Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szmörlock007

    aktív tag

    Mondjuk olyan szempontból nem értem, hogy miért pont kliens oldalon vetik be a méregdrágán gyártható 2nm-es Tsmc tech-et. Kliens oldalon pont, hogy a saját, olcsóbb technológiájukat kellene használni, mert ha az árakat jelentősen megemelik, akkor mindegy min gyártják :DDD
    A szerveroldali fejlesztésekre kéne betolni a Tsmc 2N-t, hiszen ott sokkal könnyebben ki lehet gazdálkodni a drágább gyártást, meg alapból ott kerültek igazán hátrányba és az sokkal fontosabb piac mint a kliens, betolni ezt kliensre a sajátjuk helyett furcsa számomra. A raptor lake még az elavultabb saját technológiájukon is versenyképes teljesítmény/ár tekintetében, szerintem kliensen fontosabb az teljesítmény/ár az emberek többségének.

    [ Szerkesztve ]

  • szmörlock007

    aktív tag

    válasz Alogonomus #11 üzenetére

    Igen, de attól függetlenül én 2026-2027 környékén is inkább a szerveroldali termékeket bíznám a Tsmc-re, hamár nem biztosak a sajátjukban, egyrészt sokkal fontosabb, másrészt ott nem akkora probléma a magas gyártási költség, sőt még az nvidia/amd kettőssel is ki tudnak szúrni azzal, hogy az alkudozás miatt az amd és nvidia is csak drágábban kap wafereket/jóval kevesebbet kap mint kellene nekik. Ezt kliens termékekkel kivitelezni érdekes lesz.

  • szmörlock007

    aktív tag

    válasz Alogonomus #14 üzenetére

    "Az AMD a TSMC kiemelt ügyfele, de még az Nvidia is éppen belefért az első 5 közé, míg az Intel csak az utolsó még komolyabb ügyfélnek számít."

    Azért mert eddig alig gyártottak ott valamit. De ha a teljes szerveres portfólióját(szerver cpu-k, szerveres/AI gyorsítók amik eddig saját techen készültek) át vinnék a Tsmc 2N-re, akkor mindjárt egy hatalmas rendelést tudnának leadni mind erre, mind a tokozási dolgokra. És mivel a Tsmc sem tud végtelen mennyiséget gyártani (jelenleg sem tud elég Cowos techet használó Nvidia hardver gyártani, ráadásul erre még rájönnek majd az AMD gyorsítói is) valamilyen szinten biztos venne el a többiektől. Plusz a fejlett gyártástech miatt még versenyképesebb is lehetne szereveres szinten mint most. Ergo csak előnyöket látok(szerverbe való hardverek esetén). Kliens chipek esetén viszont ezeket az előnyöket nem látom. De valami oka biztos lesz annak is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák