Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bagyulajuve

    addikt

    válasz w.miki #148613 üzenetére

    kicsit a linkelt videóhoz magához, igaz még nem néztem végig, de veszélyes területre kalandoznak e kutatók, nem fog tetszeni bizonyos köröknek

    amúgy nem értek teljesen egyet vele (bár menet közben azért ő is finomít a csak genetikai meghatározottságon), de mondjuk nem is a szakterületem, viszont genetikusként azért kicsit hozzátenném, hogy a multifaktoriális örökléseknél (ilyen az intelligencia is) nem szabad elfeledkezni arról, hogy a gének DNS szekvenciája mellett az epigenetikának (nem DNS szekvencia alapú génműködés) is óriási szerepe van - míg előbbi állandó, addig az epigenetikánk többé kevésbé dinamikusan változik (pl a környezeti hatások megváltoztatják), ezt nagyon sok általam olvasott tanulmány (akár egypetéjű ikrek retrospektív, vagy egérklónok vizsgálata) is mutatja, tény hogy intelligencia kapcsán nem olvastam ilyen cikkeket, de mondjuk különböző megbetegedések kapcsán igen (tumorok, metabolikus szindróma, stb)

    Pár tulajdonság, hogy az örökletesség mennyire szól bele (állatkísérletek, emberi populációs, iker stb vizsgálatok alapján)
    Magasság
    0,60-0,81
    Testtömeg
    0,42-0,63
    Plazma koleszterin
    0,37-0,50

    az pl, ha valakinek a genetikailag az van bekódolva, hogy 180 cm magas lehet, akkor azért ebbe jelentősen beleszól a környezet, pl az anyuka táplálkozása/dohányzása stb, akár a fogantatás alatt, akár a várandóság alatt) - lehet 186 cm lesz, de az is lehet, hogy csak 170

    mindenesetre nagyon érdekes téma, lehet beszerzem a könyvet és elolvasom

    [ Szerkesztve ]

    Resistencia eterna

Új hozzászólás Aktív témák