Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • benfolds

    őstag

    válasz malnabokor #938 üzenetére

    köszi szépen, hogy így összefoglaltad, mehetne is az összefoglalóba. :R :D

    én puha fogkefét (curaprox 5460) és elmex fogkrémet használok. lehet, hogy fogkrémből elég lenne egy olcsóbb is, de ha valami bejön, azon hajlamos vagyok sosem változtatni. fogselyem, és egy ideje zájzuhany megy az esti fogmosáskor. iszonyú sokat tudok pepecselni, meg néha túlzásba is esem, nekem ez a két dolog + a fogmosás majdnem 20 perc. :U a fogmosás ebből kb. 5 perc. a fogorvosom mondta, hogy eléggé el vannak vékonyodva és kopva a fogaim, szerintem ez még annak a következménye, hogy régen kajálás után egyből mentem fogat mosni, pl. megettem pár narancsot, aztán rögtön fogmosás. elég rossz ötlet volt, akkoriban érzékenyek is voltak a fogaim. esetleg az is belejátszhat, hogy folyamatosan rágózom? egyrészt azért teszem, mert anélkül kiszáradna a szám, másrészt meg a nyáltermelés védi a fogakat is, ha jól tudom. lehet, hogy koptatja is? a fogorvosom azt mondta, hogy biztos csikorgatom a fogaimat éjjel, és vegyek nála egy harapásemelőt. nem túl szexi...mivel volt régről egy fogfehérítéshez készült sínem, azt használom 1-2 hónapja próbaképpen (mondjuk nem tudom, hogy mennyire jó ötlet napi 6-8 órát "szopogatni" ezt a műanyag izét, állítólag ezekből a műanyagokból kioldódhatnak egészségre ártalmas anyagok). a doki azt mondta, hogy szét fogom rágni, de semmi baja, szóval biztos, hogy nem csikorgatom a fogaimat. egyébként a fogfehérítésről vélemény? nekem egyszer volt, még ilyen éjszakai hidrogénperoxidos, de kb. 6-9 hónap alatt visszaszíneződtek a fogaim. évente szoktam menni fogkőleszedésre is, az asszisztens mindig megdicsér, hogy nem sok dolga van velem, ehhez képest elég jól meggyepálja fogínyemet, mert kapkod. alul elől a fogközöket valami smirglivel tisztítja ki, ez elég para, félek, hogy a fogzománcot is lekoptatja...

  • dellfanboy

    őstag

    válasz malnabokor #942 üzenetére

    koszi megcelzom ezt az augusztes veget, mert eleg erdekes tapasztalataim vannak...
    1.januarban voltam egy 'fizetos' fogaszaton budapest egyik frekventalt csomopontjan. semmi extra fogkoleszedesre+rontgen otthagytam 30-at ami nem lenne baj, de a az also metszofogaimon belul nem sikerult az osszes fogkot eltavolitani...(pedig felhivtam ra a figyelmet) tovabba az allapotfelmeres soran jelezte, hogy van 4 lyukas fogam. amit nem akartam elhinni, mert bar ha hideget/meleget ittam neha, akkor hirtelen ereztem belenyilalo fajdalmat, de ez eleg ritkan jott elo.. havi 1-2 alkalom..
    2. nezegetem a helyi ujsagot BP agglomeracio), es eszrevettem, hogy a lakohelyemen levo fogorgovsnal is van lehetoseg fogkoleszedesre. el is mentem. ez tok ingyenes volt, itt is csinaltak egy allapotfelmerest ahol azt mondtak, hogy nincs is lyukas fogam... a fogkoleszedest itt is csinaltak, es bar direkt felhivtam a figyelmet, hogy szedjek le az also metszofogaimrol belul a fogkovet, nem sikerult itt se eltavolitani mindet, mert meg mindig erzem.. viszont ez a kezeles tok ingyenes volt amin meglepodtem.

    nah most ideje lenne elmennem egy olyan fogaszatra aki konkret es jo diagnozist csinalnak+ le tudja szedni a fogkovemet. mert en ugy erzem 1-es esetben nagyreszt a penzre mennek ezert mondtak hogy van 4 lyukas fogam. DE kozbe lehet hogy tenyleg van -1-2-3-4 lyukas fogam es 2-es esetben csak nem akart dolgozni a fogorvos.. nemtudom..

    mar azon is gondolkoztam, beruhazok egy fogkoleszedo masinara, es otthon leszedem magamnak, mert eleg felhaborito, hogy 2 orvos kvazi a keresemre se szedte le, ha tenyleg 1-1,5 ora egy fogkoleszedes azt megertem de en kb mindket esetben 20-30perc alatt vegeztem..

    ill. neten ezt talaltam, ezt javaslod? ide kellene ez a klinika? [link]

    eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

  • coco2

    őstag

    válasz malnabokor #954 üzenetére

    Hálás köszönetem a válaszért :R

    Még egy "apróság"-ra lennék kíváncsi :) Előfordul olyan, hogy gyulladás teljesen szétroncsoljon gyökér csatornát? Például 3 csatornából az egyiknek tisztítás során mintha már nem lenne alja. Létezik olyan?

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • Keef_Lee

    senior tag

    válasz malnabokor #966 üzenetére

    Köszönöm. Közben megvettem a Philipset. 4300-as széria. Most csütörtökön veszek hozzá Aldis fejet pótnak. Reméljük az is jó lesz valamire.

  • coco2

    őstag

    válasz malnabokor #984 üzenetére

    >Minden más esetben implantátum javasolt. Jobb a 10 éves megmaradása

    Engem egy kicsit a 10 év múlva esete aggaszt. És nem fogorvosilag, hanem mechanikailag.

    Ami implantátumokat eddig láttam, azokban semmiféle rugalmas feszültségelnyelő elem nincsen. A fogakról az implantátumon keresztül közvetlenül az állkapocs és implantátum kapcsolatára kerül a mechanikai feszültség. Én ugyan programozó vagyok, nem gépész, de az a szerkezet annyira tapasztalatlan mechanikailag, hogy attól nekem a hideg futkos a hátamon. Legalább valami üreges dugó lenne a befúrt elem, és egy gumi csap vagy olyasmi kerülne bele, kevésbé aggódnék miatta. Így ha valakinek bepancsolnak egyet - vagy baleset, elesik az utcán - nem a foga törik ki, hanem az állkapcsa törik szét.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • Met

    nagyúr

    válasz malnabokor #987 üzenetére

    Ha fentről hiányzik egy fog, akkor az annyira nem csont "törésveszélyes" ugye?

    Alapvetően nekem nincs gondom az implantátum lehetőségével.
    Inkább a kellemetlenség részével (odamászkálás, esetleges fájdalom stb.) és az árával.

    "If in doubt, flat out!" Colin McRae

  • mirci18

    addikt

    válasz malnabokor #993 üzenetére

    Köszönöm a választ én is ebben reménykedem.
    A kontrollt pedig tartom mindenképp mert örülök neki hogy kaptam egy második esélyt a műfogsorral ha már hagytam tönkremenni a fogaim egy részét.

    Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

Új hozzászólás Aktív témák