Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    válasz Miklós315 #146406 üzenetére

    Meander
    Én is megnéztem a filmet, nekem alapvetően tetszett (köszi az ajánlást paatrick), de szigorúan kettévenném az eseményeket és a metafizikai értelmezést.
    Mint klausztrofób, wtf-is-happening thriller teljesen jól működött: rendben volt a tempó, a ritmus, a beállítások, a színészi alakítás, a nyomasztás, a jumpscare-ek hiánya - kerek volt az egész, jól meg volt csinálva.
    A mögöttes jelentés tekintetében kb. erre jutottam:
    Függetlenül attól, hogy ki / mi áll a háttérben, a film gyakorlatilag egy roguelike purgatóriumot mutat be - főszereplőnk két runt teljesít a vásznon, az elsőn elbukik, a másodikon sikerrel jár; viszont a kislány a végén utal rá, hogy nem csak az a két run volt, hanem sok egyéb is ("your body died many times"). Ez nekem még mindig OK, viszont egy ilyen setting már kíván kontextust és lezárást, és innentől kezdve nem túl erős a film. Lehet a purgatórium háttere Isten, lehetnek UFO-k, és lehet hősnőnk saját képzelete a halál előtt - viszont a film 90 perce alapján tökmindegy, hogy melyik. Így viszont az állítólag elrejtett rengeteg utalás és szimbólum is súlytalanná válik, mert mi a fenének fejtegessem őket, ha a végén három egyenértékű megoldás egyikéhez vezetnek (vagy nem vezetnek sehova)?

    Szóval, míg a képen látottak terén ott voltak az alkotók a szeren, a mögöttes tartalom tekintetében túl nagy volt a kabát, és nem igazán sikerült semmit mondani. Adok neki egy 7-est.

    #értékelés

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák