Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Skynet258

    veterán

    válasz ddoki #41044 üzenetére

    Hát igen, én is elég rég nézegettem de meglepő, hogy a másik gyártó SSD-jét látja szépen, a sajátját meg nem. Végülis működik meg gyors csak hát érdekes.

    https://geekpulse.hu

  • Laccoss

    addikt

    válasz ddoki #41044 üzenetére

    Néztétek, hogy driverben történt e változás? Tehát hogy gyári MS, vagy alaplapi stb. drivert kapott-e?

  • Laccoss

    addikt

    válasz ddoki #41050 üzenetére

    Nyilván 1909.

    Viszont rakhatsz fel alaplapi nvme drivert, ami nem biztos, hogy jól működik. Azért kérdeztem a Skynet258at, hogy nála mi látható.

  • PROTRON

    addikt

    válasz ddoki #51616 üzenetére

    Előszöris nem nekem kell most a segítség, hanem zsolt1129-nak, nem engem kell kioktatnod, pláne azért nem mert ha valóban az ubánus legendák megakadályozása lenne a célod, akkor értenéd, hogy ha nekem szegezel egy lekezelő választ, nem biztos hogy az Új keresgélőhöz is el fog jutni.

    Amikor keresgéltem neten még 2020-ban, sehogyse találtam arra megoldást, hogy a másik ismerősnek a 3 TB HDD-n már rajta volt 2 TB adat, amikor realizálta hogy a maradék részt nem látja és nem értette miért, mert nem mindenkinek kell mindenhez értenie.
    A válasz mert MBR csak 2TB-ig kezelt a 3TB HDD-ket.

    A fentebbi hsz-emben említett linuxos haver meg elég korrekt, hogy feltételeztem ha 4 napig nem talált rá windows alól tényleg működő és egyszerű parancsot, ami NEM törli a lemez tartalmát, akkor nem csak én voltam helikopáter hogy nem találtam rá az 1klikkes megoldásra.

    De ha tényleg működik a parancs és megmaradnak az adatok az adott lemezen, csak elérhetővé válik a 2TB feletti rész is, akkor mea culpa.

    Egyébként simán eltudom azt is fogadni, hogy rátalált az általad írt megoldásra, csak valami windows telepítési hiba miatt nem működött.
    És akkor Neked is igazad volt, meg neki is. És végső soron én se tévedtem akkorát.

    "Nemár, olyan hogy win telepítésben félrecsússzon valami nemlétezik, olyan sz..s nincs, tessék végig keresni a szaktopikot..."
    BTW még mielőtt megint leharapnád a fejem, cégnél van egy HDD-ről SSD-re klónozott rendszer, aminél az eredeti win10 már sérült lehetett, mert jelenleg nem működik semmilyen gomb/kapcsoló ami nyomtatókkal kapcsolatban van a beállítások menüben, rendszergazdai fiókkal. Se hozzáadni, se módosítani, se törölni nyomtatókat...az új nyomtató saját telepítője hibával meg is áll.
    Szerencsére mivel hálózaton nyomtatunk, így nem okoz gondot napi szinten, csak egyes alfunkciók nem érhetőek el, mert kellene a saját teljesértékű telepítője.

    Persze keresgélhetnék napokat az adott totyikban, hogy mit hogyan kell beletúrkálni a winbe, de inkább reinstall lesz, mert amikor már ilyen zűrös egy rendszer, ott mélyebben is vannak problemek, nincs kedvem egyesével mindent átrágni akkor amikor épp előkerülnek.

    Kis cég, kis foci, mielőtt kérded, 5 windows PC-n meg egy NAS-on annyira kevés problem fordul elő hogy nem éri meg szakmailag felkészült, megbízható rendszergazdit kifizetni.
    Nyomtatni tud, tehát nincs "nagy problem".

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák