• zoltan24 és ap-c értékelése egymásról

    Hirdetés: Törölt hirdetés

    zoltan24 negatív értékelést adott ap-c számára:

    Első kérdése az volt, azt kaja amit a képen lát? Írtam neki, hogy több db van a laptopból, nem azt kapja, de áfás számlát és 1 év garanciával adom. Megkapta a laptopot ezt írta :
    " Szia,
    Köszi, megkaptam. Egy apró probléma van csak, a kártyaolvasónak szerintem hiányzik a védője, legalábbis a képeken úgy látom van ilyen ezen a készüléken is. Megnéznéd kérlek hogy a többinek van-e és ha igen egy sima borítékban postáznád?
    Egyébként nagyon szép állapotban van a gép, köszönöm
    Üdv!"
    Írtam vissza neki , hogy nem tudok adni ,na ekkor jöttek a gondok
    Ezután már kifogásai voltak a laptoppal kapcsolatban. Bizonyítani semmit sem akar a mai napig sem. Visszaküldeni a mai napig nem küldte ( vajon miért? ) Bosszú negatívot kaptam. KÖSZÖNÖM . Eladóként azt javaslom a többi eladónak kerülje a tagot!

    ap-c negatív értékelést adott zoltan24 számára:

    Az adásvétel gyorsan és olajozottan megvalósult, ebből a szempontból megbízható és pontos eladó. A termékkel azonban kisebb-nagyobb problémák voltak, amelynek jelzése után az eladó előbb nem akart válaszolni, majd azt az álláspontot képviselte, hogy mindez a "használt" kategória sajátja (hiányzó alkatrész, hibásan működő alkatrész). A problémákról a hirdetésben nem volt előre jelzés, csak átvétel után derült ki mind. Az értékelési kérelmet az eladó 10 nap után sem nem fogadta el, csak jelentés (és annak pozitív elbírálása) után lehetett értékelést írni. Az értékelés lehetett volna pozitív, ha a hirdetésben feltüntetésre kerülnek a hibák, semleges, ha utólag az eladó minimálisan is törekszik a megoldásra, de így, hogy még az értékelést sem akarta elfogadni, számomra egyértelműen nem ajánlott eladó. Remélhetőleg egyedi esetről van szó.

Hirdetés

Aktív témák

  • ap-c

    csendes tag

    Legjobb tudomásom szerint a privát levelezés publikálása a küldő hozzájárulása nélkül tilos!

    Ettől függetlenül a levelemben valóban ez állt, a válasz azonban nem az volt "nem tudok adni", hanem az eladó - 2 nap nem jelentkezés és egy újabb levél után, amiben csak annyit kértem, reagáljon az előző levelemre - kioktató stílusban a azt válaszolta, hogy:
    - hát ez használt cucc, minden nem lehet meg hozzá
    - még jó hogy használati utasítást nem kérek hozzá, hisz újonnan biztos volt az is
    - véleménye szerint ez mindegy van-e hozzá vagy nincs, mert amúgy is felesleges
    - szerinte 100 emberből max 1 ha kér ilyet
    - ilyeneket nem szokott más kérni

    A levelezésünk természetesen megvan, így azt az engedélye után a személyes adatok kitakarásával bármikor nyilvánosságra tudom hozni, ha meri vállalni.

    Az értékelés egyáltalán nem bosszúból született, hanem mert a levelezésből az a kép rajzolódott ki, hogy a hirdetésekben nem csak esetemben, hanem máskor sincsenek feltüntetve termékhibák, hiányzó alkatrészek arra hivatkozva, hogy ha használt, akkor az nem baj ha hiányos, vagy nem működik rendesen. Erre nem tudok sem pozitív, sem semleges értékelést adni, mert nem tartom korrekt hozzáállásnak, illetve a vásárló számára kockázatokat rejt. Mint azóta kiderült, esetem nem egyedi mert privát levélben jelezték mások, hogy ők is befürödtek az eladóval, csak a viszont kapott negatív értékeléstől tartva inkább nem adtak negatívot. (Az alábbi levelezés nyilvánosságra hozatalához a küldő az engedélyt megadta):

    "Én is befürödtem zoltan24 laptopjával, 4 gigásat igért, 2 gigás ramos laptopot kaptam, egyik usb meg nem működik, azt állította szállítás közben ment tönkre... "

    "Most erre mit mondjak? :)
    Nem látom a negatív értékelésedet, az pedig hogy nekem leírod, a többieknek nem lesz hasznára vásárlás előtt."

    "Hidd el nem veszi el a kedvét attól hogy más vásároljon azért mert írtál egy negatív értékelést :) cserébe most azért mert bebuktál egy vásárlást miatta, te is kaptál egyet érte, megérte? Nem."

    Az, hogy ezek után az én vevői értékelésemnél mi az eladó negatív értékelésének alapja szerintem nehezen értelmezhető, mert a terméket azonnal eladta nekem, kifizettem neki és azon kívül hogy írt 2-3 személyeskedő levelet, semmilyen hátrány nem érte.

Aktív témák