Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • taranis

    addikt

    válasz b.vr #36495 üzenetére

    Nem mai dolog ez, 2014 környékén jelent meg a Darktable-ben és a RawTherapeeben a Markesteijn algoritmus, ha jól tudom a parancssoros dcraw kódjából portolták, tehát ott már korábban is benne volt.
    Kell tartani a külsős konverterek esetén az artifactektől, nincs olyan recept, ami mindenre jó. Általánosságban a 3-pass Markesteijn az jó, de pl RawTherapee csinál olyat, hogy ezt az algoritmust használja a kép részletesebb részeinél, és egy "fast" demosaicot a kevésbé részletesnél, és a kettőből állít elő egy képet, ez állítólag sok esetben még jobb.
    Olyan is előfordulhat, hogy a vázban lévő algoritmus hozza éppen a legjobb eredményt, csak ezt igazából nehéz kijelenteni, mivel a kép, amit látunk, a pipeline vége. Pl. a Fuji simítja a chroma csatornákat, szerintem részint a moiré csökkentés végett, és ebből le lehet vonni tévesen olyan következtetést, hogy jobb ott a demosaic, mert kisebb a moiré. Csak aztán ha megnézzük a színszeparációt az apróbb részleteknél, akkor elmarad az incam jpg az utólag előhívott rawtól.
    Mindezekkel nem azt mondom hogy azonnal kezdjen el mindenki Darktablezni, én is csak tudok ezekről, de a magam részéről a Lightroomot húzogatom mert nincs másra időm.

    colorizer.net

Új hozzászólás Aktív témák