Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • koxx

    MODERÁTOR

    válasz Woodslave #53 üzenetére

    "Egyik nagy előnye, hogy ballisztikus gyakorlatok végezhetőek vele, magas ismétlésszámban. Ilyenek pl. a szakítás és a lendítés (snatch és swing, ld. őket a fenti lexikonban). Ezek kiválóan fejlesztik az erő-állóképességet (az állóképesség sokkal gyorsabban javul, mint az erő), fokozzák a test együttes erejét, számos izomcsoportot megmozgatva. A robbanékonyság is kiválóan fejlődik általuk." [link]

    Nekem pl azért nem jó csak a konditerem mert mellette kosarazom és kerékpározom is.
    Mi baj lehet abból ha meg tudsz csinálni 30 egykezes fekvőt? könnyebben pakolod a cementes zsákokat :)
    A terem ahova járok ott van 4-5 arc aki szinte mindig csak ugyanazokat a gyakorlatokat csinálja. Deadliftet vagy egy szabadsúlyos guggolást alig láttam eddig.

    [ Szerkesztve ]

  • Zewa

    senior tag

    válasz Woodslave #53 üzenetére

    Legnagyobb bajom az edzőteremmel hogy látvány centrikus. Ízületek, bemelegítés, nyújtás lesz@rva. Ez főleg a sok kezdő divat majomra érvényes. Akikből akad mindig bőőven. TA tükörben magam nézegetése, feszítés becsurgatásig miközben fotózom magamat... Ez nagyon távol áll tőlem és az ilyen közeg is erősen taszít.

    Nekem a mindennapjaimhoz hozzátartozik az elég tisztességes mennyiségű bringázás (extremebb vonal) illetve heti 2-4alkalommal falmászás. Ezeknél a sportoknál fontos a testsúly illetve az izomzat felépítése és mennyisége. (75kg/182cm vagyok.)
    Értelemszerűen több izom cipelése és táplása hamarabb kifárasztana. Természetesen rengeteget kell még fejlődnöm de inkább a testzsír % csökkenésével szeretnék fejlődni, nagyjából azonos testtömeg mellett.

    Nyári melón öntöttvas padokat kellet vinnem ide-oda. Egy sráccal melóztam együtt aki sokkal látványosabb mennyiségű izomzattal rendelkezett -1,5év kondi- viszont úton-útszélen meg kellet állni pihenni mert nem bírta cipelni. :N lol.

    [ Szerkesztve ]

    "Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

Új hozzászólás Aktív témák