Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • carlosss

    friss újonc

    Sziasztok, némi segítségre lenne szükségem sport eredmények vezetésével kapcsolatos excelben.

    Jelenleg 2 munkalappal dolgozom, bár ez még változhat a későbbiekben. Az első munkalap [Meccsek] tartalmazza a bajnokságunk során lejátszandó meccseket, párosítások előre beírva. A meccs lezárultát követően beírom az adott sorba az eredményt, ami a következő munkalapon [Ágrajz] automatikusan bekerül az ágrajz megfelelő celláiba. Eddig rendben is vagyunk, sima cellahivatkozással megoldható.

    Az ágrajz végén azonban különböző összetett függvények segítségével kiszámolom a következőket: hány nyertes meccse van az adott játékosnak és hány vesztes. Egy játékos sora végén ezt többszörösen összetett ha függvénnyel oldom meg, ami fix értékekkel eddig jól is működött.



    Pl. a győzelmek összeadása így néz ki az ágrajz munkalapon az első játékosnál:
    =HA(B2>C2;1;0)+HA(D2>E2;1;0)+HA(F2>G2;1;0)+HA(H2>I2;1;0)+HA(J2>K2;1;0)+HA(L2>M2;1;0)+HA(N2>O2;1;0)+HA(P2>Q2;1;0)+HA(R2>S2;1;0)+HA(T2>U2;1;0)+HA(V2>W2;1;0)+HA(X2>Y2;1;0)

    Az eredmény sajnos most mégsem jó, és a probléma a hivatkozásból ered. A cellák ugyan a jó értéket mutatják, de amikor ezekből a hivatkozott cellákból akarom a fenti képletet alkalmazni, akkor nem az értéket veszi figyelembe, hanem a hivatkozott cellákat. Így a =Meccsek!F2 nagyobb, mint a =Meccsek!D2, függetlenül attól, hogy a =Meccsek!D2 értéke magasabb a =Meccsek!F2 értékénél.

    Tud valaki erre valami megoldást? Szuper lenne, ha valaki segítene :)

  • carlosss

    friss újonc

    válasz lappy #46555 üzenetére

    Köszi, megtaláltam a banális hibát, amit elkövettem. Az alap munkalapon a beírt eredményeknél kis háromszög a sarokban, ha megfelelő helyre mentem pici felkiáltójel, hogy a szám szövegként szerepel. Bár a cella formázást számra állítottam, de ez nem volt elég neki. A felkiáltójelnél ha rányomtam, hogy alakítsa számmá, máris megoldódott a probléma. Ég a bőr a képemről :W

Új hozzászólás Aktív témák