Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • deicide

    veterán

    válasz ImI87 #1733 üzenetére

    Szia!

    Először is:
    MLC: multi level cell
    SLC: single level cell
    az MLC olcsóbb a gyártástechnológia miatt, az slc viszont gyorsabb.
    Ha raidben nem is gondolkodsz, rendszervinyónak mindenképpen érdemes, mert az elérési ideje 0.1-0.2ms a vinyók 4-5ms-os elérési idejéhez képest, igy mindent sokkal gyösabban tölt be, a sebessége pedig 1db-nak (főleg az újabb fajta MLC-) bőven beéri és mostanság már el is hagyja akár egy WD Raptor sebességét is. Ősember árul pár fajtát, azok jó cuccok és a 64GB-s már olyan 35-40 között beszerezhető.

    Live fast - On high - Repentless - Let it ride

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ImI87 #1733 üzenetére

    Én egy 2 lemezes RAID0-ról raktam át a windowst egy 32Gb-os SSD-re. Kimondottan gyorsabb nem lett ezen az egyszer MLC-s SSD-n, mint a kétwinyós RAID tömbön volt, csak megszűnt a zaj, mivel a RAID-os lemezek együtt elég hangosak voltak mikor ide-oda rángatták a fejüket pl. windows bootoláskor, vagy ha a pagefileben is turkált az OS (szóval sokfelé figyelt egyszerre az az egy kötet...).
    Na meg most már nem lassul be a böngészés, vagy az apróbb, SSD-re telepített programok (pl winamp, firefox...) indulása, mikor a RAID tömbön RAR-okat bontok ki, aztán 8,5Gb-os MKV-kat muxolok kétfelé.

    Szerintem elég lesz egy 32Gb-os is (főleg hogy ha nem zárkózol el attól hogy betehess mellé még1-et RAID-ba, mert akkor 64Gb-od lesz). Azon már kényelmesen elfér egy windows a lapozófile-al, office, apróbb programok tömkelege, és még marad hely esetleg photoshopnak, autocadnek vagy 1 ilyesminek is ha kell.
    A zenék, filmek, fényképek, stb. egyértelműen jól meglesznek egy winyón is.

    Esetleg játékot lehetne még rátenni, ha nem 32, hanem 64Gb, de azzal meg megint ott vagy ahol törik a talaj, mert akkor ugyan úgy egy meghajtón lesz minden. (Egyszerre töltené be a játék a filejait, mikor a windows helyet csinál nekik a RAM-ban azzal, hogy kiírkál ezt-azt a lapozófileban, és netán még 1-2 rendszerfilet is be akar olvasni közben...) Különben meg csak annyit lehetne észrevenni mikor nincs ez a havária és partszakadás, hogy gyorsabban töltene be a játék.

    Még azzal lehetne szórakozni, ha maradt volna helyem, hogy mikor nagy fileokkal szórakozom, akkor pl. a winyóra töltöm le a RAR-okat, az SDD-re bontom ki az MKV-t, és a winyóra muxolom szét két darabra. De ezzel is kb annyi időt spórolnék, amennyit szarakodnék hogy észben tartsam, mikor, mit, hova mentsek. Így legalább nem lassul be a többi program és a rendszer ha csak a RAID-on megy a móka a nagy fileokkal és leoglalom magam míg várom hogy végezzen.

    Szóval én egy olcsó 32Gb-os MLC-s SSD-re szavazok, hogy arra csak a rendszer (de minden ami rendszer), és mellé a winyón minden más. Nekem így bevált. Esetleg ha tényleg gyors bootolásra vágysz lehet SLC is, de szerintem árban nem éri meg hogy csak stopperrel mérhesd a különbséget.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Aktív témák