Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FunPro

    senior tag

    válasz Dilikutya #141915 üzenetére

    Én ugyan a közelébe se szagoltam a sorinak, de azzal nem teljesen értek egyet, hogy csak el kéne mesélni a sztorit. Igazából nem látok benne logikát, hogy mi értelme lenne 1-1-ben átemelni az egyik vizuális műfajról a másikra egy sztorit. Könyvből/mangából teljesen érthető az átemelést, mert így legalább megelevenednek a dolgok. De videojátékot élőszereplős sorozatba? Gondolom ebből is van youtube-on olyan vidi, ahol egymás után vannak ollózva a vágóképek. Ezért fölösleges dollármilliókat elkölteni.

    Idén futott a nier anime. Nálam az egy tökéletes mű, mert ugyan követte a játékot, hű maradt a játékhoz, de nem a ctrlcv volt. Adott valami pluszt az univerzumhoz. A mass effect animét és könyveket is szeretem, mert bővítik az univerzumot. Amit fogyasztottam belőlük, azokban shepard csak említés szintjén tűnik fel. Szóval, ezeket jónak tartom.

    A witcher játékokat megint csak jónak tartom, mert azok is az univerzumot bővítik, nem átemelik a sztorit. A netflixes sorozat pont azért rossz, mert az az eredeti sztorit mesélné, csak éppen áttupírozva. Az általam játszott metro játékokat annyira nem szeretem, ugyanezen okokból. Követik a könyvet, csak még sem olyan jók, mint a könyvek.

    Szóval semmi baj nincs azzal, hogy nem a fő sztorit meséli el egy átemelés. Azzal van a baj, hogy ezek szerint ami kiegészítést kapott a last of us, az megint csak valami "propaganda" plusz egy sor, a naughty dog listáján. Simán vászonra lehetett volna vinni ezernyi más dolgot is, főképp olyanokat, amik csak jegyzetek szintjén tűnnek fel a játékban. Ezek szerint, ez nem jött össze.

    U.I.:
    Az pedig már lehet az én bizonyítványom, hogy alapjáraton sem tartom többre a tlou fő sztoriját, mint egy lagymatagabb walking dead évadot. :B

    [ Szerkesztve ]

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

Új hozzászólás Aktív témák