Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    válasz mikrofon #34897 üzenetére

    Á, nem hiszem hogy ez merész lenne. Ahogy írtam iso-t amúgy se tanácsos egy sorozaton belül piszkálni, onnan pedig két paraméter van, a záridő és a rekesz, abból a legtöbb helyzetben amúgy a rekeszt nem is kell piszkálni (én mondjuk persze szoktam mert nálam az is változik hogy mekkora mélységélességet akarok éppen (ami a modell pózától is függ), de ez amúgy semmi extra, rögtön utánaállítok záridővel), és akkor a viewfinderben látott kép alapján a záridőt kell csak esetleg finomhangolni, pont mintha expo-korrekció lenne.

    Ráadásul egy olyan szituációban mint a #34860, ott még a fényviszonyok is tök stabilak, a fotózás elején szép kényelemesen beállítja és kb hozzá sem kell nyúlnia.
    (az én esetemben stúdióban kicsivel bonyolultabb a helyzet mert egy termen belül is van 3-4 helyszín ahol elég mások a fényviszonyok, plusz még amikor a modell amúgy nem is mozdul, viszont én hogy ellenfény vagy direkt fény és akkor az teljesen más expo, de ezzel sincs soha semmi gondom. Kicsit rá kell persze érezni akinek ez új az első pár alkalommal, de onnantól teljes kontroll. Szóval én ilyen fotózásoknál abszolut az M módot ajánlom, alig kell hozzá több figyelem (ha egyáltalán több kell), és az a kis plusz figyelem meg amúgy sem árt.

    ("A" módot én pl. csak utazásnál/túrázásnál/tájfotónál használok, mert amikor mászkálok egész nap és helyszínről helyszínre (meg akár egy helyszínen belül is) amúgy is folyton minden változik, ott kényelmes ha az automatika elvégzi a nagyját, és persze expo-korrekcióval pedig helyesbítem. Meg persze "A" módban a családi képeket, de hát otthon csak nagyon ritkán veszem elő amúgy is a gépet)

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák