Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz kraftxld #708 üzenetére

    Talán Abu85 az? A stílusuk eltérő. Tuti fórumozott még valahol. Már lamXpertnél sem értettem, hogy hová tűnt a kitiltás után. Jó, néhányszor visszajött álnéven (Landner, kisködmön, Eleanor, meg hasonlók), de mikor utoljára tiltották ki 2008 környékén, többet nem jött vissza, és más fórumokon sem láttam, pedig akkoriban jártam az SG-n kívül minden fórumra.

    Gerit sem láttuk egy ideje, lehet még mindig a GeriOS-t írja.

    Most a háttérben klasszikus pokeas-t olvasok. Így ennyi év után is az róla a véleményen, hogy egy alföldi, 6 polgárit végzett nyugger bácsika volt, unoka vagy gyerek kiszakadt svédbe melózni, visszafelé vitt neki néhány leselejtezett irodai gépet olcsóért (akkor még nem tették fel refurbishing után ezeket az eBayre). Beköttette neki a netet is, az öreg meg elütötte vele a magányos óráit. Gondolta eladja az egyik gépet nyugdíjkiegészítésnek, unoka felmagasztalta, hogy minőségi IBM, meg drága volt újkorában. Újsághirdetésre nem akart szánni, ezért ment informatikai oldal fórumára, hogy ott jobb eséllyel adja el, meg hirdetési díj sincs. Biztos azt gondolta, hogy a sok fiatal lesz ott, számítógépes érdeklődéssel, talán az egyik könnyen befolyásolható, bedől még élettapasztalat híján ennek a minőségi IBM Jaguár szövegnek, megveszi jó pénzért, mert még nincs gépe. Csak elszámította magát az öreg, azzal nem számolt, hogy aki ott fórumozik, az ért is a gépekhez, és alapból jól ismeri mi mennyit ér újonnan, használtan. Persze próbálta az együgyű, régies, parasztos, piaci kofa szövegeivel tartani magát („alkudásra nyitott vagyok”, „IBM által összeszerelt”, „annyit még hozzáraknék”, stb.), ami a fiatalságnak elég morbid volt nem csak szakmailag, hanem nyelvezetében is. Minél jobban próbálta állni a sarat az öreg, annál nevetségesebb lett, hiába vetett be nagyotmondásokat, meg másodnickekkel támogatta meg az igazát, az egész még átlátszóbb lett. Azért szívesen találkoznék vele, ha még él. Ha még megvan az Aptiva, és működik, valami retro géppel tolhatnánk vele egy kis Duke Nukem 3D LAN multit, meg esetleg Q2, HL1/Source, amit még az a gép elvisz Win98-on futtatva, alacsony felbontás, alacsony részletesség mellett. Esetleg Re-Volt. Q3, Unreal, stb. már sok annak a gépnek. Persze ezekkel lehet játszani modern gépeken is, modern OS alatt modern portok segítségével 64 biten, de az azért mégse hozza az eredeti IBM Aptiva-minőség érzését :DDD Mai gépekbe az a híres 40 ezres kisfloppy sem lenne működésre bírható, már majdnem mindenki laptopot használ, az asztali gépekben nincs floppyvezérlő, kártya nincs erre, ha jól tudom. Max. csak valami házi USB-s adaptert barkácsolva hozzá, de már floppylemezt sem érné meg szerezni hozzá.

Új hozzászólás Aktív témák