Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • malnabokor

    senior tag

    válasz tasiadam #955 üzenetére

    1: Emagon néztem, 8db-os készletet 9700-ért láttam, ami kb. annyi, amit írtál (1200 Ft/fej). Háromhavonta illik cserélni egy fejet (akárcsak a hagyományos fogkefét). Az utángyártottakat nem ismerem (DM és társai), biztosan van közöttük rosszabb és jobb, vagy olyan jó, mint az Oral-B. Ha van kedved, próbálj ki párat, vagy ha biztosra mennél, akkor Oral-B, gyanítom, hogy sajnos az utángyártottak közül is a drágábbak lesznek a megbízhatóbbak.

    2: Ínygyulladás; mikor volt utoljára fogkőeltávolításod? Leggyakoribb oka a fogkő és lepedék, amely miatt állandó gyulladásban van mellette az ínyed. Ezen kívül lehet még ha túl erősen mosol fogat (a nem nyomásérzékelős elektromos fogkefék és erős fogmosás veszélyes kombináció), vagy nem mindenhol tisztítod a fogakat (pl. fogselyem/fogköztiszító hiányzik, erről amúgy írtam még többet a 938-as hsz-ban :) ). Röviden tanácsok: fogkőeltávolítás, gyengébb fogmosás (ha túl erős) és helyes technika, fogköztisztítás fogselyemmel és fogköztisztítóval, és plakkfestő tabletta használata kontrollként.

    #956 coco2:
    Nem túl gyakori, de nagyon ritkán előfordulhat. Inkább amiatt nincs "alja" a csatornának (vagyis nincsen szűkület a csatorna végén) , hogy gyökérkezelő tűvel átmentek rajta véletlen, és feltágították - ez gyakoribb. További lehetőség még, hogy valami miatt nem fejlődött ki (pl. trauma érte gyerekkorban). Ettől függetlenül lehet kezelni az ilyen fogakat is, csak óvatosságot igényel, vagy esetleg letömik ahogy lehet, és utólagosan műtéti úton eltávolítják a problémás gyökércsúcsot.

    köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

Új hozzászólás Aktív témák