Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M_E_N_T_O_S

    csendes tag

    válasz szbalogh #3237 üzenetére

    Üdv!

    Új vagyok itt ezen a fórumon, az érdeklődésem egyenlőre sokkal nagyobb mint a tudásom!
    Sokat visszaolvasok, üdítő mennyi hasznos információt találok!
    Nos a tájékozatlanságom okán eddig kissé másként közelítettem meg a "jó lámpa" fogalmát mint az itteni szakemberek!
    Amiben tudok neked segíteni, csak annyi hogy nagyon sok lámpám van, pl. az a négy típus is amit belinkeltél!
    Mivel nem régóta van itthon internetem, a beszerzési lehetőségeim is korlátozottak voltak, de már rendeltem egy XM-L T6-os ledes lámpát, ha megérkezik össze tudom hasonlítani ezekkel a kis "csodákkal"!
    A kicsi police, amibe 1 db Cr123 elem, vagy hasonló méretű akksi jár, méretéhez képest elég jól világít, de gyorsan lemerül, (30 perc) a végén elhalványodik, az akku teljesen lemerül!
    A másik kis police amibe 3 db AAA-e elem jár, (30W-ot is ráírnak) 1 óránál is tovább világít az előzőhöz hasonló intenzitással!
    Eddig mikroszkóp alatt vizsgálgattam a ledeket :-) ránézésre mindkettő egyforma, a leg gagyibb amit láttam, szabályos négyszög az akril dom alatt, négy mikroszál csatlakozással!

    A másik kettő zoomos lámpában nagyobb teljesítményű (szabályosan 3 részre osztott, kis fémgyűrűvel határolt) led van, talán Q3 vagy Q5-ként tudnám azonosítani!
    Ez szvsz már használható kategória, a 18650-es akksival több órán keresztül világít, meglepően jó fényerővel!
    Amit észrevettem hogy ugyanolyan lámpák, ugyanazzal az akkumulátorral különböző intenzitással világítanak, tehát ha módodban van érdemes válogatni!
    A helyi piacon 3000 Ft-ba kerülnek, eddig úgy gondoltam hogy nagyon megérte! :))

  • M_o_g_y_i

    őstag

    válasz szbalogh #3237 üzenetére

    18650 alá ne add, az a "leguniverzálisabb" és van választék kismillió akksiból.
    2x 2400mAh-s normális akksit ~2600.- Ft összegben kapsz, plusz töltő kb. 2200.- HUF.
    Manafont-os árakat írtam, jelenlegi x@r árfolyamon.
    DealExtreme picit olcsóbb általában, és nagyobb a választék.

    4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

Új hozzászólás Aktív témák