Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mepet

    addikt

    "A brit Ofcom (médiahatóság) tanulmánya és jelentése szerint ha a gyerekek használják az internetet, akkor elkerülhetetlen, hogy erőszakos tartalommal találják magukat szembe (többek között olyannal, ami önmagukban való kár okozására buzdít), már az általános iskolás korban."

    Erre en ismerem a megoldast. Nem bonyolult. En felnott vagyok. En meg sosem futottam bele semmilyen onvagdoso/oncsonkito/ongyilkos szarba a neten. Pedig sok hitvany fos (kozosseginek csufolt) platformot hasznalok. Tehat hogyan jutnak ezek a gyerekekhez? Ezek celzott tartalmak. Mert a platformok tudjak, hogy gyerekekhez szolo tartalmakat kell eljuttatni, nyilvan az ongyi-emo szarok meg a legnepszerubb gyerek temak kozott vannak.
    A megoldas pedig az, hogy meg kell tiltani minden adatgyujtest, igy nem lehet celzott tartalmakat eljuttatni adott csoportokhoz. Igy a gyerekek megmenekultek.
    En mar a cambridge analytica botrany ota mondogatom, hogy meg kell szuntetni minden celzott tartalmat kezdve a celzott hirdetesekkel, csak ez a jarhato ut. Most pedig mar tudjuk, hogy nem csak tobbek kozott a valasztoi magatartas befolyasolasa es a nepirtasok elosegitese folyik ezekkel a modszerekkel, hanem bizony a gyerekekhez is igy jut el az aktualis hogyan vagjuk fel az ereinket es osszuk meg a neten challange is...
    Ja, hogy az antikrisztus pocsfej, akarom mondani mark zuckenberg nem keres rajta meg par ezer milliard dollart? Igaz, ez fontosabb, mint az ongyilkos gyerekek ugye. Hajra cuki, igy tovabb! :W

  • mepet

    addikt

    válasz Rowon #10 üzenetére

    A Mianmari nepirtasnal dobalta a facebook rendesen a verengzesre felszolito tartalmakat a helyieknek. Konkretan az algoritmus segitett a nepirtas szervezeseben. Frances Haugen buktatta le cukiekat, hogy vegig tudtak rola, de uzleti okbol nem allitottak le...
    Amnesty International: MYANMAR: FACEBOOK’S SYSTEMS PROMOTED VIOLENCE AGAINST ROHINGYA; META OWES REPARATIONS

  • mepet

    addikt

    válasz Rowon #28 üzenetére

    cukit mar biztos senki sem tudja elszamoltatni. Hatvanpusztanal is vadabb hazikot rittyentett maganak Hawaira bunkerrel, mindennel... Egy komolyabb hadsereggel sem lenne eleg, ha el szeretnel beszelgetni vele... Fegyveres orok mindenhol. Egy ujsagiro valahogy ugy fogalmazott, (hirtelen nem talaltam meg, asszem a wired-en olvastam anno,) hogy "ezzel biztositotta, hogy ne erintse az, amit a vallalata a tarsadalommal tesz".

  • mepet

    addikt

    válasz Rayyy #70 üzenetére

    Jo pelda a megoldas helyett elnyomasra a vegponti titkositasok tiltasa az uzenetkuldo platformokon.
    A probleman nem segit. Egy pedo is siman ugyanazokkal a szavakkal hivhatja ki a sarokra a gyereket, mint az osztalytars. Mindegy milyen algoritmussal figyeled az uzeneteket, vagy nem lesz eleg hatekony, vagy iszonyu sok fals riasztas lesz. Gyakorlatilag technikailag nem lehet igy szurni az uzeneteket.
    Ellenben teljes altalaonos allami megfigyelesre, vagy csak a politikai ellenfelek megfigyelesere tokeletesen alkalmas.
    Mivel arra nem is jo, amit mondanak, hogy azert lesz bevezetve, ezert aztan ohatatlanul arra gondol az ember, hogy mas, kevesbe nemes ugy a cel.

  • mepet

    addikt

    válasz Rayyy #74 üzenetére

    Nem tudom, elorebb lennenk-e, ha bankkartyas, vagy akar szemelyi igazolvanyos ellenorzes lenne, szerintem nem, vagy legalabbis nem sokkal.

    A legesleggusztustalanabb az, hogy gyermekvedelemre hivatkoznak. Erted, ha barki azt mondja, hogy "NEM, ez nem segit a gyerekeken", akkor egybol szajkozhatjak, hogy igen, azert ellenzed a teljes megfigyelest, mert te utalod a gyerekeket, sot, azert mert te vagy a pedofil... Gusztustalan a gyerekekre hivatkozni.

    Gyakori az ilyen szulo is, akik mindig minden esetben a gyerekre fognak mindent. Es nem arrol beszelek, hogy "a gyerekek nem keszultek el, ezert kestunk el az ebedrol", ezzel semmi bajom. Egy pelda a gusztustalanabb fajtabol: "A gyerek miatt nem adtam meg a tartozasod. Te azt akarod, hogy ehenhaljon a gyerekem?" Masik pelda: a szomszedbol kb 4 honap kesessel koltozott ki a lako a szerzodesben rogzitetthez kepest, azzal a szoveggel, hogy "Menjek az utcara a 3 gyerekkel?" honapokkal ezelott kifizettek neki a haz teljes arat, de nem koltozott ki, mert minek is, ugy sem lehet kilakoltatni 3 gyerekkel (siman elkoltozhetett volna ideiglenesen pl. a nagyszulokhoz, de nem tette, mert minek, egyszerubb volt neki a gyerekeket pajzskent maga ele tartani)...

    Ez mind-mind visszaeles. Olyan visszaeles aminek a gyermekek az eszkozei. Es ezt szerintem gusztustalan gyermekvedelemnek csufolni.

  • mepet

    addikt

    válasz Rayyy #88 üzenetére

    Szerintem az egesz koncepcio kamu ugy, ahogy van. Nincs ilyen, hogy altalanos gyermekvedelem. Ez egy kamu szoveg tovabbi tiltasok bevezetesere, arra, hogy ugy csorbitsak tovabb a szabadsagunkat, ugy, hogy meg meg is koszonjuk. Az a kezdemenyezes, amelyik ezt tuzi a zaszlajara, az szamomra eleve gyanus.

    Azt a jelenseget, amit a cikkben peldakent hoztak "ami önmagukban való kár okozására buzdít", azt mar leirtam, hogyan lehet eltorolni.

  • mepet

    addikt

    válasz Rayyy #99 üzenetére

    En nem igy latom. Szerintem azok a gyerekek, akik belefutottak a bluewhale challengebe, vagy masikba nem feltetlenul kerestek ilyen tartalomra es nem is feltetlenul nyitottak meg ilyet, amit masok kuldtek nekik.
    Egyszeruen a rendszer felismerte, hogy gyerekek azokbol a tartalmakbol, amiket neztek, az elet-halal kerdese pedig kb minden gyereket izgat, ezert nekik ilyen tartalmat is fog dobni.

    En felaldoznam a youtubeom tartalom ajanlo rendszeret cserebe az igy tonkretett eletekert. Nem feltetlenul elnem meg ezt a szabadsagom korlatozasakent, bar attol fugg, honnan nezzuk. Az egyik oldalrol nezve engem sem tudnanak befolyasolni az algoritmusok, es a gyermekeket sem. A masik oldalrol nezve pedig nem kizart, hogy kenyelmetlenebb lenne hasznalni a youtubeot. Bar ezutobbi sem biztos, mert visszaemlekezve az idokre, amikor eloszor hasznaltuk a googlet, mintha jobban mukodott volna, mint most, miota szarrabonyolitottak az algoritmusokkal. Aztan az is lehet, hogy nem igy van, csak megszepitette a multat a nosztalgia. :)

Új hozzászólás Aktív témák