Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tonermagus

    aktív tag

    Nagyon gondolkodom a játék megvételén, de van pár kérdésem:

    - Aki előrendeli az hozzáférést kap a Closed Beta-hoz. Ez meddig tart? Ha vége akkor cseszhetem, és várhatom hogy megjelenjen a játék? Vagy a játék megjelenéséig folyamatosan lesz Closed Beta?
    - mikorra tervezik, hogy kiadják a játékot?
    - Kezdő játékosnak van esélye cuccot szerezni?

  • tonermagus

    aktív tag

    Na jó skacok, légyszi magyarázzátok el mit cseszek el:

    Megvettem a játékot nagy lelkesedéssel. Első kört Scavvel kezdtem, kihoztam egy AK-t meg sok apróságot. Örültem hogy milyen király vagyok. Kipróbáltam az Offline módót, de mivel elég hamar rájöttem, hogy az offline-ból nem tudok cuccokat megtartani, így Online folytattam. Azóta gyakorlatilag folyamatosan vesztek. Pénzem már alig van, cuccom nincs... Próbáltam lapulni, hangtalanul menni (egér görgővel járássebesség min.-re) de én hiába lövök bele az ellenfélbe 3-4-et, ő röhögve visszafordul és 2 lövésből fekszem. Miután meglő még lőni sem tudok, mintha stunoltak volna. NPC-kell ugyan ez a helyzet. Azokat is csak nagy nehezen tudok lelőni, irányzékom nincs. Folyamatosan keresem az AK-hoz a mountot/ris/ras-t de semmi. Eddig egyszer sikerült vennem. Folyamatosan azt érzem, hogy ilyen alap cucokkal semmi esélyem nincs a felszerelt játékosok ellen, de még nagyon az NPC-k ellen se. Többször úgy haltam meg, hogy elkezdődött a játék tettem kb. 10-15 lépést és már feküdtem. Egy játékos pont arra nézett a pályán szélén állva amerről jöttem... Na bumm....

    Illetve amit még nem értem, hogy a pályák azok folyamatosan élnek? Mert párszor belefutottam már olyanba, hogy ahogy beértem a pályára egy ház mellett kezdtem, aminek már minden ajtaja nyitva volt. loot sehol. Gyakorlatilag bejártam az egész falut és semmit nem találtam.

    Ilyen körülmények között hogy a francba tudom magam felszerelni???

    [ Szerkesztve ]

  • tonermagus

    aktív tag

    Én ezt egy Solo játékként vettem meg. Direkt nem akartam csapatban játszani, arra ott van nekem a PUBG. Ez a Twitch videók alapján megtetszett, gondoltam megveszem. Hát nagyon rosszul tettem. Mióta a legutolsó hozzászólásom írtam azóta elvesztettem mindenemet. Még csak esélyem sem volt, hogy egy picit is fel tudjak gearelődni. Egyáltalán nem kezdőbarát a játék... Nem játszok rosszul, most sem azzal volt a gond, hogy nem lapulok eléggé (legutóbb majdnem az egész pályát végigosontam), vagy rosszul célznék. Egyszerűen olyan érzésem volt végig, mintha fakarddal mennék háborúzni. Lövöldöznek rám silenceres SKS-el, én meg próbálkozzak egy irányzék nélküli AK-val, köszi...Szörnyű... És akkor most mi van? Nincs pénzem semmire, fél óránként menjek egy kört SCAV-al, hátha találok egy hullában egy normális fegyvert?

  • tonermagus

    aktív tag

    Én a Tarkovot még 2017-ben vettem meg, pár kört futottam benne de annyira nem vágtam az egészet, illetve olyan nehéznek találtam hogy egészen 2020. januárig pihentettem is :D Ekkor unalmamban elővettem újra. Elkezdtem utána járni, megismerni a játék mechanikáját. Egyedül vágtam neki segítség nélkül. Egy idő után már meg tudtam különböztetni a SCAV-eket a PMC-től :D Persze PMC-t sokáig nem tudtam lőni, hiába lopakodtam folyamatosan. Nem ismertem a pályát, nem tudtam hol közlekednek, merről kell várni az érkezésüket. Kis idő után több haver is megvette a játékot, és lejutottunk odáig, hogy minden este Raideltünk 3-4-5 fővel. Eleinte kevés sikerrel, később viszont egyre jobban beletanultunk, és volt hogy 14-15 AKTÍV (PMC ölős) Raidet túléltem egymás után. Egyszóval belejöttünk/összeszoktunk.

    Ezt a bevezetőt igazából a most kezdőkhöz címeztem. Eleinte lehet nagyon bonyolult, sikerélmény mentes a játék, de kis idővel bele lehet tanulni! Nekem ez kb. 1 hónapomba telt. Eleinte minden szir-szart felszedtem a játékban, ma már viszont pontosan tudom mi-mennyibe kerül a Flea-marketen, bezzeg hogy mennyi egy kg kenyér az IRL világban azt nem :D

    És a legfontosabb: nagyon gyorsan le kell gyűrni a Gear-Fear-t! Visszanézve kezdeti szerencsétlenkedésem a legtöbbször pont emiatt nem volt sikerélményem: bementem PMC-zni a SCAV-el kimentett optika nélküli AK-val tök random lőszerrel és csodálkoztam hogy senkit nem tudok lelőni. Hiába volt az hogy sikerült hátba támadni az ellent, egyszerűen nem tudtam eltalálni, vagy 2-3 lövés között lelőtt mert automatán nem használhattam a stukit mert 200+ -os recoilja volt és a random lőszer meg sem karcolta.
    De egyszerűen nem mertem venni rá 40K-ért normális optikát :D Hihetetlen így visszanézve... 40K miatt szívtam.

    Szóval eljutottam oda, hogy nem sajnáltam a pénzt, tuning fegyver, jó páncél, jó sisak, nagy táska. Így már sikerélményem is volt bőven. Végre le tudtam lőni a PMC-ket is. Viszont még így is haltam párszor aminek a fő oka a PLEXI nélküliség volt. És itt megint előjött az, hogy azért maradt még bennem egy kicsi a Gear-Fear-ből. Vicces ugye hogy költöttem 300K-t egy körre, de a plexire már sajnáltam a pénzt. Nem egyszer lőttek arcon a SCAV-ek és ugrott a jó cuccom.

    Jut eszembe mi van a scavekkel? Mesterlövészek lettek, messziről shotgunnal többször is lelőttek.

    Ja egyébként észrevettétek hogy ha viszonylag messzire tőled van egy SCAV aki még csak nem is lát, ha rá scopeolsz és ráviszed a célkeresztet akkor automatikusan észrevesz és elkezd rád lőni? :D

    A hosszú bevezető után lenne pár kérdésem:
    - Shoreline-on nagyon sokszor szívtam már a Pier Boat kijárat miatt. Nagyon nem vágom a mechanikáját. Mi alapján tudom eldönteni hogy működik-e? Valaki mintha írta volna hogy piros fénye van olyankor... És ez hogy működik? Már a játék legelején világít ha elérhető és végig tart, vagy random egyszer bekapcsolódik és onnan él a kijutási pont, vagy olyan is lehet hogy az elején még él a pont, majd a játék fele után megszűnik?

    - Mi a lényeges különbség az Airframe és Exfil sisak között? Én többnyire Airframe-t használok, de sok streamer meg az Exfilt viszi... Mindkettő alá mehet fülhallgató és 3-as plexi.

    - látjátok-e értelmét 4-es feletti testpáncélnak? Elvileg minden jobb lőszer átviszi már a 6-ost is. Mit nyerek vele? 1 lövéssel később halok?

    - Rámentem a Hideout fejlesztésre, ha minden igaz ma lesz kész az Int. Center lvl2 és utána mehet végre a Bitcoin farm. Már mindent megvettem hozzá. Csak azt nem tudom még hogy pontosan hogy működik... Ahogy megépítem elkezdi csinálni a Bitcoint, vagy vennem kell bele videókártyát? Egyáltalán megéri erre költeni így nem sokkal a Wipe előtt?

  • tonermagus

    aktív tag

    válasz Tyler Durden #1525 üzenetére

    Köszi szépen a válaszokat!

    Még egy gyors kérdés: Strenght Skill-t mivel érdemes húzni? Jelenleg lvl1-en vagyok félúton, és hát ugye lvl3 kellene a Hideouthoz. Olvastam olyat, hogy sok gránátot kell dobni. Hát ledobtam 100.000 értékben gránátokat de alig vitte fel....

  • tonermagus

    aktív tag

    válasz spank0309 #1532 üzenetére

    Sajnos ez nem így van...

    A legutóbbi három próbálkozásomnál a hajó bent volt, de nem élt a kijutási pont... Dupla "O"-ra pedig fehér kérdőjelesként szerepelt (tehát nem volt piros)
    Pedig régebben többször is kimentem vele. Mostanában viszont csak szívok miatta...

    Más: szeretném a Bitcoint gyártás egy kicsit felgyorsítani, viszont a Level2-höz már LVL3 Strenght kell. Mivel ez a legutóbbi patch miatt resetelve lett ezért most jó gyorsan fel kellene húznom. Van erre valami trükk?

    Gránátdobálás nagyon drága és lassan fejleszt. Próbáltam túlterhelve sétálgatni. Vettem egy Belt-A + Belt-B gear rig-et, teletettem SLUG-al, illetve vettem szinte ingyen egy 1-es durability-s Armored vestet így bőven túl voltam terhelve, végigsétáltam egész Shorelinon, és kb. 2,5 pontot ment fel a skill :(

  • tonermagus

    aktív tag

    válasz Watto1991 #1570 üzenetére

    Ezt én is meg tudom erősíteni!

    December környékén kezdtem újra a játékot, ugye pont akkor volt a dömping. Szombat-Vasárnap a játék gyakorlatilag játszhatatlan volt. Leállások, critical error, volt itt minden. Sokszor hétköznap is.

    Viszont az utóbbi időben (1-2 hónapja) nem is találkoztam ilyennel.
    Kivéve a tegnapit :D Illetve minden nagyobb patch után szokott szarakodni, de én azt mondom hogy most bőven játszható a game!

    Néha találkozok befagyott játékosokkal akik helyben futnak, azokat öröm lelőni, még csak lelkiismeret furdalásom sincs, tudom hogy fordított esetben ők is ezt tennék ;)

    Csalókkal is kb. 2 alkalommal találkoztam amióta játszom. Legalábbis ezekre tudom egyértelműen azt mondani. Mind a kettő speed hacker/aim/franc se tudja milyen hacker volt. Az elsőt még a laggra fogtam, hogy tuti akkor akadt be a játék amikor felém futott, azért "teleportált"... Viszont a másik srácot termálozás közben vettem észre... Elképesztő sebességgel futott, én meg lefagytam a látványtól, sosem láttam ilyet. Amikor megállt tőlem nem messze egy bokorban akkor sem lőttem rá, hanem a srácoknak a Discordon újságoltam mit látok... Na persze ő 1 secre rá már osztotta is a fejest és ment a másik 2 haverom után, akik szintén nem menekültek :D

    Egyébként gonosz vagyok, de szerintem nem a szerverek stabilitása lett jobb hanem a játékosok száma csökkent, amit meg is értek, mert a sok leállás miatt tuti elment a kedvük tőle :D

  • tonermagus

    aktív tag

    - Ezt a táskás dolgot nyugodtan dobhatnák... A konténer épp elég. Így is simán lehet futni 200-300K-s köröket csak meztelenül konténerrel. Ha erre rájön még az, hogy kevesebb rizikóval (mert nyilván egyszerűbb lesz a táskát extractolni mint kimenni) kihozok egy táskát is, az pont a játék élvezeti faktorából vesz el számomra... Nem örülnék neki.

    - Mit jelent ez a Raid4?

    - "A közeljövőben a játékosok tudják jelenteni majd a gyanús játékosokat, a zavaró és bántó nickneveket és a hiba kihasználókat." Ugye azt vágjátok hogy ez semmit nem jelent. Bedobták nekünk hogy örüljünk de nehogy azt gondoljátok hogy jelenteni is fog valamit a dolog. Kiindulva az internetes kultúránkból ha valaki lelő minket zsigerből megy neki a report. Minden játékban ez van. "Nem arra mész amerre én gondolom - Report, Nem azt csinálod amit én mondok - Report, nem azt a buildet veszed a karakternek ami szerintem a legjobb - Report, Lelőnek mert a másik játékos ügyesebb - REPORT" Ez csak pár példa a többi játékból. Itt is ugyan az lesz. Lesznek emberek akiknél alap mozdulat lesz a halál utáni Reportolás. Sőt, minden termálos kap a köre végén pár Reportot. Ennek az lesz az eredménye hogy irgalmatlan mennyiségű report fog összegyűlni minden nap, amire tuti nem lesz energiája a fejlesztőknek hogy manuálisan leellenőrizzék. Lehet még pl. olyan megoldás is, hogy ha bizonyos időn belül összeszedsz ~10 reportot akkor kapod a suspendedet. És mivel már kifejtettem hogy sok embernél tuti alapmozdulat lesz, így hiába nem használsz cheat-et, előbb utóbb kapsz egy kis pihenőidőt. Ezért is gondolom hogy ezt most bedobták, de igazából hiába jelentesz valakit az gyakorlatilag megy a /dev/null-ba, nekünk meg jut a placebo, hogy van egy ilyen "feature" és végre jól meg lesznek büntetve a csalók..

  • tonermagus

    aktív tag

    Valaki el tudná magyarázni nekem, hogyan is működik a sebzés/armor viszonya?

    Arra gondolok, hogy pl. egy Exfil-es Class 3-as armor mitől is véd?
    Azért érdekel a téma, mert az utóbbi napokban szinte kivétel nélkül mindig egy fejlövésbe haltam bele hiába volt rajtam face shield.

    Mitől jobb a Class 4 mint a Class 3?
    Túlélhető-e egy fejlövés Class 3 face shieldel ha több armor van a sisakon (fülvédő, állvédő, stb...)

  • tonermagus

    aktív tag

    válasz RazoR #1590 üzenetére

    Valóban nagyon sok infó van rajta, köszönöm. Pl. ezt a durability csökkenéssel járó penetrate növelődési esélyt nem tudtam :D

    DE! Sajna nekem még most meg világos teljesen ez a sebzés/penetrate dolog:
    - A penetrate mit jelent pontosan? Ha pl. 50% a penetráció esélye az kb. azt jelenti, hogy minden második lövés telibe sebez a testen, a többit pedig teljes egészében felfogja az armor?



    - Ennek a RIP Slugnak az Armor Damage 11-es. Ez azt jelenti, hogy a Class2-es Paca-t aminek 50 AP-ja van azt kb. 5 lövésből lövi használhatatlanná és utána 100%-ban megy testre a sebzés? Nyilván ez ha jól sejtem nem így van, mert ahogy használódik el drasztikusan növelődik a penetráció esélye, és ha minden igaz elképzelhető hogy az ipse már 2-3 lövés után fekszik?

    [ Szerkesztve ]

  • tonermagus

    aktív tag

    válasz spank0309 #1592 üzenetére

    Hát sajnos én is azt látom... Pár hete még azt mondtam hogy igenis TakTec+Plexis Airframe az ALAP amiben illik bemenni és valamennyire működött is, mert ha meg is haltam viszonylag nagy tűzharc után dobtam el a kanalat.

    Viszont most pár napja csak és kizárólag fejeseket kapok amik ellen nem véd a 3-as Plexi...

    Azon gondolkodom, hogy bemegyek Altyn+Rostéllyal, aztán meglátjuk az hogy bírja... Ha ott is instant halál a fejlövés akkor marad a bili sisak+valami Class4-es páncél oszt cső... Már kezdem unni hogy bár én eltalálom többször is az enemy-t, az egy lövéssel (ami természetesen mindig fejre megy) leterít és bukom a 600-700K-s cuccaim...

    [ Szerkesztve ]

  • tonermagus

    aktív tag

    válasz RazoR #1601 üzenetére

    Ez nagyon gyanús nekem is!
    Én ugye mindig Exfil/Airframe valamelyikével megyek be játékra, és ha lövök egy másik PMC-t akin ezek közül valamelyik van, akkor bevett szokás hogy a sajátomat dobom egy bokorba, az övét meg felveszem... És ekkor ér a meglepetés, hogy hallom a lélegzetem... Addig meg semmi... Valami bug tuti van, ha más nem akkor a hanggal...

  • tonermagus

    aktív tag

    válasz RazoR #1607 üzenetére

    Mostantól nekem is minden köröm a szokásos Vazelin kenés + Armor, sisak eldobás és újra felvevéssel kezdődik ;)

    Ja, illetve még belefutottam egy bug-ba, amit az egyik streamernél láttam...
    Customon befutottunk az Office-ba. Amíg a többiek lootoltál a felső szintet én a főbejárat mellett guggoltam és hallgatóztam. Pár másodperc múlva futást hallottam, szóltak a többieknek hogy valaki jön, szépen végigkövettem hang alapján hogy hol lehet, már készültem is a lövésre. Megjelent a srác, kb. fél tárnyi (!) 5.45*39 BS-t beleküldtem, erre ő megfordult és egy lövésre lelőtt :(

    Először cheaterre gondoltam, viszont a Raid értékelésnél látszott hogy én nem lőttem ki egy golyót sem! Eszembe is jutott hogy egy streamer valamilyen Rig bugot emlegetett, amikor is a fegyvered a játék szerint üres de te úgy látod mintha lőnél vele... Erről tud valaki valamit?

  • tonermagus

    aktív tag

    válasz mind_against #1610 üzenetére

    A gond inkább az instant fejlövéssel van. Tök mindegy milyen sisak van rajtad.
    Jó, tudom így realisztikus, csak kicsit demoralizáló amikor 3.-jára lőnek le egymás után egy fejlövéssel hiába költöttem 400-500K-t csak armorra...

  • tonermagus

    aktív tag

    válasz RazoR #1619 üzenetére

    Market find in raid : ez pontosan mit is takar? tudja valaki?

    customs pálya hatalmas lesz legalább 1 minusz szintel: a most meglévő customs pályát újratervezik, jól értem?

    7-8 thermal lesz összesen : RIP Tarkov. Erre nem tudom mi szükség van... Ezentúl boldog-boldogtalan termálozni fog... Vagy azért mert őrült drága cserébe elég imba, vagy azért mert nem annyira jó viszont még így is jobb mint egy reflex és olcsó... PONT elég volt szerintem 1 (+FLIR) termál is a játékba...

    [ Szerkesztve ]

  • tonermagus

    aktív tag

    Hát a készítők tehetnek egy szívességet...
    Most komolyan volt pofájuk menet közben módosítani a Quest Rewardokon?

    Én nem vagyok Pro játékos, nem semmi kitartás és munka után vért izzadva elértem a lvl30-at, összegyűjtöttem a lóvét 3 LEDX-re, és erre tegnap amikor végre minden összejött és leadtam a questet kapok a THICC Item Case helyett egy sima Item Case-t???

    Hát elmennek a .....

    Erre alapoztam mindent a wipe kezdete óta. Célirányosan haladtam végig Therapist questsorozatán, elköltöttem milliókat quest itemekre csak hogy minél hamarabb elérjem a lvl30-at. Aztán nem semmi grindolás után a csalóktól hemzsegő játékban végre összegyűlt 7,5 milla hogy megvegyem azt a 3 rohadt LEDX-et, és azt terveztem hogy a THICC-t amit kapok egyből eladok így kapsból lesz 14 millám, amiből Hideout fejlesztés, bitcoin, cuccok, stb... Gyakorlatilag egy jó indulás lett volna. Erre hozzám vágnak egy 2 millás táskát a 14 millás helyett... Az eszem megáll....

    Arról már nem is beszélve, hogy így a Pro játékosoknak kedveztek... Aki eddig megcsinálta ezt a questet annak most már meg van alapozva a pénzügyi staibilitása, aki -jellemzően a ráérősebb, gyengébb játékosok-meg még nem jutott el ide az pedig cseszheti.

  • tonermagus

    aktív tag

    válasz RazoR #1774 üzenetére

    Részben egyetértek. Tényleg nem okés, de:

    - aki eddig a pillanatig megcsinálta az jól járt, mindenki más szív -> támogatják a Pro-kat, illetve azokat akiknek eddig is volt elég idejük a játékra és haladósan nyomták -> nagyobb lesz a szakadék gearben. És most itt az átlag játékosról beszélek. Én az vagyok. Most gürizhetek össze újabb milliókat hogy egyáltalán a Bitcoin farm közelébe kerüljek. Arról nem is beszélve ha ezt legalább előre lekommunikálják akkor nem cseszek el 7 misit a nagy semmire...

    - azért csepegtettem rendesen lóvét ebbe a questsorozatba, nem csak 7 misi volt az egész. Quest kulcsok, pre-questek, stb...

  • tonermagus

    aktív tag

    válasz Tyler Durden #1778 üzenetére

    Ez annyira nem ütne szíven. Ha akarom a Street-et akkor megveszem az EOD-t, vagy a Season Pass.

    Akárhogy is nézzük ez a "béta" állapot egy nagy humbug....
    Ha nem létezne ez a fogalom hogy "Early Acess" ezt a játékot már rég kiadták volna ez gondolom ti is tudjátok. Jelent már meg ennél szarabb állapotban lévő játék is. Arról nem is beszélve hogy egy Bétát képesek teljes áron árulni. És akkor az EOD közel 50e FT-os áráról még nem is beszéltem, a világ egyik legdrágább játéka. Viszont így hogy az emberek (köztük én is) elég hülyék hogy fizessen egy félkész játékért hülyék lennének megjelentetni. Hiszen így milyen egyszerű mindent (szerverhibák, patch hibák, desync, illetve bármi más) ráfogni arra hogy ez még csak Béta...

    Szerintem elképzelhetetlen hogy 2 éven belül kilépjen bétából. Minek? Így is hozza a bevételt...

    Hauptmann: erről van valami infód, vagy csak gondolod? Remélem az első :D

    [ Szerkesztve ]

  • tonermagus

    aktív tag

    Tényleg van valami visszacsinálásról téma a REdditen...
    Már csak az a kérdés hogy mi lesz azokkal akik már kivették a tegnapi napon

  • tonermagus

    aktív tag

    válasz spank0309 #1783 üzenetére

    Értem miről beszélsz, de nem értem ez most hogy kapcsolódik az én problémámhoz?
    Én még nem tartok ott hogy megunjam, szimplán csak felháborodtam (ahogy látom nem egyedül) hogy amiért küzdöttem 1 nap alatt semmivé vált :D
    Ha majd nem lesz kedvem játszani a 13. wipe-nál akkor nyilván kihagyom/abbahagyom...

  • tonermagus

    aktív tag

    válasz tankraid #1786 üzenetére

    Tipikusan ilyen szerver a Holland...
    Hiába Európa, és hiába írja hogy 30-40es a ping, Őrült nagy desync van rajta.
    De egyébként pont ezért szeretem questezésre használni azt a szervert. A titka hogy folyamatosan rusholni kell. Ha megállsz campelni/nézelődni véged mert a szerver szerint te még kb. 10-szer annyi ideig állsz egy helyben mint ténylegesen.

  • tonermagus

    aktív tag

    válasz tankraid #1789 üzenetére

    Régen a Török egész jó volt... De egyébkén automatic szerver, az a tuti

  • tonermagus

    aktív tag

    Van esetleg már hír arról, hogy mi lesz azokkal akik tegnap adták le a kérdéses questeket?
    Fogunk mi kapni THICC-t utólag vagy megszívtuk és GG?

  • tonermagus

    aktív tag

    válasz RazoR #1798 üzenetére

    Ha a saját régiódban játszol sose megy a ping 100 felé... még nagyon 70 felé sem, és ehhez nem kell atom net. Régen én is sokat játszottam amcsi szerveren, amióta behozták a pinglimitet sokszor kidob, így visszajöttem Európába a terminátorok közzé :D

    ShkizO: Hát ez zene füleimnek! :D Köszönöm a jó hírt!!! Illetve csak bízom benne hogy Find in Raid status-osként kapom meg... Ha nem akkor felkötöm magam :D

    [ Szerkesztve ]

  • tonermagus

    aktív tag

    Hát az lett a dolog vége, hogy megkaptam a küldetésért járó THICC-t, és az addig kiadott Item Case-t is megtarthattam. Ez eddig nagyon szép és jó, de a kapott THICC-t nem adhatom el...

    Így azt tudtam tenni, hogy a questből kapott Item Case-t feltettem Flee-re, kaptam érte 6 misit, a THICC-t meg megtartottam. Tehát összességében nem hogy profitáltam a végigizzadott questsorozattal, hanem még így is mínuszos a sztori 1 misivel...

    De legalább örülhetek hogy "ennyivel" megúsztam... Bárcsak 1 nappal hamarabb végeztem volna a Questettel...

  • tonermagus

    aktív tag

    válasz Kiskopika #1810 üzenetére

    Én wipe óta talán 1-2 alkalommal találkoztam cheaterrel. Legutóbb pár napja interchangen. Írtó gyorsan mozgott.... viszonylag messze volt amikor lelőtt, mire elsötétült a kép+kilépett már a hullámat lootolta... köszi :D

    Egyébként egyszer valószínűleg láthatatlan voltam SCAV-ként. 3 embert öltem meg. Az első gyanúsan béna volt... Nem is lőtt vissza csak nézegetett... A második szintúgy. A harmadik meg gyakorlatilag karnyújtásnyira volt és nem lőtt rám csak zavarodottan forgolódott.... Ekkor esett le hogy ezek basszus nem is látnak... Vagy csak ekkora Desync lett volna??? (Amcsi szerveren)

    Egyébként néha rácsodálkozom, hogy basszus, ebben a játékban mindenki ilyen rohadt jól lő csak én nem??? Olyan még nem volt hogy valaki rám lő és nem talál el... Akár egyhelyben, akár jobbra-balra rohangászva.... hihetetlen, én meg egész tárakat tudok kilőni egy mozgó emberre és egyszer se lövöm el... Sokszor álló embernél is 5 lövésből 2-3 mellémegy a recoil+kapkodás miatti célzás miatt. Más meg simán talál minden lövésével... Hiába, öreg vagyok én már ehhez :D

    Tegnap mondjuk volt még egy gyanús eset: Factory-n a középső Breachelős szobában megbújt a játékos, bedobtam egy gránátot és egy karcolás sem esett rajta. Ahogy bementem szitává lőtt. Utánna még 2 másik társam is... Nem mondom hogy Cheater volt, de na... :D

    Egybéként meg már pár hete írni akartam, hogy egyszerűen nem hiszem el, hogy a fejlesztők nem bírják ki hogy valamit ne csesszenek el. Most ugye a kereskedők áraihoz nyúltak hozzá, és gyakorlatilag elérték azt, hogy semmit-de semmit nem éri meg legyártani a Hideoutban. Persze a questek miatt megéri, de egyébként pénzszerzés céljából bármit is csinálsz az mínuszos. Eddig legalább naponta legyártottam a kis 300K-s magazin Case-t kb 220.000-ból és lett rajta ~80K hasznom, de most azt is hazavágták. Mennyit ad most érte a kereskedő? 120K-t? 1-2 naponta kiváltottam a Weapon Case-t, feltettem és nyertem rajta 200-300K-t. Tényleg nem értem hogy így mi értelme van az egész hideoutnak...Ezt miért látják jónak? pl. minek csináljak IFAK-ot, ha olcsóbban megveszem a kereskedőtől vagy a fleen. És jelenleg sajnos minden termékkel ez a helyzet... Jó, a bitcoin hozza a lóvét, de persze ahhoz is hozzányúltak, így már csak 112K körül kapunk érte ---> még több idő mire megtérül az 50db videókártya :D

    [ Szerkesztve ]

  • tonermagus

    aktív tag

    mg1992mg: nem SCAV-ek voltak... Először én is azt hittem. De az első lövés után olyan tanácstalanul forgolódtak, kúsztak-másztak bújtak a fék mögöt, peekelgettek hogy már akkor tudtam hogy ezek playerek. A két fegyverről, és megrakott táskák is erről tanúskodtak. Az utánuk érkező PMC meg simán hátba lőhetett volna mert épp lootoltam, ő meg a hang irányába felém nézett... mégsem látott...

    Hauptmann: a SCAV-ek tényleg futnak, elbújnak, peekelnek... Sőt most talán azt tervezik hogy lootolnak is majd :D Egyébként a dobozos lőszert ugyan úgy kidobja ha rákeresel a konkrét lőszerre? Mert ha nem akkor azért.

    Tyler Durden: sajnos én is ezt tapasztaltam. Wipe előtt simán megérte a Booze/Intelligence is, az ára szinte mindig visszajött. Most az Intell-es totál ráfizetés, 20-30 körből talán 1 volt ami plusszos lett. Így most dobtam, viszont a 85.000-es nagy eséllyel plusszos. Elfog a sírás ha arra gondolok hogy milyen őrült pénz volt legyártani az elején a SCAV Caset. Több misim bánta. Soha nem fog megtérülni. A Bitcoin még kérdéses... 2 nap mulva megépül a Level 3 farm, van bele 50 videókártyám. Solar power miatt az üzemanyagköltség már nem vészes.

    Watto1991: A pálinka szerintem már előző Wipe alatt sem érte meg, már akkor is 65-70K volt a cukor. Most gyakorlatilag megcsinálod 220.000-ből kb... Akkor inkább már veszek a Flee-n. Eladni meg nem éri meg, akkor inkább eladom külön a cukrot és a SuperWater-t.

    Mindenesetre ez a láthatatlanság téma már régebb óta megy. Pár hónapja egyik haverom is megkapta ezt a buffot...Hála istennek én még nem találkoztam láthatatlan ellenféllel, szinte mindig láttam ki lőtt le :D :D

  • tonermagus

    aktív tag

    válasz Hauptmann #1894 üzenetére

    Márpedig az esetek 95%-ában fejestől halok

    Ezzel sajnos én is így vagyok... Nekem ez a 2. wipeom. Az elsőben őrült mód megvolt a GearFear, nem is vittem semmire. Néha-néha nagy félősen csapatban bevittem egy komolyabb tuning fegyvert, de inkább csak 180-190-es recoilos AK-val mentem és csodálkoztam hogy haltam. Nem sok sikerélményem volt.

    Ebben a wipeban végre túltettem magam ezen. Nem félek bemenni 700-800 ezres gearben (és ez nem is számító túl jó gearnek) Ghzel + egy nagyon jó HK lézerfegyver jó lőszerrel.
    Sisakot már régóta nem viszek, gyakorlatilag pénzkidobás. Amióta játszom talán 2-szer pattant le a fejemről lövedék. Ezzel a Gearrel már átlagosan egy Interchangen 3-4 ember simán ölök, van hogy csapatokat is, teljesen eltűnt a GearFear, nem félek rápusholni az ellenfélre és ez nagyon célravezető! Ha most visszatekintek hogy annak idején milyen fegyverekkel toltam.. Te jó ég! :D

    Szóval ha véletlenül meg is fekszek akkor az 90%-ban fejlövés. Ezért is kukáztam az Exfil+Airframe sisakokat. Teljesen feleslegesek voltak, azokat is egy lövéssel vitték át. Iszonyat ritka hogy valakivel "tűzharcot" vívok és nem lő el egy lövéssel... Szóval itt valami szerintem nincs rendben. Kizártnak tartom hogy a Tarkovot csak ilyen profik játsszák akik 10-ből 9-szer fejre lőnek...

  • tonermagus

    aktív tag

    válasz psion2101 #2371 üzenetére

    "a sok majom akinek van pénze erre és arra v@ri,hogy mennyire király"

    Ez nem egészen így van. Ez a sok majom azért csal hogy Rubel-t szerezzen amit IRL pénzzé tesz az eladott Rubel-el.
    Ezért is a csalók játszótere Lab... Tele van Raiderrel, viszonylag kicsi pálya. Beszalad, kiírtja a mapot. Hozzáteszem te csak zavaró tényező vagy, a te cuccod szart sem ér, piacon nem eladható a FIR-nek köszönhetően, ergo a player nem jó pénzforrás, csak a Raider. Ezért van tele Lab cheaterrel.

    Kedvtelés miatt szerintem nagyon kevesen Cheatelnek ebben a játékban. Ez a játék csak és kizárólag azért lóg ki a sorból szemben a pörgős COD és Battlefiledekkel szemben, mert ebben megvan a lootolás izgalma, illetve a félelem hogy elveszted. Ha ez a kettő nincs meg akkor ez egy snassz játék...

    [ Szerkesztve ]

  • tonermagus

    aktív tag

    válasz Sanyaaa26 #2381 üzenetére

    Hát szerintem pedig csak ezzel lóg ki a többi játék közül.

    Tedd a szívedre a kezed... Ha nem lenne benne a lootolás izgalma, a kényszer hogy halmozd a lootolt dolgokat, a törekvés arra hogy pénzügyileg stabil légy, és az izgalom hogy bukhatod az éppen bevitt cuccokat akkor tolnád ezt a tájékot? :D

    A grafika miatt biztos nem mert az átlagos.
    A questek miatt biztos nem mert értékelhetetlen minőségűek.
    RPG elemek miatt sem, mert hiába vannak, gyakorlatilag nesze semmi fogd meg jól.
    Ellenben kapsz egy bugos, desynces játékot.

    A csalással pont a legértékelhetőbb részét veszi el magától a játékos. Elképzelhető hogy rövidtávon el lehet szórakozni csalva is, de hosszútávon hazavágja az egészet.

  • tonermagus

    aktív tag

    Számomra is elfogadhatatlan ez az új fajta "mozgás".
    Tisztában vagyok vele, hogy ezzel akarták megszüntetni a folyosó végén keresztbe futkosós lövöldözős COD momentumokat, de nekem ez nem jött be.

    Többek között azért nem szeretek konzolról PC-re portolt játékokkal játszani mert azokban is megvan az a tipikus "delay-es mozgás", ami borzasztóan zavar.
    És roppant mód sajnálom hogy a Tarkovba is betették.

Új hozzászólás Aktív témák