Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz Stauffenberg #36846 üzenetére

    Körülbelül az alábbi helyzetekről van szó. (Ha ez alapján van jobb megoldásra ötletetek, arra is vevő vagyok természetesen.)
    Kutyák fényképezése: jellemzően a tesközelből, fél-egy méterről készült képektől a több méterre lévő képekig, a maximális távolság olyan 20 méter alatt. Ezek a helyzetek elég gyorsan változnak, obicserével nem is lehetne lekövetni (és kényelmi szempontból is -> nincs kedvem cserélgetni :D). Szerintem erre még talán egy 80mm-ig tartó zoom elég lenne (de a 120, vagy 135 biztos).
    Madarak és kisemlősök megfigyelése, dokumentálása jellemzően vizes élőhelyen, itt is közeli fotók (nyomok, helyszínek, erre lenne jó egy nagyobb vagy normál látószög - esetleg makró) és távolabbi fotók, amiknél a 135 nem lenne elég, mivel a két régebbi gépemen ekv. 300 és ekv. 450mm-en fényképeztem már őket, azt mondanám rá, hogy mindkettővel megoldottam, amit kellett. Itt egy bejárás alkalmával, amikor távcsövet is kell vinni (néha kettőt), az obi cserélgetése pluszban nyűg. Igaz, itt a fotózás másodlagos tevékenység. Vízen, csónakból nem szívesen ügyetlenkednék még objektívcserével is (félek, hogy elejtem), itt is kényelmes lenne egyben megoldani.

    Ez a két fő dolog, aminek szeretném, ha megfelelne (az első nagyon fontos, a második sokkal kevésbé, a madaras verzióra van olyan a csapatban aki ekv. 900mm-en tud fotózni, a részemről csak "milyen jó lenne ha én is tudnék képet csinálni").

    A kutyákhoz kell egy általánosan jó autofókusz, tapasztalatból nem kell kell hogy olyan legyen, mint egy autóversenyen vagy sportfotónál, de átlagosnál azért nem baj, ha jobb. Mivel folyamatosan a közelükben vagyok, ezért ott nem szükséges extrém tele, de a kitobi 55mm-e nagyon nem elég.
    A többi nagy átfogású obi nem tudom, hogy minőségre milyen, amit a kitobi minőségben tud, az nekem erre tökéletesen megfelel.

    Fényerőt kihagytam, ezek mind nappali képek, a madarasok között akad szürkület vagy hajnal, de ha ott egy kép nem jön össze, akkor nem dől össze a világ. A kutyák fényképezése jellemzően kifejezetten jó fényviszonyok mellett történik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák