Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz Pitterix #7811 üzenetére

    Nálad igen. :K (Egyébként ezt házi Oblivion-kapunak hívják.)
    Hajrá, gyűjtsd a Sigil-kavicsokat! :P

    KilgoreTrout: Évekkel ezelőtt volt, amiről konkrétan írtam, szóval nem nagyon, ha csak rá nem találsz valahol. Sajna USA-ban kismillió fogyvédelmi szervezet van, magyar oldalon talán az sg.hu-n olvastam róla röviden, de nem esküdnék meg rá. Egyébként te honnan tudnád meg, hogy aki hozzáfér a gépedhez, az mire használja? :F Steam pl. simán beletesz bármit a játékodba, ezért talán az sem véletlen, hogy pont a steam-es Oblivionnak (és 1-2 más játéknak is) vannak olyan hibái, amelyek a lemezesekkel nem fordulnak elő. Éppen az a lényeg az Internetben (és minden digitális adatban), hogy bárki úgy manipulálja, ahogy tudja (már ha ért hozzá, ill. megfelelő szoftverei vannak). Éppen azért alapul konkrét "bizonyítékra" a hatalmi rendszer, mert azt a hatalom bármiképpen tudja manipulálni (lásd: a város, amely nem szerecsen és van bankfiókja, údézéerté - hogy rájuk ne találjon a keresőszoftver -, de sztem legalább hetente egy elkaphatatlan sikkasztót találsz a hírekben :P ). Elég azt tudni, amiről írtam, hogy akinek látszólag ok nélkül szüksége van a gépedre (azaz pl. single player játékok valójában nyilván nem igénylik), annak valójában van rá oka (hiszen másképpen nem kényszerítene a net használatára), csak nem szeretné, hogy te megtudd. Ergo nem fogod megtudni, ha csak nem rendelkezel te is megfelelő eszközökkel ehhez. Ahogy pl. az sem szükségszerű, hogy a Windows-ban biztonsági rések legyenek, viszont akkor a titkosszolgálatok sem férnének hozzád, ezért támogatják általában a MS rendszereit a kormányok, és tojnak magasról a nyílt kódú és ingyenes szoftvereket támogatókra, no meg az adófizetőkre. Ha hackerek megtalálják ezeket, akkor jönnek a hotfixek, amelyek máshová helyezik a kiskapukat a rendszeredben (és újra meg újra), de valahogy mindig ott lesznek, aztán mihelyst egy "tört" Wint teszel a gépedre, egy csapásra megszűnik egy rakás probléma. :P :DDD

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák