Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • akooos

    veterán

    válasz BalanceR #46153 üzenetére

    Nekem 100-as és 1600-as ISO beállítással a sorrend: jobb-közép-bal

    Az auton pedig középső-jobb-bal a sorrend.

    Tippem sincs mivel készülhettek, a bal szélső talán a Xiaomival amivel fotózni szoktál?

  • BalanceR

    addikt

    válasz BalanceR #46153 üzenetére

    Kinyomtattam a képeket 13x18as méretben is, és megkérdeztem egy pár havert, hogy mi a vélemény, a legtöbben ugyanezt mondták mint (1.Harmadik- 2.középső- 3.bal szélső) egyedül egy profi rendezvényfotós haver (meg én is) találta a középsőt a legobbnak , és egyöntetűen elvérzett az első kép.(zajos, hibás a WB,gyenge a vonalélesség...)
    Nyomtatásban egyébként még kisebb a különbség a középső , és a jobb szélső között... Zajban szinte egyforma, dinamika egy kicsit jobb a középsőn,a WB egyértelműen a középsőn a legjobb...

    És akkor lehull a lepel:
    Az első kép (bal szélső) egy 30.000 forintos kompakt fényképezőgép : Nikon A100
    A második kép (középső) egy középkategóriás APS-c tükörreflexes : Canon Eos 70D 18-55ös kitobival
    A harmadik (jobb szélső) pedig REdmi Note 2

    Szóval a 30K körüli kompaktokat el lehet felejteni, ma már egy 50ezres kínai telefon is jobb képet tud lőni átlagos fények mellet, mint egy 2016-os kompakt, ráadásul videóban is többet nyújt, igaz, zoomolni nem lehet telefonnal, de a képminősége egyértelműen jobb a telefonnak.
    Ami engem meglepett, az a DSLR-el való összehasonlítás,
    A szenzor mérete, a DSLRben többszöröse a telefon szenzorának, az ISPje is nagyságrendekkel jobb, és az optika is, mégsincs akkora differencia azonos felbontáson...

    #Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

Új hozzászólás Aktív témák