Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    válasz rdi #21 üzenetére

    ''hasznos az, ami a közösség számára hasznot''
    Jól érzem a szavaidból azt, hogyha valami öncélú, akkor az már nem is lehet hasznos?

    Ghost jó a kérdés: Nekem erről az a véleményem, , hogy én te vagyok és te én vagyok, és mindenkivel eggyek vagyunk. De ezt nehéz átérezni, úgy általánosságban. Főleg nehéz oylan esetben egynek érezni magát az embernek a másikkal , amikor a olyan emberről van szó, amit utálunk.

    Én valahol az alábbi idézettel értek egyet:

    ''Szóval mi is a kérdés? Az, hogy mi ez az egész ami körülöttünk van? Mi a világ, mi a végtelen, mi az univerzum, mi az idő és mi vagyok én? Csak most, most fogalmazódott meg bennem, hogy valójában magamat, magunkat keressük...

    Aki keres, az magát keresi, magunkat keressük, de amikor megtaláljuk a választ, akkor beszűkülünk, eldugjuk magunk elől. Bennünk van a világ összes jója és rossza, de mi ki akarjuk zárni magunkból a rosszat, beszűkítjük tudatunkat, megteremtjük magunknak az időt, a végtelen teret, hogy hosszabb időre utazhassunk a jóban, de ott kísért a rossz is, és mindig is ott lesz, csak nem akarunk szembesülni vele.''

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák