Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz madgie #4052 üzenetére

    5.4nel meg tuti volt (legalabbis xt1en), nagyon taknyalta a kepet. 5.6nal alapvetoen nincs, de talaltam olyan kepet, amin szinten elojon ha belenagyitok es egy picit elesitek c1 es lr eseten is. azon sok apro reszlet van. hasonlo okokra visszavezetheto savosodast meg akkor lattam emberek arcan, ha pl utcan kicsik az arcok, de ott korrigalhato, ha kicsit figyel az ember. de ez kb minden 100adik kepnel fordul elo nalam - akkor lehet bosszanto erre folyamatosan figyelni, ha vki ilyesmiket fotoz allandoan.

    osszhatasilag nagyon jo a kepek dinamikaja es tonusai, lehet ez az ara, hogy bizonyos helyzetekben eltunnek az apro dolgokon a finom atmenetek. mindenesetre erdekes - epp a fuji kepeire mondanam, hogy nagyon reszletgazdagok a ma mar kozepesnek szamito felbontas ellenere. itt becsben rengeteg ilyen szazadfordulos agyonmintas epuletbelso van - nem akartam oket leloni a 12es erkezeseig - eszmeletlen reszleteket ki lehet hozni a zoomal is.

    (#4055) madgie: franko ff kepeknel, amikor szincsatornankent lovi be az ember, beallitva a fekete-feher tonusok aranyat. ps es c1 tudja, lrnal ezek a szuros dolgok remlenek. most mar vagy 2 evre visszameno rawjaim vannak, mindig eloszedek egyegy kepet kiserletezgetni. komolyan mondom tobb idot toltok a rawokkal, mint magaval a fotozassal. tobb mint 15 eve hasznalok psot, de mindig talal vmi ujat az ember.

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Új hozzászólás Aktív témák