Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szasza0802

    tag

    Sziasztok. Nemrég kaptam kézhez a 2020-as verziót.
    Több gondom is van vele.

    1. A Fimi Navi 2020 app egy Lenovo Tab3 7-es tablet és egy Huawey Y5-ös telefonon is azt írja telepítés után, hogy "Sorry the app is abnormal will exit" és kilép. A Xaiomi Redmi 4x telefonon frankón működik de nem akarom a munka eszközömet erre használni.
    Sehol nem találtam megoldás, hogy a két másik gépen miért nem működik az app.

    2. Külföldről a Banggood oldaláról vásároltam az ott lévő hivatalos Xiaomi áruházból egy Xiaomi Fimi x8 se 2020 típusú drónt.
    A vásárlás után a kicsomagolást követően hibát nem észleltem semmin. A készülék üzembe helyezése során a leírásnak megfelelően először a hivatalos oldalról letöltöttem a telefonomra a Fimi Navi app 2020 nevű applikációt. A szükséges beállításokat a telefonomon elvégeztem, majd a kontroller kalibrálásának álltam neki.
    Ennek során azt észleltem, hogy a jobb oldali irányító kart nem, lehet megfelelően kalibrálni, rossz pozíciót mutat folyamatosan, azaz a kar közép állásban is a telefon kijelzője azt mutatja, hogy jobb irányba húzott állapotú.
    Többszöri próbálkozás és mozgatás során sem jött helyre a jobb oldali kar pozícionálása.
    Mivel a kar állása pontatlan feltehetően a drón felszállást követően jobbra fog húzni, ami így irányíthatatlan. A hibáról videót készítettem, mely az alábbi linken érhető el:

    [link]

    Gőzöm sincs mit tudnék vele csinálni, eddig sem a Xiaomitól sem a Fimitől sem a banggoodtól érdemi választ nem kaptam.

    3. Ez már az én tudatlanságom: mikor a firmwaret akarom frissíteni a Fimi Navi app-ban akkor azt írja, hogy nincs elég hely az SD kártyán. Na most a frissítést a telefonra akarja tenni ?(ill az abban lévő SD kártyára) vagy a madárban lévő 64 Gb-os Scandisk u3-as kártyára? A telón lehet nincs elég hely. De mikor rámegyek a play áruházra és ott keresem ki az appot nem írja, hogy lenne frissítés hozzá....

    4. A leglámább kérdés, szerintem a videó felvételt a gép a hasában lévő SD kártyára tteszi és nem a telóra, jól gondolom? Ma próbltam kicsit repülni (a hibás stick ellenére), de hiába nyomtam rá a felvétel gombra nem rögzült se fotó se videó sehova.

    Akinek van türelme a fenti pontokra nekem szájbarágósan váalszolni, annak nagyon megköszönöm, eddig analóg drónom volt, ezek a kérdések most újak nekem.

    köszi.

  • szasza0802

    tag

    válasz hardline #436 üzenetére

    Köszi hardline a választ és a tippeket, minden hsz-t szívesen veszek, mert már kicsit tanácstalan vagyok.....

    1. Oké megoldottam egy korábbi telefonra feltettem egy másik rom-ot azzal most működik a fimi app.
    2. Fimi Xiaomi nem válaszol, Banggood azt kérdezte akarok e fizetni egy alkatrészért de nem részletezte ill kérdezte, hogy nem akarom e helyi szervizhez elvinni (megjegyzem 3-4 szervizt megkerestem de mindenki csak DJI-t szerivel a német disztribútor nem írt vissza még). Jah, próbáltam a géppel repülni 2-3 percig nem is volt vele gond azonban egyszer csak elkzdett arra húzni amerre rosszul kalibrálható a stick alig bírtam letenni a gépet.....
    3-4. köszi, így gondoltam én is, de érthetőbb ahogy leírtad, a telóban lévő kártyán (sd) és az internál tárhelyen is 10-10 Gb hely van.... mi nem fért fel frissíteni? nem értem....

    Szóval még mindig nem oldódott meg a helyzet, de legglább itthon tudtam egy használaton kívüli telót kreálni amivel majd irányíthatom ha jó lesz a stick....

    Várom a további bármilyen ötletet..köszi

  • szasza0802

    tag

    válasz hardline #438 üzenetére

    Köszi a segítő választ. gondoltam már rá, hogy szétkapom és megnézem. Lezúzott kontrollert sem itthon sem ebayen sem alin sem sehol nem találtam, kerestem...ha valaki lát szóljon! :) :K
    Még megvárom az ali válaszát, hogy milyen alkatrészt kínál....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák