Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gerner1

    veterán

    válasz Hopkins95 #65431 üzenetére

    Akkor neked is monitort, vagy szemüveget kell cserélned, mert ez ebben a formában "kb. mindenhol az LG a nyerő" erősen rogyadozik...
    A válogatásban látható képek sajnos nem úgy lettek elkészítve, hogy a készülékek egy közös nevezőt képviselő felbontásra vannak állítva. A Mi5 élességben, részletgazdagságban, zajmentességben szinte az összes képen nagyságrenddel a többi előtt van. Igen, de azok 16Mpix es képek. Tehát van a G6 ~13Mpix -hez +3Mpix, az S8 -hoz is nagyjából ennyi, és az S7E -hez 4Mpix FOR -ja. Ezzel a felállással pedig, szerintem nem fair semmiféle összehasonlítás, ahogy az ilyenek a múltban sem voltak azok.
    Én vettem a fáradságot, és itthon közös felbontásra állítottam mindegyiket. Egy ócska ACDSee -t használtam, és így már kisebb mértékben, de összesítésben még mindig az Mi5 lett a nyerő. Ezzel azonban az a probléma, hogy így a képeket, nem a készülékek algoritmusa köpte ki ezekre a méretekre. Ezért ez sem nevezhető védhető alapnak...
    Valóban van kép, amelyet a G6 nyerne, ha nem mosná a képeket a szélek felé, és nem volna az a mértékű képzaj az égboltokon. Egy ~110cm -es -pont LG- 4K -s kijelzőn, nem 1méterről nézve is azonnal szembe ver. Ezen pedig nincs mit szépíteni.... Szépíteni az LG -nél tudnának, ha tovább csiszolnák a produktumukat. Én nem tudom, de miért zárnám ki, hogy lehetne jobb képeket is lőni a G6 -tal, ha alaposabban ismert a kezelő számára, és hogy milyen beállítás használatával lehet (esetleg) jobb eredményt elérni vele. Láttunk már itt ezektől sokkal jobb G6 képeket, és ez felett én nem siklok el. Ezek egyszerű észrevételéhez pedig, nem kell az eredeti 1:1 méretbe belenagyítni, mert úgy minden kép rosszabb minőségű lesz. A valóshoz képest kicsinyített alaphelyzetből (amit eslőre lát mindenki, amikor a képre kattint a topikból, hiszen senki sem átlag ~12mpix felbontású megjelenítőn nézi, tehát mindenki kicsinyítettet lát elsőre....) →az 1:1 méretre léptetve, -ami nem nagyítás- egyértelműen látszik.

Új hozzászólás Aktív témák