Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peterszky

    őstag

    válasz yksz #2 üzenetére

    Van bőven szerintem :)

    Én az ELTE IK-ról tudok nyilatkozni neked. A most indult képzés egy picit más, mint amin én vagyok és nagyon más, mint a progmat volt. Analízist leredukálták a BSc-n 4 félévre, MSc-n pedig nem minden szakirányon kötelező (tantervek alapján). Fizikás tárgyak egyáltalán nincsenek, ehelyett kicsit több a matek: lineáris algebra, két félév diszkrét matematika, valószínűségszámítás, operációkutatás. Emellett még ott van a nehezen emészthető formális nyelvek és automaták - számításelmélet kombó. Van egy elég erős logika kurzus is (nullad, elsőrendű logika), én eléggé megszenvedtem vele, most sikerült átmennem belőle (3x-ra).

    Lehetséges, hogy a programozáshoz kapcsolódó tárgyakból több van, mint BME-n, ebben nem vagyok biztos.

    Van két félév Algoritmusok és adatszerkezetek, ezeket nagyon szerettem, az előadó nagyon jó! Van a Fóthi mester tárgya, a Bevezetés a programozáshoz, most már nem első félévre, ez erősen matematikai nyelven közelíti meg a témát (szekvencia, ciklus, elágazás matematikai definiálása, program helyességének bizonyítása, stb). Ad egy szemléletet, nem mondom, hogy könnyű, nagyon sokan szenvedtek vele, nekem sikerült elsőre mindkét féléve. Van 4 félév EAF: ez programok/doksik készítése Windows (C++,C#) és Linux (C++,QT) alatt, most már lesz EAF3ban Java ME is. (EAF3 és EAF4 grafikus programok, előtte konzolos).

    Van 3 félévnyi adatbázis kezelés. Számítógépes hálózatok (ennek az előadása nem tetszik, bár nem tudom milyen egy jó előadás belőle :) )

    Van UML modellezős tárgy, Operációs rendszerek (POSIX szabványú programok készítése gyakorlaton, ea-n OS-ek működésének ismertetése)

    Mesterséges Intelligencia, ez nekem most lesz, kíváncsi vagyok már, hogy milyen lehet.

    Párhuzamos programozás alapjai.

    BME-hez hasonlóan nálunk is vannak komoly kapcsolatok, referenciák. Nokia, IBM, Morgan Stanley,...

    PP előadó mesélte, hogy egy hazai atomerőmű (vajon melyik :) ) képviselői nála is érdeklődtek, hogyan érdemes párhuzamos vezérlőszoftvert készíteni.

    Járai mester, a prímrekorder :)

    Ha valami kérdésed van, akkor nyugodtan írj ide vagy a topicunkba, fogunk válaszolni.

    What else you gonna do on a Saturday?

Új hozzászólás Aktív témák