Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz SystemRoot #1581 üzenetére

    Hát, ahogy teszteket néztem, a 3870-nek sincs problémája a nagy felbontásokkal és a szűrőkkel, erről a 8800GT is tudna mesélni. :P ;]
    Aki 2900Pro-s ismerősöm van, 3870-est akar venni, ez is mond valamit.
    Tévedsz. Árkülönbség 4-5k az 512MB-oshoz, 8-9 a 256MB-oshoz. Utóbbit nagyon nem érdemes venni. Ezt még én is kigazdálkodtam az alatt a pár hónap alatt, amíg összejött a 3870-esre való, de a legjobb kellett. 3850-esek ugyanakkor gyakran elgyengülnek nagyobb felbontásokon és igényesebb grafikán, ez is látszott nem egy tesztben. A 3870 grafikonja meg ugyanott szépen emelkedtek tovább. Nem tudom, mitől, hiszen 512MB-os 3850-is van, de ez volt. Lehet, hogy az újabb driverekkel nincs ilyen gond, de én azt már megtanultam, hogy a VGA-ból ne engedjek.
    Milyen "olcsón" láttál 3850-eseket, hogy leesett az állad? Nekem 46k alatt volt a 3870. Na OK, 650Ft-ért megfordultam érte Pestről, meg ráhagytam az eladóra a fennmaradót, ha már volt olyan kedves, hogy elhozta a Délibe a karit egy beteg mániákusnak, akinek kisvártatva jött is vissza a vonata, szóval 47k is megvolt. Ha azt nézem, hogy a (csak alapból) 20%-kal gyorsabb 8800GT 56k-tól kapható (+pk), sztem bőven jó vétel volt, ráadásul még az 1950XT-met is beszámították. Egyszer nekem is lehet szerencsém, ahányszor szívtam már.
    Ebbe persze most bele fogsz kötni: megnéztem 3300MHz-en (10285 pont 3D06), de +300MHz-cel összesen alig 100 pontot emelkedtek a 3D pontszámok, szóval ráadásul nem is kell komolyabb proci, mert már ez is kihajtja a 3870-et (ha nem lenne "kihajtva", 100MHz-enként emelkednének ezek a pontok több mint 100-at), komolyabb nV-k alá viszont keményebb (és drágább) vas is kell. És a 3870 alapon dolgozik.
    Szóval én a karim láttán lettem igazán elfogult, és mindenkinek azt ajánlom, vegyen 3870-est, nem fogja megbánni. (Crysis-szel meg nV-sok is szívnak, hiába gyorsabbak a csúcskártyáik. Nekem VH-n 11 FPS körül futott a teszt, na bumm, pár apróságot visszaveszek, és játszható).

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák