Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz ATtIs_80 #2493 üzenetére

    Bár korábban számomra sem volt teljesen világos ez a "TRIM" funkció, de rászántam egy éjszakát az utánaolvasásnak.
    Kb azt takarja amit régóta hiányoltam(tunk) a lassuló müködés miatt, azaz "inicializálja" az SSD-t (illetve nem foglalt/törölt tárrészeit), ezzel gyorsítva a működését-

    Az SSD lassulása természetes folyamat (nem hiba), használattól és tipustól is függhet akár 10-40%-is lehet.
    Az újabb RBB chippes Samsung alapú SSD-knél automata TRIM funkció került beépítésre.
    (fogalmam sincs, hogy a logikai allokációs táblát miként fordítja le fizikaira, hiszen egy file törlésekor az fizikailag nem törlődik, vagyis csak a logikai bejegyzések változnak meg)
    Az Indilinxes (és IBM) vezérlőknél manuális TRIM lehetősége adott, azaz szoftverből inditható.

    A TRIM funkciót csak a WIN7 oprendszer (tán valamamelyik Linux ver is) használja, elvileg minden törléskor. És az OCZ viper parancssori program, amely létrehoz egy nagy file-t, majd törli és annak a helyét inicializálja.
    Más programot nem találtam, ami ezt megtenné.

    A TRIM szemléltetése: [link]
    A probléma lényege: Az SSD felépítéséből következően a törölhető egység mérete nagyobb, mint az OP rendszer foglalási egység mérete, azaz 1 fizikai (SSD) tárolóegységen több logika tárolóegység helyezkedik el, és törlésük csak egyszerre lenne lehetséges.

Aktív témák