Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SystemRoot

    őstag

    válasz tiv61us #1275 üzenetére

    Hát a youtube tele van húszéves amcsikkal akik megveszik a legújabb CZ75 SP01 Shadowmod pisztolyt és lövöldöznek vele egy erdőben. De gyakori a shutgun is.
    Én nem tudom a pontos törvényi szabályozást az államokban, de a legtöbbjükben sztem ha valakinek nincs ismert büntetett előélete és (ismert) pszichés zavarai akkor vehet fegyvert. Nem így van?
    Egyébként a bűnözők jelentős részének nincs előélete, vagy mert még nem kapták el, vagy mert még nem vetemült cselekedetre.
    Azonkívül én mint az sokszor hangsúlyoztam már, nem a bűnözőkről beszélek és nem miattuk aggódom, mert velük meglehetősen ritkán találkozni.
    Én az átlagembertől félek. Itthon az átlagembernek nincs fegyvere mert tudja hogy illegális és így nem nagyon akar, meg macerás is beszerezni és még le is csukhatják miatta. Viszont ha legális akkor már mindenki úgy gondolja hogy, hú feltétlen elkell a puska+pisztoly a házba (mint ahogy te is épp írtad hogy most márpedig veszel cuccokat). És ilyenkor pedig nagyon sok embernél lesz fegyver, ez pedig veszélyes sok elmérgesült szituációban.

    Én magam is belegondolva hogyha mondjuk a szomszédom lelőné a macskámat mert bement hozzá (és ő utálja) akkor én hirtelen dühömben vagy szétverném a fejét, vagy ha fegyver van nála akkor térden lőném. Persze racionális aggyal nem tennék ilyet, de ha látnám hogy a szeretett állatom ott fekszik a földön, lehet nem gondolkodnék. És ez most csak egy laza kis egyszerű példa volt egy könnyebb szituról.

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz tiv61us #1275 üzenetére

    Amúgy ezer ilyen pszichés szitu van amikor az átlag ember nem racionálisan reagál.

    PL képzeld el hogy a 4 éves kisfiad a házad előtti járdán sétál, és elüti egy részeg állat autós. Ezek után el akar hajtani látva hogy gáz van. Neked ott a kezedben a Desert Eagle.
    Mit tennél?
    Vagy kirabolják a feleséged és el akarnak futni, nálad van egy CZ75B, mit teszel?

    Az iskolában megerőszakolják a lányodat a fiúk, tudod kik tették és a rendőrség nem fogja tudni rájuk bizonyítani, mit tennél?

    Nemtom mennyire sikerül jó példákat felhoznom, hozzá kell számolni azt is hogy átélve sokkal másabb a dolog. Az emberi düh, főleg amikor a szerettei sérülnek annyira elvakult lehet hogy még csak fel sem merül bennük hogy most nem lőné szanaszét a másikat...

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Új hozzászólás Aktív témák