Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    Hi all!

    Csatlakoztam én is az SSD-tulajok népes táborához: egy 128 GB-os Samsung 830-as SSD vételével. Lenne pár kérdésem.
    Konfigom az adatlapomon. 64 bites Windows 7 professional-t használok. Elöljáróban leszögezném, hogy nem szeretném újratelepíteni a rendszert. Elolvastam a kapcsolódó írásokat, letöltöttem az ajánlott freeware ghostoló progi image-t.
    Kérdéseim:
    1. Jelenleg az 500 gigás Samsung vinyómra van telepítve a rendszer. Ezen 3 partíció található: a 100 megás rejtett, egy 160 GB-os (ezen van a Win), ami kb. félig van, és a maradék. Lehet úgy átvinni a rendszert az SSD-re, hogy a 160 GB-os partíción levő adatokat rakom egy ennél kisebb (128 gigás) SSD-re (hiszen csak kb. 90 giga adat van rajta)? Ha nem, akkor mi a megoldás (az újratelepítésen kívül)? Egyben szeretném használni az SSD-t, nem akarom többfelé partícionálni.
    2. Az alaplapomon összesen 4 db SATA 3-as csati található: 2 natív (Intel), és 2 Marvell 9120-as vezérlővel (ez jelenleg le van tiltva a BIOS-ban). Összesen 3 eszközt szerenék rájuk csatlakoztatni (a két vinyót és az SSD-t). Hogyan érdemes bekötni őket?

    Előre is köszönöm a választ!

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Aktív témák