Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t_a_m_a_s

    őstag

    válasz eastsider #36 üzenetére

    Értem én, hogy mit akarsz mondani ;) Nem mindenkinek egyforma súllyal van jelen az életében a fotózás. Van, akinek a fényképező egy szimpla műszaki cikk, amivel meg lehet örökíteni a nyaralást, és van, akinek az önkifejezés eszköze. Ha valaki nagyon komolyan veszi, az nyilván a másik ember képeihez is sokkal kritikusabban viszonyul, illetve lát rajta olyan dolgokat, amit a kevésbé felkészültek nem is látnak, illetve nem is veszik észre (olyanokra gondolok, hogy mint pl vizuális súlypont, stb). Én ilyen dolgokra még egyszerűen nem tudok figyelni, pedig ezek is a komponálás részei... És van, aki ezt negatívumként említi, van aki pedig építő jelleggel elmagyarázza. Előbbieket szoktam beskatulyázni az elefántcsonttoronyban ülők közé, hogy a te kifejezéseddel éljek.

    Az én életemnek csak hobbi szinten része a fotózás, és így is sokba' van. Többre sem anyagilag, sem az időmből nem futja. Igyekszem jó képeket csinálni, de csak az alapvető szabályszerűségek (szokatlan nézőpont, harmadolás...) betartására figyelve. Így egy átlagember számára általában nagyon ütősek a képeim, viszont a komoly fotósok mindig ráéreznek a gyenge pontokra:) Azt vallom, hogy ez is egy szakma, ahhoz, hogy jól csináld, nagyon komoly fénytani, technikai stb ismeretekre van szükség, ami nekem sosem lesz meg, és ahhoz is hosszú idő kell, hogy csak egy bizonyos szintre eljussak (technikai ismeretek és komponálás terén egyaránt), ami még a bejárandó út eleje. Ezért is nézem mindig csodálattal Fejo, Szten, Chapel és a többiek technikailag és kompozícióilag is egyaránt zseniális képeit...

    Holnap majd jól beletépünk...

Új hozzászólás Aktív témák