Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacza

    senior tag

    válasz Sztanik #36 üzenetére

    Kössz az infokat, de végülis a széles képernyő tetszik de pont a netezés meg a játék miatt maradok a normál képernyő méretnél.
    Most rendeltem meg egy Acer-t.Majd nyitok annak is egy topicot.

    Béláim!!! Gyúrunk vazze?

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz Sztanik #36 üzenetére

    ''Aki egyszer kipróbálja, utána nem használ LCD-hez
    analóg csatlakozót. A képet a digitál-analóg, esetleg utána még vissza digitál jellé
    konvertálás alaposan megviseli. ( torzulás,vibrálás,színhűség elvesztése.)''


    Nincs ilyen látványos, egetrengető különbség, főleg az újabb videókártyákon.

    ''Pixel felgyújtás, kioltás idők: Itt már azért jó, ha 20 msec alatt van a monitor.
    Többnyire a világos szürkéből a sötét szürkébe átfordulást adják meg.
    Ez tart leghosszabb ideig. Az FS W19-1-nél ez 8 msec.''


    Ez nem egészen így van, a gray to gray (g2g), nem ezt jelenti. [link] [link]

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • Lacza

    senior tag

    válasz Sztanik #42 üzenetére

    Kössz, még mindig hezitálok minden felé, mert ahonnan megrendeltem a másikakat ott mindig átba....k:O

    Béláim!!! Gyúrunk vazze?

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz Sztanik #40 üzenetére

    1./ Olvasd el amit Tőled idéztem, ha esetleg nem emlékeznél rá. ''torzulás,vibrálás,színhűség elvesztése'' ezek a TE szavaid! :U
    2./ Mi az, hogy a szürkéből a szürkébe átmenet a leglassabb? :F Ez így pontatlan.
    Bizonyos szürkéből bizonyos szürkébe való átmenet lehet a leglassabb egy ''normál'' TN+Film, vagy xVA típusú monitor esetén. Pl.: [link]
    Az ''overdive''-os monitoroknál már más a helyzet. pont a technológia miatt. (Lásd ugyanott VP191b. Ezeknél a monitoroknál a hagyományosan megadott on/off black-white-black váltások lassabbak. Pl.: FSC P19-2, Samsung 191Pplus, 970P.
    Hidd el tudom mit beszélek. ;)

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz Sztanik #46 üzenetére

    ''......felbontás váltások közti képberemegés, villódzások, szemmel alig észrevehető
    remegés a képen, karakteres üzemmódban (pld. BIOS ami szerintem durva dolog),
    hogy a szöveg egy része nem látható.''


    Ezt hogy érted? :F


    ''Amit meg te elfelejtettél, hogy az analóg jelet a monitor alakítja vissza digit-re.
    Ehhez azért a videókártyáknak nem sok köze van.''


    Nem felejtettem el, de az D->A konverter a lényeg azon múlik majdnem minden. ;)

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz Sztanik #51 üzenetére

    Akkor szokott előfordulni, hogy nem látod a boot képernyőt, ha pl. TV is van kötve a számítógépre. Ilyenkor csak a Windows indítóképernyő tűnik fel először.
    Egyéb esetekben én még nem találkoztam ilyen problémákkal.
    32 bit-es színmélység ugyan az, mint a 24 bit-es 16.7 Millió szín + 8 bit alfa csatorna, de ennek itt most semmilyen jelentősége nincs.
    24 Bit, ennyit tud a videókártya akármilyen monitort is kötsz rá CRT-t vagy TFT-t. ;)

    u.i.: És persze semmilyen veszteség nem jön létre, már legalább is a színmélység tekintetében konvertáláskor. A videókártya mindig 24 bit-es képet küld a monitor felé.

    [Szerkesztve]

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz Sztanik #60 üzenetére

    ''Ha színmélységekben nem lenne semmi változás, akkor lehet, hogy a
    D - A konverteren múlna minden, de ha jól emlékszem rá, akkor a TN+Film tipusú
    panelek nem tudnak 32 bites színmélységet.''


    Ezt nem Te írtad? :U Még egyszer mondom, semmilyen monitor nem tud 32 bit-es színmélységet.

    ''Az én 1440*900/32- es beállítású asztalom a valójában 1440*900/24 vagy /16-on
    jelenik meg a valóságban.''


    A Te asztalod 24 bit-es színmélységben jelenik meg, minden típusú monitornál (ha csak a driver-ben nem állítottál be 16 bit-et.), függetlenül attól, hogy TN+Film, vagy nem.

    ''Hidd el nekem, a TFT-k java, nem tudja a 24 bites színmélységet.
    A TN+Film technológia meg pláne nem........Namármost ha a kijelző ezt alacsonyabb színmélységben jeleníti meg, .......''


    Miről beszélsz? :F Nem jeleníti meg alacsonyabb színmélységben. 24 bit-es színmélységben jeleníti meg.

    '' Tehát nem csak digitálra konvertálja az analóg jelet,
    hanem még színmélységben is butítás jön létre.''


    Tévedés! A butítás akkor jön létre, amikor Te próbálod itt okítani az embereket, mindenféle helytelen elméletekkel, amiből aztán nem bírsz kimászni, és még további ostobaságokkal tetézed azt. :U

    Annyira felületes ember vagy, hogy még arra sem vedted a fáradságot, hogy megnézd kivel vitatkozol.

    No comment!

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz Sztanik #62 üzenetére

    A linkelt cikk 2004-08-12-n jelent meg. (Ez oda is van írva a végére.) És sajnos, teljesen téves információt tartalmaz.
    Őszintén mondom, már megbántam, hogy ilyen élesen fogalmaztam az előző hozzászólásomban. Különösen most bánom, hiszen látom, hogy Te lelkiismeretesen utánajártál a dolgoknak, csak Téged is félrevezetett, néhány nem megfelelően felkészült újságíró. Ezért nagy felelősség, ha valaki cikk írására adja a fejét. Sok embert vezethet félre, ha nem jár utána a dolgoknak, rosszul tud valamit és ezt le is írja.

    A miheztartás végett, leírom még egyszer, hogy hogyan is van a színmegjelenítés a különböző típusú LCD paneleknél.
    TN+Film: 18 bit (alapszínenként 6 bit) 262.144 valós szín. A többi színt un. FRC (Frame Rate Controll) technológiával keveri ki, az így megjelenített színek száma 16.2M.
    MVA/PVA, IPS: 24 bit (alapszínenként 8 bit) 16.777.216 valós szín, így a megjelenített színek száma ténylegesen 16.7M.

    Én csak egy linket teszek ide, de remélem az is elég meggyőző lesz: [link]

    És még valami; én egyáltalán nem a reklám oldalát elemzem a dolgoknak - a marketing duma automatikusan lepereg már rólam - , hanem teljes mértékben a gyakorlati, felhasználói szempontokat.
    De erről szerintem magad is meggyőződhetsz, elovasod valamelyik írásomat, itt: [link]

    Színekben gazdag ;) LCD TFT monitorokat, és nagyon boldog új évet kívánok Neked, és mindenkinek itt a PH! fórumain! :R

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz Sztanik #65 üzenetére

    Én, Veled a vitát itt befejeztem! Több okból is.
    Az első:
    Nem vagy képes elismerni, hogy tévedtél. Addig csűröd-csavarod a mondataidat, hogy a végén az jöjjön ki, hogy tulajdonképpen Neked van igazad.
    Ha valaki venné/veszi a fáradságot, hogy végigolvassa a vitánkat - amit csak remélek - akkor egyértelmű lesz a számára, hogy mi is a helyzet a különböző típusú LCD monitorok színmegjelenítésével.
    A második:
    Mindig újabb és újabb butaságokkal állsz elő, pl.:
    ''A 18 bit megteszi a hatását, az FRC hatása nem nagyon érezhető.
    Sőt, megkockáztatom, ebben az esetben inkább ront.''

    Már néhányszor leírtam, most utoljára megteszem. Az FRC nélkül a TN+Film monitorok 262.144 színt tudnának megjeleníteni. Azt hiszem, nem szorul különösebb magyarázatra, hogy ilyen paraméterekkel gyorsan a kukában végezné a monitor.
    Nem sorolom tovább, teljese feleslegesnek tartom ezt a vitát, majd az ezt olvasók eldöntik, hogy mit, vagy esetleg kit tartanak hitelesebb forrásnak.

    Végezetül még egy link, a mondanivalóm alátámasztására:
    AnandTech: [link]

    Azt a célzást pedig, hogy átmentem állatba, nyomatékosan visszautasítom! :(((
    Én még a kicsit keményebb megfogalmazásomért is mea culpa kértem elnézést.

    Köszönöm a vitát, de tovább nem kérek belőle.

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • oO7

    őstag

    válasz Sztanik #69 üzenetére

    Hali!

    Sajnos nem ez a probléma, direkt kértem, hogy szedjék ki a sorból a monitort, és csak az én gépemre volt dugva, amikor probáltam (eredetileg kikapcsolt notebook monitor mellett próbáltam ki, aztán úgy is, hogy mind a 2 monitor ment, de semmit nem változott előnyére a képminőség).
    Egyébként kipróbáltam egy ottani asztali géppel is, amin ugyan szintén nem ment a kívánt 1440x900-as felbontás, viszont jó volt a kép minősége (1280x768-nál), nem voltak maszatosak a betűk.

  • Szan

    csendes tag

    válasz Sztanik #36 üzenetére

    szia én most készülök ilyet venni.
    lehet e falra szerelni, tehát megvan e neki hátul a 4 vagy hány csavarozási lehetősége?
    ha 4.3 arányú filmet szeretnék nézni akkor mennyit kell levágnia?
    mi is a dvi foglalat a videokártyámon kettő van ez egy matrox g550 es precíz de 32mb os kártya én videó vágásra használom profi programokkal is elmegy avid stb. de elkanyarodtam, tehát milyen ez a bemenet? a kártyám van egy klasszikus és egy tft. ez az utóbbi lenne az?

    Kérlek írj arra választ amire tudsz.
    Most használom először a forumot félek elb valamit kérlek írj a szanto.andras@freemail.hu címre is

Új hozzászólás Aktív témák