Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shina

    csendes tag

    válasz Frawly #43170 üzenetére

    Köszönöm a véleményeket. A hátlap nélküli valóban kényelmesebb lehet, habár a modern házakban már nem akkora nagy bravúr a takarólemez kivétele (ezek már nem ilyen kitörősek, mint az ősidőkben).

    Leginkább a kérdés az az hogy a a PCIe slotnak magában nem okoz-e gondot mechanikailag megtartani a bővítőkártya + SSD + hűtőborda kombót a hátlapi lemez rögzítés hiányában. Itt nem arra gondoltam hogy belerakom és a PCIe csatlakozó azonnal kiesik a lapból, hanem pl. hogy egy idő után nem érintkezik rendesen, hiszen álló házban az adapter vízszintesben van (az alaplap ugye bár függőlegesen az élén "áll") és az SSD meg a hűtőborda lefelé húzza aza adaptert, így talán egy idő után már nem 90°-ban lesz benne a csatiban ha nem flottul van benne. Ez főleg 4x csatiknál lehet gond, mert ott még kevesebb az érintkezési pont mint egy 16x-esnél.

    Kialakítás ügyileg mindenképpen olyat veszek majd amin vannak key-ek, így belemegy csak 4x csatiba is.

    Sávszélesség ügyileg a gépemben szerintem nem lesz gond, még egy PCIe Gen3 M.2 SSD-t szerintem simán ki lehet majd hajtani.

    [ Szerkesztve ]

    ___________________/\_____________\0/_______

Új hozzászólás Aktív témák