Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz #75376384 #132429 üzenetére

    Akkor azért megmagyarázom a hátterét, miért nem tartottam magamban:

    Tegnap a szinkronvita keretében felmerült, hogy "olyan ember nincs - ha van akkor olyan is -, aki csak szórakozásból nézne filmet, tehát a filmnézők igenis eredeti nyelven nézzék, mert úgy jön át az eredeti szándék szerinti üzenet." (összemostam több érvet egy mondatba :R )

    Ezek szerint:
    1. nincs szórakozni vágyó - kikapcsolt üzemmódban bambuló néző.
    De van - pl. Te sem vetted a lapot a propagandák esetében.
    2. eredeti szándék szerinti üzenet vs. fordítás "adatvesztesége" vs. bambuló üzemmód.
    Most döntsük el, hogy
    - lehet szándékolt üzenete az alkotóknak, mert akkor lehet propaganda céljuk is,
    - vagy nincs nekik, akkor meg miért nem mindegy, hogy szinkronos-e, max egy angol kifejezést egy magyar kifejezés pótol,
    - lehet-e számon kérni - nem szó szerint, csak személyes belső megítélés módján -, ha azért kell fizetnem egy mozijegyért, hogy aztán 2-3,5 órán át a "dögölj meg" üzenetet kapjam a filmtől?

    Ezek, továbbá az aktív szórakozási módom (én nem tudok bambulni egy filmet nézve, hanem kattog az agyam, meg amúgy is kevés "csakkikapcsolós" film van), valamint a dolgok kapcsolata (összefüggések, trendek) az, ami miatt úgy látom a világot, ahogy látom. Ezt ráerőltetni másokra nem szándékozom.
    Továbbá nem ismerjük egymást, így ezért a fórum néhány mondatos kommunikációja félreértésekre, kérdőjelekre adhat okot. Így, ha kell, megindoklom a kijelentéseimet.
    Azért igyekszek nem belegyalogolni másokba :)

    (#132430) atike:
    Ez így azért túl könnyű hozzáállás.
    Nem abszolút értelemben várja el senki a hitelességet, de lehetne mondjuk egy átolvasást tartani a forgatókönyvek kapcsán, hogy vajon nem hiányzik három évadnyi fejlődési ív két jelenet közt? Vannak igényes, koherens filmek. Az a bicskanyitogató, ha azt látod, hogy meg sem erőltették magukat, hanem a "könnyű utat választva akarnak kizsebelni". Pedig lehetne sokkal több/jobb az adott film... Pusztán ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák