Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz yerico #236 üzenetére

    ''Puska: Puskalőszert tüzelő fegyver (A 7.62x51-es lőszert tüzelő automata fegyvereket (G3, M14) szokták automata puskának hívni, de inkább gépkarabélyok, lévén a lőszert is közteslőszerként vezették be.''

    Te kevered a szezont a fazonnal!

    Az átmeneti lőszer az pl a 7,62X39 vagy az 5,56X45 mert átmenet a pisztoly ill a puskalőszer között, ami ezzel a lőszerrel üzemel az a gépkarabély.

    Azt a sorozatlövő fegyvert ami puskalőszerrel pl. 7,62X51 tüzel általában géppuskának szokták hívni, vagy automata (öntöltő puskának).
    Van mondjuk kivétel a II. Vh fallschirmjagergewehr de ez egy unikum a maga nemében és igen kevesen vállalkoztak arra hogy ezzel a fegyverrel szabadkézből sorozatokat lőjenek.Mert a hátralökő erő igencsak elrántja a célról a fegyver csövét.

    De nem összekeverendő az automata és a fél-automata kifejezés!

    Automata: sorozatlövő, melynél az sorozatlövés kiváltásához nem szükséges az elsütőbillenytű minden lövés utáni ismételt meghúzása.

    Félautomata (ezt hívják hibásan automatának): öntöltö, amelynél az ismételt lövés kiváltásához az elsütőbillentyűt el kell engedni és újra meg kell húzni. Egyszeri billentyűhúzással csak 1 lövés adható le.

    Üdv:


    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Integra #249 üzenetére

    Integra!

    A link nem működik.

    Üdv

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz csibor #251 üzenetére

    Milyen jellegű önvédelemre szánnál mondjuk egy .357 magnum kaliberű fegyvert JHP vagy pl. silvertip lövedékkel? Ott ugye már beszélhetünk megállító erőről..

    Annó nekem azt mondták, hogy az önvédelem célja nem lehet a másik életének a kioltása....

    Abban viszont igazad van, hogy pl a TT lőszer átmehet a testen és vétleneket is sebesíthet, míg egy expanziv lőszernél ennek az esélye csekély.

    Üdv

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Apophis #258 üzenetére

    Pl. A JHP ill silvertip,TUG, TIG brenekke, hidrashock mind dum-dum lövedékek.

    A különbség csak annyi, hogy ezek gyáriak, míg az eredeti dum-dum-ot kézzel reszelte magának a háborúban a katona, mert hadicélra ezeket nem tartották megfelelőnek, oda ''áthatoló'' lőszer kellett.

    Üdv

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Apophis #258 üzenetére

    Dum-dum=expanziv!

    A dum dum a normál hadilőszer expanzívvá ''moddolt'' változata, köpeny megnyitásával, ill a lövedék homlokfelületének megnövelésével.

    Önvédelemre az áthatoló és az expanzív lőszerek komoly vitákat keltettek.
    De áthatoló lőszert polgári célra semmiképp sem engednék, ahogy tiltják is.

    A számszeríj, mint olyan sporteszköznek minősül.

    A sporteszközökre vonatkozó szabályok érvényesek rá is (szállítás, használat).

    Elvileg szabadon vásárolható, tartható, szállítható, de nem ''viselhető''.

    Amennyiben vadászati célra akarják használni, akkor ugyanolyan engedélyezési procedúrán kell keresztülesni, mint ha rendes(tűzfegyveres) vadászatra vállalkozna az ember (vadászvizsga, vadásztársasági tagság, vadászjegy stb.)

    Üdv

    [Szerkesztve]

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Szőrös  #311 üzenetére

    Az hogy mekkora a szórása, a choke-on múlik ami egyes vadászfegyvereknél még cserélhető is, ezzel tudnak a csöveknek más más sörétraj-összetartást adni.

    Azt hogy a TESZ, és a többi SWAT erő, miért használ pumpás fegyvereket az egyik előttem szóló már leírta (variálhatóság, nagy megállítóerő, nemhalálos lövedékek).

    Aphopisnak:

    A TESZ-esek pedig általában nem 2 mennek 10 terrorista ellen és nem azzal a céllal hatolnak be az épületbe, hogy ott tűzharcot vívjanak.
    Ők ált. az egészet tüzharc nélkül szeretik letudni, erre szolgálnak a spec eszközök, a jó taktika és a CSAPATmunka. Ha pedig tűzharc lenne, akkor az az átlag-tangó akire egy 12-esből rádörrentenek már a torkolattűztől és dörejtől összeszarná magát, ha a flash-bang-től nem tette volna azt meg előzőleg.
    És mivel lőni is tudnak a fiúk, ezért a csőtárban lévő 6 töltény az 6 találat.
    És pl akire sluggal rálőnek annak már nem nagyon van szüksége 2. lövésre.
    Képzeld el, hogy egy hüvelykujjbegynyi ólómdarab mekkora rombolásra képes...

    Üdv

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz -Jackson- #317 üzenetére

    A choke egy cserélhető csőbetét amelyet a fegyvercső végébe kell beletekerni.

    Az egyszerűbb modellek gyári choke-kal vannak szerelve, míg egyes modelleken a choke tetszés szerint variálható, cserélhető.

    Bővebben: link
    Bővebben: link
    Bővebben: link
    Bővebben: link

    De google a barátod .....

    Üdv

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Bash #315 üzenetére

    No csak nem egy LAW-ENFORCEMENT prohardwerwes???

    Akkor még esetleg részt is vettél a jogvégrehajtók olimpiáján(USA)???

    Az ismerősök+bátyám hoztak haza egypár érmet...

    Üdv

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz -Jackson- #322 üzenetére

    A sörétméret az ugye befolyásolja a max hatásos lőtávot és a szórást.
    A mérettel SZVSZ max a hely és a vadászandó vad sajátosságának a függvényében variálnak. (Bár ehhez a témához eléggé sötét vagyok csak ált. infóim vannak) A choke segít azonos sörétméret esetén különböző terítést adni a csöveknek. Pl az átlagosnál kisebbet a nehezen lelőhető nagytestű madár esetén, ahol pl. az 1-2 szem sörét nem okoz(hat) tiszta halálos sebet.

    Üdv

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Bash #323 üzenetére

    De azért az Ottó és a Karcsi (Simonyi&Varga) nem hangozhat számodra ismeretlenül...

    Tán még személyesen is ismerted őket???

    Üdv

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz yerico #326 üzenetére

    Ha kekeckednék azt mondanám, hogy keveset tudsz és azt is rosszul :)))))))
    (De ez vicc volt, nem komolyan venni)

    A 7,62X51 és a 7,62NATO ill .308 Wichester ugyanaz a kaliber!

    Az alap a .300 Savage volt.

    Bővebben: link

    Ha már karabélyról ill puskáról beszélünk, mond neket valamit a ''kurtály'' szó??

    Mert szép nyelvünk ezzel illette annó a karabélyt.

    A II.Vh. alatt pedig már létezett átmeneti lőszer kategória amit az MP44 is tüzelt ill. az USA használta a .30-as kaliberű M1Carbine-t is.....

    A .308 as kaliberrel szabadkézből lőtt sorozatról megegyezik a véleményünk.

    Üdv


    [Szerkesztve]

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz yerico #326 üzenetére

    A .308 subsonicot amiben szintén csökkentett a lőporttöltet te úgyszintén átmeneti lőszernek neveznéd??

    Üdv

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Integra #330 üzenetére

    Hát pedig a TESZ-nél van egy pár darab pump action shotgun abba biztos lehetsz.

    Annó, még ''a kommandós egy napja'' c. magyar dokumentumfilm is mutatott lőgyakorlatot shotgunra.

    Üdv

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Integra #341 üzenetére

    Fegyvernélküli önvédelem??

    SZVSZ: Igazad van, a tisztelt rendőröket először fegyver néküli önvédelemre kellene rendesen kiképezni és ha ez megvolt akkor egy késes támadót nem kell tésztaszűrővé lyukasztani a lefegyverzéséhez.

    Az hogy a PA-63 milyen önvédelemre az inkább a használójától függ, ha a késes szitut veszem alapul.

    Hogy tűzharcban elvérezne ez a fegyver az már valószínűbb, de mikor rendszeresítették akkor nem az volt a tendencia, hogy fegyveres bűnelkövetővel kell tűzharcot vívni vele.

    Üdv

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Integra #334 üzenetére

    ''nem vehetik fel a versenyt a mai modern nagy átütőerejű, villámgyors és szintén villámgyorsan utántölthető automata fegyverekkel.''

    Ha gyilkolni kell, akkor valóban nem veszik fel a versenyt.
    De pl szerinted a TESZ-nél az a cél, hogy minél hamarabb minél több ''tangó''-t kifektessenek????

    Az Ő feladatuk, nem összekeverendő az ún. ''kommandós'' egységek feladataival.
    Ők lesittelni akarják a bűnelkövetőt és nem megölni!!
    Szted actionben az MP5 tűzváltója milyen állásban van az operátoroknál???
    Full auto? Single vagy max. 3 lövéses sorozat, ha éppen olyan modelljük van.
    Az automata módban tűzfüggöny lövése pl egy túszokkal teli helyiségben nem az álmoskönyvek szerinti legszerencsésebb dolog...
    Hogy számolsz el a sebesült vétlenekkel?

    A tűzharc van és nem kell a vétlenekre figyelni akkor esetleg mehet az auto mód, de ilyen szitu csak a filmekben létezik.

    Még egy-két dolog:

    Pl. az MP-5-öt milyen nemhalálos lövedékkel tudod megtölteni (a blankot kivéve)????

    Ha nincs nálad faltörő kos akkor egy ajtót hogy lősz szét 9PARA vagy 10AUTO löszerekkel??? Mert a 12eshez van zárnyitó lőszer!

    Üdv

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Notes #347 üzenetére

    A stophatás abban nyilvánul(hat) meg, hogy a kilőtt lövedék a mozgási energiáját becsapódáskor milyen mértékben tudja átadni a testnek.

    Ez függ a lövedék mozgásienergiájától (tömegXsebesség) ill a lövedék felépítésétől.
    A jobban gombásodó lövedék nagyobb felületen tud energiát közölni a testtel, míg pl az FMJ az szinte alakváltozás nélkül halad át a testen és csak kevés energiát tud emiatt leadni.

    Üdv

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Apophis #350 üzenetére

    De szétviheti, de mellette téged is szétvihet ha gurulatot kap az ajtó valamelyik fém vasalatán.

    A zártörő lőszer ha jól emlékszem nagyon apró szemcséjű (majdnem por) ólomtöltetet lő ki, ami rövidtávon leadja az energiáját de nem kap gurulatot ill az ajtót sem üti át..

    Üdv

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Avicularia #365 üzenetére

    Akkor ismerős volt a nóta, hogy:

    ''Mennyi időd van még kis rigó? Millió, millió........ ''

    Én a magam kemény 350 napját Adyligeten nyomtam le, mint BHI-HÖR.

    Az I. sz alaplövészet után még fegyverem sem volt úgy kaptam egyet ''kölcsön'' a II sz lövészetre. Gránátdobásra meg pénzhiány miatt nem került sor.

    A haditechnikai része a sorkatonai szolgálatnak maga volt a röhely.

    Üdv

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz AI #375 üzenetére

    FIGYELEM MINDENKI AKINEK EGYBESZERELT (klasszikus) TÖLTÉNNYEL MŰKÖDŐ FLÓBERT FEGVER VAN A BIRTOKÁBAN!!!

    Ezen fegyverek birtoklása a tavaly életbelépett új fegyvertörvény szerint ENGEDÉLYKÖTELES lett.

    Az engedély nélküli birtoklása ugyan olyan megítélés alá esik, mintha normál éleslőfegyvert birtokolnál, annak ellenére, hogy korábban az ilyen flóbertfegyverek engedély nélkül voltak megvásárolhatók.

    Ha valakinek Keserű flóbertje van, azt a Keserű Művek át tudja alakítani (nem ingyen persze) nem engedélyköteles ELÖLTÖLTŐS FLÓBERTTÉ.

    Az egyéb márkákat átalakítás hiányában nem javasolt tovább birtokolni, mert birtoklásuk BŰNCSELEKMÉNY!!!!
    (ugyan annyit kaphatsz érte, mintha egy FÉG parát tartanál illegálisan)

    Két választásod van ha legálisan akarod intézni a dolgaidat:

    Átalakíttatod vagy leadod.
    Engedélyt rá ahogy a normál éleslőfegyverre amúgy sem fogsz kapni!!!

    Vagy megtartod és hallgatsz, mint sz*r a fűben, és reméled hogy egyszer nem találják meg nálad.

    MODERÁTOROK
    Egyeztessetek a hozzászólóval, hogy nézzen Ő is utána, mert a hozzászólása alapján még komoly bajba is kerülhet (amennyiben nem elöltöltős a flóbert fegyvere), és töröljétek a hozzászólását

    Nézzetek utána és tegyétek meg a szükséges lépéseket.
    Senkinek sem hiányzik a rendőrségi eljárás egy fasz törvénymódosítás miatt..

    Üdv

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Andie #380 üzenetére

    A te önvédelmi problémáidra ideális és relatíve olcsó megoldás lehet,egy: GÁZDEFENDER.

    Ez egy forgótáras gáz-riasztó revolver amelynek az elejére rácsavarható egy toldat ebből 15mm-es gumigolyó indítható vaktölténnyel.
    Ennek az energiája nem elegendő halálos sérülés okozására, viszont egy kicsit lelohasztja a támadókedvet, ha mégsem akkor még 5 db gázlőszered marad védekezni.

    A fenti eszköz megvásárlása nem engedélyköteles!! Otthontartani, szállítani szabad!
    Viselni (rejtve) viszont, ahogy már azt elmondták, csak engedély birtokában lehet!
    (viselés: testen rögzítve, rejtve)
    Nem rejtve viselni még engedéllyel sem lehet ugyanúgy ahogy a többi önvédelmi fegyvert sem. (Kivétel, ha az illető egyenruhában teljesít szolgálatot)

    Üdv

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Andie #384 üzenetére

    Inkább töröljék egy hozzászólását, minthogy valami rendőrféle tartson nála házkutatást.

    A topikból való kitiltásról szó sincs!!

    A segítő szándék vezérelt nem akarok én senkinek sem ártani!

    Az egybeszerelt flóbertöltény úgy néz ki mint egy riasztólőszer csak az elejébe gyárilag egy ólomgolyó van szerelve.

    Az elöltöltős flóberteknél (revolverek) a dob elejébe kell betölteni az ólomgolyót, mígy a golyó kilövését a hátulra betöltött vaktöltény végzi.

    A Keserű Müvek kihasználta a joghézagot és ezért tudja továbbra is árulni a NEM EGYBESZERELT tölténnyel működő flóbert revolvereit.

    bővebb info
    Bővebben: link

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Andie #387 üzenetére

    ''És mondd, hol lehet ilyesmiket ''nézni'' ?''

    Bármelyik erre szakosodott üzletben (fegyverboltban)
    Ha nem vagy árérzékeny bárhol, ha számít az árkülönbség akkor pl Keserű Müvek, vagy Gunbox, vagy ahol olcsóbb ugyan az a modell..
    Vegyél egy Kaliber-t biztos hogy találsz benne pár hirdetést a boltoktól...

    Nem kell hozzá engedély:
    - Megvásárlás, hivatalos boltban.
    - Otthon, szekrényben tartás.
    - Otthon, betörö ellen védekezéskor használat.

    Határeset:
    - Táskában tartás, töltve.
    Elvileg nem számít viselésnek igy nem engedélyköteles.

    - Kocsi kesztyütartóban tartás.
    A gépjármű utas ill csomagtere elvileg nem közterület, így ott sem engedélyköteles.

    - Utcán, támadás elleni védekezéskor. (ököllel, késsel támadnak)
    beleköthetnek mondjuk abba, hogy ha volt elég időd arra hogy előszedd a táskádból a flintát, akkor el is menekülhettél volna...
    Nem a legtisztább eset ezért ne vegyél arra mérget, hogy egy ilyen szitu után nem lesz egy pár nehéz éjszakád + nappalod (bíróságon).
    Kicsi az esély de nem kizártható..

    - Autómat akarják elvenni, ezért én kilövök az ablakon
    Elvileg a vagyonod megvédésére nem biztos hogy használhatnád (jogilag), mert ugye ezek önvédelmi eszközök és pl az autódat ellopó tolvaj bajosan támadhat meg téged az erkélyen...
    Figyelmeztető lövést viszont leadhatsz kedvedre azon semmi sem múlik.

    - Meglátok valakit, akit attrocitás ér, és a segitségére sietek, a fegyver használatával elkergetem a támadókat
    Ez állampolgári jogod és kötelességed....
    Ezért baj aligha érhet...
    Csak ne a menekülő rablónak segíts :D

    Engedélyköteles:
    - Nadrágszijon hordás, takarva pulcsival, kabáttal.


    - Gáz használata a fenti esetekben
    - Gumibogyó használata a fenti esetekben
    az hogy mit használsz az megítélés szempontjából olymindegy...

    Fontos, mivel ezek önvédelmi eszközök így a hatótávuk is önvédelmi (pár méter) ezért ne akarj velük az erkélyről vagy 10 méterről önvédekezni...

    A határeset kérdésekben még segíthet neked gvass az index fórumán, ő a Kaliber magazin (fő)szerkesztője így meglehetőst kompetens az ügyben.

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz AI #388 üzenetére

    ''Viszont ha elkezdesz gázpisztollyal hadonászni akkor keresztben nyomják le a torkodon és még jól el is vernek.''

    Ha van egy gázpisztolyod akkor amikor megtámadnak azonnal használni kell NEM SZABAD VELE FENYEGETŐZNI!!!

    Nekedjött, ledurrantod és utána azonnal nyúlcipő!!!

    ''Ha viszont van egy jó stukkered, elég egy figyelmeztető lövés és egyből meggondolják hogy érdemes-e tovább basztatni téged.''

    Szerinted egy gáz-riasztó fegyver torkolatdörejét egy átlagos támadó meg tudja különböztetni egy éles lőfegyverétől???
    Ha nem akkor meg édesmindegy mivel lősz a levegőbe.

    Önvédelmi szituációban pedig még éleslőfegyverrel is botorság lenne figyelmeztetőleg levegőbe lődözni, mert ha annyira közeli a veszély hogy használnod kell a fegyvered akkor nincs időd a levegőt lukaszgatni.

    Ha meg van időd figyelmeztetni akkor előfordulhat hogy nem is igazán szükséges (jogos) a fegyverhasználat...

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Andie #395 üzenetére

    Nem mindenki fegyverbuzi aki fegyvert tart vagy használ..
    Eléggé pejoratív ez a szóösszetétel..

    Vannak (köztük én is) akik a fegyvert, mint műszaki alkotást vagy sporteszközt tekintik nem, mint gyilkolási eszközt. De vannak műalkotásnak is beillő fegyverek:

    Bővebben: link
    Bővebben: link
    Bővebben: link
    Bővebben: link
    Bővebben: link
    Bővebben: link
    Itt van az összes kép:
    Bővebben: link

    Ha van kedved nézd meg őket... :)

    ''de ha elökapom a stukkert, és mind a 4 arcába priccentek, akkor már fordulhat a kocka...''

    Főleg ha arra is gondolsz. hogy arra ne lőjél amerre menekülni kívánsz, mert a gáz nem válogat...
    Az pedig megszívlelendő, hogy a legjobb védekezés a megelőzés, SOHA NE HAGYD, HOGY KÖRBEVEGYENEK!!!
    Elállják a menekülésed útját ill. hátul senkinek sincs szeme.

    Lehet nálad éleslőfegyver is, nem biztos, hogy ha körbevesznek négyen (késsel, bottal, nádihegedűvel.. :D) akkor sikeresen kivágod magad.

    Legjobb az pl. ha az előtt átmész a másik oldalára az utcának mielőtt elkezdődhetne a megközelítésed...

    Ha a kocsiból kirángatást akarod elkerülni ahhoz nem kell fegyver elég ha belülről lezárod az ajtókat, sokan már régóta ezt teszik..

    ''ha kilövöm a szemét a bogyóval?''
    Ha gázdefendert veszel akkor lesz egy revolvered 1 gumigolyóval és 5 gázpatronnal töltve.
    A golyóval testre lőjél (nagyobb, könnyebb eltalálni) a gázzal pedig arcra (nem kell céloznod elég ha rátartod)..

    De ha használni kell akkor ne habozz...

    Üdv

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Andie #398 üzenetére

    Bocs a késői válaszért, de eltűntek a könyvjelzőim..

    A csőtoldatos megoldás a gázdefender....
    A legjobb ha feltekered a toldatot megtöltöd a dobot 1 riasztó és 5 gázpatronnal, a riasztót az első lövési pozícióba forgatod és a toldatba betöltesz 1 gumigolyót.

    Ha action van akkor az elő lövés a támadó felsőtestére történjen max 2-3 méterről és ha többen vannak akkor használható a maradék 5 gáztöltény.
    Fesztelenített kakassal a fegyver biztonságosan hordható..

    A gunboxban valószínűleg alapos tájékoztatást adnak ha kéred a használat mikéntjéről..

    A combo elképzelés nem igazán működik, de kérdezz rá a boltban.
    (voltak próbálkozások 8mm gumigolyóval)

    Üdv

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Lord Zero #445 üzenetére

    Gumilövedékes fegyverek:

    2 verzió létezik:

    - ''egybeszerelt'' gumilövedékes tölténnyel üzemelő:

    Itt a töltény tartalmaz egy hüvelyt az aljába sajtolt csappantyúval ill. a hüvelybe elölről egy megfelelő űrméretű gumigolyót ''sajtolnak''. Lényegében a lövedék a hüvely és a hajtótöltet (csappantyú energiája) egy egészet képez.
    Ez volt a régebbi verzió amit a jogszabályok változása már ENGEDÉLYKÖTELESSÉ tett.
    Annó voltak a töltény ffg lőporral való ''tuningolására'' kísérletek de nem hoztak számottevő eredményt ill a jogszabályváltozás minden ilyen kísérletet okafogyottá tett.

    - ''elöltöltős'' verzió:
    A gumilövedékes revolver (csak ebben a változatban létezik) kibillentett forgódobjába, a töltényűrbe elölről egy gumilövedéket hátulról egy vaktöltényt töltünk. Lényegében itt maga a forgódob a töltényhüvely. A forgódob kialakítása olyan, hogy abba vaktöltényen kívül SEMMIFÉLE más (éles) lőszer nem tölthető.
    A lövedéket itt is a vaktöltény égésgázai hajtják ki a csőből...

    Alalphelyzetben minden olyan gáz-riasztó fegyverből kilőhető gumilövedék amelynek az elejébe belecsavarható a rakétavető toldat.
    A megfelelő (15mm es) gumilövedéket elölről a felcsavart toldatba kell tölteni és a fegyvert vaktölténnyel elsütve lőhető ki a gumigolyó.
    (önvédelmi távolságon belül elfogadható erővel és pontossággal bír az így kilőtt lövedék, hátránya az egyesével való tölthetőség)

    Üdv

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz hobizoli #425 üzenetére

    ''Egyebkent ez itt a kepen a Keseru Dealer neven futo gazriaszto Uzi klon gazgeppityu''

    Majdnem,
    ennek a klónnak a Gordon Ingram által megtervezett MAC-10 ill. MAC-11 volt az ihletője ami USA gyártmány, ellentétben az UZI-val ami Izraeli és Uziel Gaál volt az ''apukája''

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Agostino #522 üzenetére

    Tarthatsz....

    Én kb. 6-7 éve sírtam a röhögéstől amikor a Honvéd lőtéren az idióta Desert Eagle-vel lőtt célba a nagykaliberű versenyszámban. (a többi céllövő meg anyázott az állásban az ágyúdörgés miatt) Tipikus pénzem van eszem nincs figura volt..

    A törvényben nem szerepel kaliberkorlátozás a maroklőfegyverre.
    Ha egyszer már megkaptad a megszerzésit akkor olyat vehetsz amilyenre a pénzedből fussa...

    Persze sorozatlövő nem lehet. :C

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Integra #530 üzenetére

    Szó se ról én is szívesen kipróbálnám, persze a kaliber iránti megfelelő tisztelettel és óvatossággal.

    De azért nem venném a bátorságot arra, hogy egy céllövészetre !abszolút! alkalmatlan fegyverrel !céllövő! és nem IPSC versenyen induljak és riogassam a versenyzőtársaimat.
    Céllövészetben inkább a .38WC dívik, vagy a régi 7,62 nagant revolverről ne is beszéljek.

    Az oda untig elég..

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    Megnéztem a linket az airsoft-replikákról...

    Hát ez egy az egyben az ami nekem volt, csak igényesebb, fejlettebb kivitelben.

    Konklúzió: drága játék, még nem egészen felnőtteknek :D :)))

    SZVSZ: gyakorlásra, szimulálásra, tréningre a rendes paintballmarker sokkal jobb.
    És abból is létezik életkű replika....
    Ezekkel a műanyag bogyókkal emberre nem lőnék, ha meg táblára csinálnék ''légfegyver-ipsc-t'' akkor sztem a rendes légfegyverek pontosabbak.

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Integra #534 üzenetére

    Hát,

    Sztem a találat jelzésére a nagy festékgolyó sokkal jobb.
    A kis 6mm-es golyó nem hagy akkora pöttyöt.
    Műanyagsöréttel meg nem lőnék emberre, pont a csípés miatt...

    Egy versenyen ''bemondásra'' értékelni a találatokat elég érdekes lenne.
    Viszont ha rajta van az emberen a ''placcs'' akkor nincs apelláta...

    A paintballmarkerek az én olvasatomban kb. .50 kaliberű festékgolyót lőnek ki sűrített gáz segítségével.

    Láttam belőle az M16A2 re hasonlítót is...

    A hagyományos töltény festék ''orral'' a fegyvergyárak alternatívája a nem halálos gyakorlásra.

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Schumacher01 #565 üzenetére

    Lévén, hogy a gázpisztoly nem fegyver, hanem önvédelmi eszköz, olvasgass itt egy kicsit.

    Úgy hiszem eléggé szájbarágósan kitárgyaltam ott a legális önvédelem lehetőségeit:

    Bővebben: link

    Jó olvasást;)

    [Szerkesztve]

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Integra #567 üzenetére

    ''időmérő sportlövészetre mit haszálnak pisztolyt?''

    Ez a fogalom mit takar??

    Mert számomra új!

    Céllövészetre (maroklőfegyver) általában a .22LR és a .38 special kaliberek a legelterjedtebbek.
    Az orosz MCM sportpisztoly és a cseh ZKR forgó még igen sok versenyen szerepelteti magát. Aki meg tehetősebb annak csak a fantáziája szab határt a fegyvervásárláskor.
    A S&W revolver klónok szép számmal vannak jelen kis hazánk sportlövészetében.

    Az önvédelmi jellegű (öntöltő pisztolyok) inkább csak muszályból vannak versenyeztetve, mivel kevésbé pontosak és nem jellemzőjük a precíz mikrométeres irányzék.

    Ha az olimpiai gyorstüzelő versenyszámra gondolsz, annak megvan a saját fegyvere.
    Abból pl. a hammerli neve cseng igen jól lövő berkekben.

    Ha az IPSC-versenyekre gondolsz, azok is időre mennek, de ott a pontosság csak ''nagy'' vonalakban fontos, mivel nem a céllövés, hanem az ''éles''szituációk modellezése a cél.

    Ebben az ágban a revolverek max. ''hendikepes'' kisöcsiként vannak jelen, mivel az ő paramétereik nem megfelelőek ezekhez a számokhoz. Itt a nagy tárkapacitás és a könnyű gyorstüzelés a legfontosabb.

    Itt megjelennek a különböző ''extrák'' is a fegyvereken, RED DOT, AIMPOINT stb. irányzékok, kompenzátor, csősúly, tártölcsér, tuning alkatrészek (elsütőbilletyű, kakas, helyretolószerkezet) minden amit csak az elme képes kitalálni.

    A teljesség igénye nélkül kb. ennyi.

    Jó lenne, hogy ha pontosítanád, amire gondoltál.

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz ízirider #579 üzenetére

    Amit te elmodtál, az már nem igaz, változtak a jogszabályok.

    A pontos jogi helyzet leírását keressétek itt a Prohardveren az ''Önvédelmi eszközök'' topikban.

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz csibor #593 üzenetére

    Engedély nem kell hozzá, mivel múzeális fegyver kategóriába tartozik.

    Dísztárgyként otthon tarthatod! Közterületen történő viselése, hordása, törvényellenes.

    Lőni legálisan csak akkor tudsz vele, ha tagknak jelentkezel egy feketeőporos (elöltöltős) lövészegyesületbe. Ök tarthatnak legálisan lőport és csappantyút.
    Hál istennek lassan ez a lövészeti ág is egyre inkább fejlődik.

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Andie #583 üzenetére

    Az önvédelmi gáz-riasztó fegyverre a !lakóhely szerint illetékes rendőrkapitányság! adhat ki viselési engedélyt. Büntetlen előélet és nagykorúság kell hozzá + kb. 2000 Ft illeték.

    Budapesten asszem a Teve utcában kell a kérelmet beadnod, de ha biztosra akarsz menni előtte hívd fel Őket.

    Tartásának még egy másik követelménye, hogy otthon kell legyen egy kellően zárható tárolóhely, ahol a fegyvert üresen, lőszertől elzárva tudod tárolni.
    Ez annó esetenként (főleg éleslőfegyvereknél) ellenőrizték.

    Az önvédelmi célú fegyvereket civil személy CSAK REJTVE!!! viselheti.

    Ruházaton kívül KIZÁRÓLAG EGYENRUHÁS SZEMÉLY viselhet lőfegyvert!!

    Andie:

    Gratula a vásárláshoz!
    Az eladó, nem tudom mennyige világosított fel, de egy valamire nagyon vigyázz!!
    Üresen ne SÜSD el a fegyvert!
    Bár a P22 nem volt roszz választás, de a riasztófegyverek zöménél használt gyenge spiáter silányságából adódóan egyiknek sem használ az üres csattogtatás.

    Ha üresen akarod feszteleníteni, akkor inkább két ujjal fogd meg a kakast és az elsütőbillentyü meghúzása után óvatosan ereszd vissza a kakast az ütőszegre.
    Ha így teszel, hidd el meg fogja hálálni.

    Ha gyakorolni szeretnéd az előhúzást és csőretöltés utáni elsütést, inkább egy darab gumit (faragott radírt) tegyél az ütőszeg fölé ütközőnek, így a kakas nem az ütőszeget csapkodja. (még az éleslőfegyveres IPSC versenyzők is így óvják a fegyverüket, tedd hát ezt te is).

    Ha meg lesz az engedélyed és viselni is szeretnéd a fegyvert, nem árt ha előtte egy kicsit gyakorlod az előrántást, felhúzást.
    Ha nem muszály ne viseld csőre töltve a fegyvert!
    Egy látványos előrántás felhúzás komoly visszatrettentő hatású is lehet, de a fegyverrel soha ne fenyegetőzz! Ha muszály használni, vedd elő és használd! Ha csak fenyegetsz vele előfordulhat, hogy a delikvens visszalő! Légy te a gyorsabb és előzd meg a fiaskót!

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz e.vid #598 üzenetére

    ''Ezt nem lesz nehéz teljesítenie, mert a gáz-riasztók nem lőszerrel üzemelnek. ''

    Látom szeretsz a szavakon lovagolni :C :C
    Bár szerintem a töltény és lőszer közötti különbség ebben az aspektusban nem bír számottevő különbséggel...
    Akinek írtam a hozzászólásomat az valószínűleg meg fogja érteni..

    ''de önvédelmi fegyvert jobb csőretöltve (P22-nél bebiztosítva) viselni, a felhúzás igen nagy időveszteséggel járhat, főleg egy megtámadott, felfokozott idegállapotban lévő embernél. Ezért mondják azt, hogy önvédelemre forgót.''

    Időveszteség? Mikor, kinek? Miért? Mennyi?
    Egy megbízható biztosítással rendelkező éleslőfegyvernél esetleg megkockáztatnám az általad javasoltakat (egy kakasnélküli, Glocknál pláne) de egy spiáter-tákolmány ''gagyinál'' ilyesmit senkienek sem javasolnék. (elnézést a P22 tulajoktól, mert elég jó fegyverük van a többihez képest, de akkor is ez az igazság)

    Egy IPSC versenyző elmodhatná neked, hogy átlagosan mennyivel lassabban lövi ugyanazt a pályát csőretöltéssel, mint töltés nélkül...
    (nem lesz számottevő a különbség kevesebb, mint 0,5 mp)

    Az önvédelemre revolvert dolog, a gázpisztolyok esetében nem a töltve viselhetőségben csúcsosodik ki, hanem a gázlőszerek nyomáskülönbségére visszavezethető töltés akadályokban az öntöltő modelleknél...
    Igaz az állítás, de nem csak az általad mondottak miatt..

    Ja és ha esetleg mielőtt arra utalnál, hogy egy kézzel nem lehet a fegyvert felhúzni, hát ez sem igaz, mert akár egy nadrágszíj vagy egyéb szilárdabb ruhafelület alkalmas arra, hogy az irányzékot beleakasztva csőretöltsük a fegyvert végszükség esetén.

    (Ezt a lőkiképzők gyakoroltatják is az újoncokkal..)

    Te hordjad a flintádat csőretöltve, ha neked úgy tetszik, a te bőröd bánja..
    De mások számára inkább ne reklámozd..

    Majd mikor lesz egy szerencsétlen napod, te is rá fogsz jönni, hogy miért...

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Andie #599 üzenetére

    Ha nem töltöd csőre a fegyvert (a töltényűr üres) akkor szükségtelen biztosítani a fegyvert.
    Erre csak a csőretöltött fegyver esetében van szükség, double action esetében, leeresztett kakassal és biztosítva, single action esetében felhúzott kakassal biztosítva (cocked and locked, M1911 amcsi módra viselve).

    A vaklőszert előre max a ''véletlen hangos ürítés'' esetében jöhet jól amikor az elövetett fegyverkezelési hibát nem kell a szobában megsiratnod :C :C.

    Ha önvédelemre szánod tárazz végig peppert és a úgy hozza szükség ne tétovázz vagy fenyegess!
    Mit kérdez az őrkatona?

    Állj, ki voltál?
    :D :D

    Angliába magaddal vinni a flintát szerintem bajos lesz mert ők perpillanat mindenféle fegyver és military (terepszín ruha) iránt fóbiások.
    Biztosra menni a Brit Nagykövetség felhívásával tudsz..

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    TST

    ''Nem reklámozok én semmit, noha szerintem rosszabb az, ahogy te IPSC versenyzői képességekkel megáldottnak hiszed a gáz-riasztót vásárlókat, és a cső alá töltést hangsúlyozod ki, egy emberi élet kioltására alkalmatlan fegyvernél… ''

    A gázpisztolyt nem igazán nevezném emberi élet kioltására alkalmatlan eszköznek!
    Ha szabályosan használod akkor elkerülhető a maradandó sérülés okozása, de testközelből vagy testre szorítva leadott lövés okozhat súlyos akár életveszélyes sérülést is. Anno Nyugat-Berlinben egy szabadságos amcsi katona így ölte meg kocsmai tréfából a barátját, a boncjelentésben leírták, hogy szabályos lőcsatornát találtak az áldozat testében, hasonlót a golyós fegyer által okozott sebhez azzal a különbséggel, hogy a lőcsatorna végén nem találtak lövedéket.:Y :Y
    Ennyit az alkalmatlanságról!

    Második dolog:
    Az OK, hogy egy amatőr nem bír egy IPSC versenyző képességeivel, de pár trükk megtanulásával és pár óra gyakorlással az elővétel és töltés folyamata olyan szintre fejleszthető, hogy már nem fog számítani az általad jelentősnek titulált időveszteség amit a töltőfogásra szán az elővételkor az ember..
    Aki autót vezet az sem a kocsi megvételével kezdte az egészet, előtte azért szükséges volt a szabályok megismerése és némi rutinszerzés is, ez a GP-k és minden fegyver esetében ugyanúgy elengedhetetlen!

    Ha te olyan szituációkban forogsz, hogy minden pillanatban támadás fenyegetheti az életedet akkor élj csőretöltött fegyverrel, de aki félti az életét és nem tesz meg mindent a szituáció kikerülésére (előrelátással, megfontoltsággal) azzal előfordulhat, hogy a csőre töltött fegyver se védi meg. Nem elhárítani kell a támadást, hanem okosan elkerülni!
    Egy átlagpolgár életében lényegesen kevesebbszer lesz ilyen szituációnak kitéve, és hamarabb szenved sérülést egy helytelenül kezelt fegyvertől, mint egy támadás kivédésének akár csőretöltés miatti késlekedésétől.
    (ha nem hiszed, nézz utána a statisztikáknak)

    1 kérdés:
    Szerinted késes támadó ellen mekkora távolságból tudsz éleslőfegyverrel eredményesen védekezni, úgy hogy te nem szenvedsz el sérülést?
    (fegyvered tokban, csőretöltve, felhúzott kakassal, biztosítva)

    Ha nem vagyok indiszkrét Te milyen fegyvert hordasz magaddal csőretöltve?
    Csak a kíváncsiságom kedvéért..


    [Szerkesztve]

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz csibor #605 üzenetére

    Másképpen nem is kérdezhetném! :D :D :C :C

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz ShadowLord #622 üzenetére

    Csak sorjában:

    A gáz-riasztó fegyver megvásárlásához semmiféle engedély nem szükséges, csupán nagykorúnak kell lenned a vásárláskor.

    Ha viselni akarod a gázpisztolyt akkor szükséges hozzá engedély, amit a területileg illetékes rendőrhatóságnál kb. 2000 Ft illeték befizetése mellett igényelhetsz.

    Eme engedély birtokában a gázpisztolyodat töltött állapotában !!!rejtve!!! viselheted közterületen. Amennyiben nincs ilyen engedélyed akkor közterületen csak szállíthatod a gázpisztolyt, ilyenkor a fegyvernek elcsomagolva (tokban, táskában) töltetlenül, a lőszerektől elkülönítve kell lennie!
    Ha nem így van és ellenőriznek, akkor borsos bírságra készülj fel!

    Vizsgát csak régen kellett tenni (bár némelyeknek most sem ártana).

    Milyen gázpisztolyt ajánlunk?
    A lehető legjobbat vedd meg amit a pénztárcád megenged.
    Ha nincs sok pénzed és nem fogod állandóan magaddal hurcolni, és nem lövöldözöl vele sokat akkor még egy Keserű féle gázdefender is megfelelő lehet.

    Ha megbízható pisztolyt akarsz akkor a revolverek között keresgélj.
    Ezeket egyszerű kezelni, biztonságosan viselni, és kisebb a ''csütörtök'' veszélye is, viszont nagyobbak, rejtve nehezebben viselhetőek.

    Ha hurcolászni akarod magaddal és könnyen rejthető fegyvere vágysz akkor egy öntöltő kell neked, ezek könnyebbek, rejthetőbbek, viszont lőszerhiba esetén ''csütörtökösek'', és míg el nem hárítod az akadályt addig nem tudsz velük tovább lőni!

    Amire mindenféleképpen figyelj a vásárláskor, hogy lehetőleg a fegyver főbb alkatrészei vagy a teljes fegyver acélból készüljön (ennek tesztelésére akár vihetsz egy mágnest is magaddal a vásárláshoz), teljes acélépítésű gázpisztolyt jellemzően viszont csak a drágábbak között fogsz találni!

    Ha fussa rá pl jó vétel lehet egy FÉG GP vagy az Arminus HW szériája.

    Amúgy javaslom átolvasásra az ''Önvédelmi eszközök'' c. topikot + az Index ''gázpisztoly'' topikját és mindemellé a Kaliber c. újságban megjelent idevonatkozó cikkeket.

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz ngabor2 #625 üzenetére

    ''CO2-os pisztolyhoz ugye nem kell engedély?
    Ha csak otthon tartom, és nem viszem magammal sehova, akkor semmilyen egyéb papír nem kell?''

    Ez így van!
    Mivel sporteszköznek számítanak 7,5 J maximális csőtorkolati energia alatt, ezért nem engedélykötelesek. Fölötte lőfegyvernek amire engedély kéne (kapni viszont nem fogsz)
    Kivételt képeznek a 7.5 J határ alól a paintball markerek, ezeknek magasabb a limitje.

    ''Ha esetleg hordani akarom (néha, de miért tenném), akkor ehez is kell a rendőrségtől papír? (és még egy ) Ha kell hozzá papír, akkor valami egyéb alkalmassági (orvosi, pszichológiai) vizsga nem kell hozzá? Elég a büntetlen előélet?''

    Mivel sporteszköz és nem önvédelmi, ezért a viselésre !!!NEM KAPHATSZ ENGEDÉLYT!!!.
    A sporteszközöket hasonlóan az engedély nélkül csak szállítható gázpisztolyokhoz közterületen csak töltetlenül, tokban vagy táskában, lőszertől elkülönítve szállíthatod!!!
    Ha nem így teszel akkor kemény bírságra számíts!

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz csongi #658 üzenetére

    ''elütő króm izé'' Az a bisztosító, és gyorstöltő kar.

    /Gonosz mód ON/
    Ezt a gyorstöltő kart kiveséznéd egy kicsit bővebben?
    Mert ugyan volt szerencsém az FN Browing HP modelljéhez de ilyen alkatrésszel, még nem volt szerencsém találkozni... :C :C :C
    /Gonosz Off/

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz pauly #663 üzenetére

    Annó, olyan 1995-97 környékén ott ahol a vizsgára jelentkeztél lehetett venni egy füzetecskét (A4, vékony füzet) amiben benne volt a vizsgaanyag. A címe ez volt: ''Amit a fegyverismereti vizsgán tudni kell''

    Volt benne némi jogszabályismeret, fegyverismeret, biztonságos fegyverkezelés szabályai, vadászati elmélet...

    Javasolnám hogy ott próbáljatok venni egy friss kiadást, mert a jogi helyzet már azóta változott egy kicsit..

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz csongi #667 üzenetére

    A definíciód tökéletes! :C :C :C
    A definiált alkatrész neve: szánakasztókar
    (azt csak zárójelben, hogy a tár adogatólemeze emeli fel az utolsó lőszer ellövése után, és ez akasztja meg a hátsó végpontról előremozgó szánt)

    És mellesleg a Browing klónoknál ezt az alkatrészt kivéve lehet a szánt a tokról előrefelé lehúzni, persze csak a töltetelenség alapos ellenrőzése után...

    [Szerkesztve]

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Shim #675 üzenetére

    De egyszerűbb!

    Csak monnyuk bipodról minden ''hülye'' tud lőni, ezeknél a precízióslövő számoknál pedig pont az a cél, hogy a mindennapi rutinnal szöges ellentétben váratlan helyzetben bizonyítsanak a lövők, mivel a munkájuk sem a mindennapi életben előforduló szituációk ''megoldása''...

    És ha ''dolgoznak'' akkor nem produkálhatnak selejtet!
    Ergo, nekik a váratlanra, és a nemmindennapira is fel kell készülniük..

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz $ #679 üzenetére

    Hol laksz?

    Mert pl pesten van jópár lőtér ahol ha udvariasan odamész és elmondod hogy kilőtt töltényhüvely kellene pár darab, amiért fizetnél is, nem hiszem, hogy elzavarnának.

    Miután az üres hüvely nem engedélyköteles így nekik olymindegy, hogy neked adják el vagy a MÉH-nek...

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz joghurt #699 üzenetére

    Alapesetben a vadászok a fegyverüket járműben csak ürített állapotban szállíthatják.

    Kivételt képez ez alól az un ''barkácsolás'' ami szekérről vagy szánról történő vadászatot jelent.

    Az önvédelmi fegyvert viszont akár kocsiból is használhatod, amennyiben a fegyverhasználat jogos, akkor minden retorzió nélkül

    Mikor jogos a fegyverhasználat?

    Csak abban az esetben, ha saját vagy mások élete közvetlen veszélyben forog (életveszély) és ez semmiféle más eszközzel nem hárítható el!

    (a fegyver elővétele, lövés nélkül még nem minősül fegyverhasználatnak, de ha komoly ok nélkül történik vele a ''fenyegetés'', azt nem hiszem, hogy tolerálják)

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Integra #708 üzenetére

    Vegyél neki inkább egy kiméretű forgót (gázost)

    Nemtompontosan melyik cégnek de talán a HW-nek van ''lightweight'' fantázianév alatt futó, kicsi könnyű forgója..

    Idiotensicher, a kakas alatti töltényűrt üresen hagyva biztonságosan viselhető, és a használata is csak annyi, hogy elővesz-ráfog-elsüt, nem kell bizosítóval, szánhátrahúzással vacakolni, csak ráfogni az ellenre és addig húzni a billentyűt amíg van a tárban...

    Mostmár engedélyt is lehet hozzá komoly hercehurca nélkül kapni.

    És a gonosz igencsak összefoshatja magát, ha a ''védtelen áldozat'' jóvoltából egy hatalmas torkolatdörej kíséretében a képébe kap egy adag pepper-gázt.

    A sokkolóból meg csak baja lehet a viselőjének.
    Ha megtalálják nála azért, ha használja (még ha jogosan is) akkor azért.

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz ovw #711 üzenetére

    FUJJ!!! Hímsoviniszta! :) :) :)

    Ha valóban magáénak érzi a dolgot akkor gondja lesz a gyakorlásra is, ugye a közterületen legálisan viselhetőséghez szükséges engedély megszerzéséhez is azért kell valamit tennie, mire meglesz az engedélye kellőképpen motiválódik, vagy elmegy az egésztől a kedve és hagyja a csudába...

    Az engedély megszerzése funkcinonálhat afféle vízválasztóként is. :)

    A mentális készenálláshoz csak annyit, hogy ugye hallottál már az ''anyatigrisekről'', vagy a fúriákról?

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

Új hozzászólás Aktív témák