Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Bodor

    veterán

    válasz general #34285 üzenetére

    Egy párszor már szó volt erről technológiáról itt a topikban, de még senki sem számolt be róla, hogy milyen a valós felhasználás terén. Én nem javaslom, szerintem jobb egy rendszer tisztán az SSD-n, mint csak cache-nak használni azt. Szerintem olvasd el ezt az elemzést, mielőtt belevágsz.

    zetecR: Sajnos meg kell cáfoljam ezt a "mellbevágó" , konkrétan dupla írási sebességet a valós életben. Az előző SAMU 830 RAID SSD rendszerem folyamatos írása 320MB/s , 4K írása 109MB/s, 4KQD32 128 MB/s volt. A mostani szóló SAMU 830 folyamatos írása pedig 160MB/s , 4K írása 65MB/s, 4KQD32 66 MB/s, magyarán a fele az előzőnek. Az oprendszerre feltelepítettem már egy csomó programot, és használom már egy ideje így szólóban az SSD-t, és nem tapasztaltam semmilyen lassúságot az előző rendszerhez képest, pedig ugye a telepítések alatt sok írás történik az SSD-re. Szóval ha nem érzem meg, hogy felére csökkentek az írási paraméterek, akkor azt sem lehet érezni, hogy ha a duplájára nőnek. Innentől kezdve, meg nem igazán számít, hogy Samsung vagy Sandforce, ebben a tekintetben ( és úgy tűnik másban sem) .Vajon ki másolgat rendszeresen az SSD-re nagyobb fájlokat olyan meghajtóról, amelyik nem szűk keresztmetszet ehhez a gyors íráshoz? SSD-re nem hiszem, hogy sűrűn tömörítgetünk ( vagy kibontunk) nagyobb fájlokat.

    feket663 :

    Fire/SOUL/CD a legfontosabb kérdésre már válaszolt is, szerintem az A-Data S596 is megbízható, és nem lesz gond az együttműködéssel sem a gépeddel, de figyelj oda a telepítésnél, konkrétan előtte javaslom elolvasni ezt a cikket

    liszi70: Balage76 fórumtárs tanácsaiban megbízhatsz!

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák