Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Guitar14

    senior tag

    Sziasztok!
    M.2-es SSD-t vásároltam itt HA-ról. (WD SDAPTUW-256G-1012)
    Kicsit idegen volt számomra ez az M.2-es SSD téma és a windows-omat klónoznám rá HDD-ről. És mivel az alaplapomon van M.2-es slot mondom miért ne. Utána kutattam a csatolófelületeknek, specifikációknak és a méreteknek.
    Így meg is vettem a fentebb írt Western Digitalt. Viszont mivel nem volt ráírva az SSD-re a mérete így azt utólag gyorsan csekkoltam és látom 2230-as úgyhogy figyelmetlen voltam és elbaltáztam mivel a lapon 2242-es a legkisebb amit be lehet csavarni. (nyilván gyorsan rendelek egy átalakítót mivel láttam van ilyen)
    Itt jönnének a kérdések:
    1. Baj az ha addig szigetelőszalaggal :DDD beragasztom és átklónozom rá az OS-t?
    2. Viszont ha ráklónozom az OS-t olvastam fentebb ha nem SATA módban üzemel akkor csak UEFI módban telepített OS-t tudok bootolni? (otthon majd megnézem milyenbe van mivel lehetőleg nem szeretném újratenni a Windowst)
    3. Amennyiben a 2. kérdésre igen a válasz vagyis csak UEFI-s OS bootolható akkor az újratelepítésen kívül van még valami esélyem, hogy a jelenlegi Legacy OS-emet bootoljam a fentebb írt M.2-es SSD ről.
    Segítségeteket előre is nagyon köszönöm szépen, minél többet olvastam ezek után egyre jobban összezavart a dolog.

    Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

  • Guitar14

    senior tag

    válasz King Unique #46002 üzenetére

    +zizidor
    Köszönöm szépen a válaszotokat. Műanyag lapos megoldást kipróbálom. Ès igen figyelek legközelebb viszont nem küldöm ezért vissza mert itt hardveraprón vettem használtan. :)
    Klónozással tisztában vagyok azt rengetegszer csináltam csak minden esetben HDD és 3.5 ös Sata SSD volt a cél/forrás. Szerintem megejtem így ahogy van a klónozást. Akkor már van biztonsági mentésem. Ha bootol oké ha nem akkor UEFIre alakítom a megévőt és újra klónozom. Ha esetleg ez az utóbbivan probléma lenne akkor még mindig ott van az M.2 esen a klónozott partíció.
    Mégegyszer köszi. Így már bátran nekiállok. :R

    Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

Új hozzászólás Aktív témák