Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piero89

    aktív tag

    válasz Olcsi #1 üzenetére

    Hello

    Én tavaly nyáron voltam Erdélyben. Amiket szerintem kötelező megnézni :

    -Gyilkos-tó és környéke,továbbá ott már elég közel van hozzá Békás -szoros is ami szintén gyönyörű.

    -Szent Anna tó is nagyon tetszett :) természetvédelmi terület szóval büfét a tónál nem találsz,a hegy tetejéig fellehetett menni autóval (igen a hegy tetején van a tó :K engem lenyűgözött) onnan tovább kicsi túra,de megéri..

    -Parajdon a sóbánya is igen nagy látványosság,jó mélyen a hegy gyomrában (pontosan nem tudom milyen mélyre is vittek le) .

    Nah meg az egész,út tetszett nekem...alföldi srác hegyek dombok között képzelted :DDD

  • AMD Power

    titán

    válasz Olcsi #1 üzenetére

    Szerintem ez ide bőven befért volna...

    Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

  • aXXon

    senior tag

    válasz Olcsi #1 üzenetére

    Én a közelmúltban voltam Erdélyben. Na mostan az van, hogy legalább olyan távolságra érdemes elmenni, mint Parajd. Több indokból is, egyrész, az ott már egy szeletke Magyarország, a tenyeredből esznek, főleg a környező falukban. Másrészről itt vannak civilizált szállások és annyi látnivaló van viszonylag közel, hogy besza-behu... Ezeket majd később részletezem, ha esetleg sikerül felkeltenem az érdeklődésed. Másrészről viszont egy hétvége nagyon kevés. Olyan 8-9 órás az út ide, ha végig az E60-oson mész, ami egy európai színvonalú út, szinte végig lehet 90-el csapatni neki, NEM szabad hagyni a gps-nek, hogy eltántorítson ettől, ha Parajd, vagy Szováta a cél. Nekünk 48 óránk volt arra, hogy élvezzük a környéket, de gyakorlatilag semmire sem volt elég. Szeptemberre tervezem, hogy visszamegyünk egy pár napra, mert megszeretnék nézni még mindent amit lehet.

    Még valami : a határ közelébe nem érdemes menni...

    Ha bármi kérdésed, kérésed van, írj nyugodtan, szívesen segítek, msn-em is van, de NEM az adatlapomon szereplő ;)

    "Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

  • aXXon

    senior tag

    válasz Olcsi #8 üzenetére

    Napok óta tervezek neked egy leírást, de annyira lusta vagyok, hogy hihetetlen. Inkább tegyél fel pár kérdést, aztán majd azok kapcsán válaszolok, meg csapongok az információtengerben :D

    "Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

  • aXXon

    senior tag

    válasz Olcsi #14 üzenetére

    Nos, nem akarlak sokkolni, de Hargitafürdő cca. 600km, ami kb 10 óra út, ha minden sebességkorlátot betartotok és hidd el, érdemes betartani. Ameddig tudtok, mindenféleképpen kövessétek az E60-as utat, a térkép szerint. Vigyetek térképet!! A navigáció levisz sajnos az E60-osról idő előtt, akármit b@szol neki és azt nem szabad. Az út utolsó részében kell csak letérni erről az igen jó minőségű útról, akkor is a DN13A, vagy a DN13B jelű útra, most pontosan nem emlékszem és az útvonaltervező is másik útvonalat dob ki, mint egy hete, mikor nézegettem, hogy merre is kell mennetek :U

    Ami fontos még, hogy amint átértek a határon, vegyetek úthasználati matricát!! Ez romániában mindenkinek kötelező, egy hétre ha jól emlékszem 13 RON, azaz lei.

    Kérdezz, kérdezz, kérdezz, mert így nem tudok aktívan írni neked :DD

    szerk : sajnos a saját bőrömön tapasztaltam, hogy egy hétvége nagyon kevés, mi ugyan érkezéstől indulásig kb 48 órát tölthettünk ott el, de sajnos bizton állíthatom, hogy ez marha kevés volt belőle és azt is bizton állíthatom, hogy én előtte menni se nagyon akartam és mégis ez a véleményem.

    [ Szerkesztve ]

    "Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

Új hozzászólás Aktív témák