Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Jaden

    csendes tag

    válasz _Kimi_ #4919 üzenetére

    ''Valaki tud pénz kódot? :D ''

    Tessék:player.additem 0000000F <amennyi aranyat akarsz>

    Az f lehet kicsi is, a hét 0-t pedig nem muszáj eléírni, de ha mindenáron akarod, akkor magyar kiosztású billentyűzeten ne a 0-t nyomd le (arra bezárul a konzol :D ), hanem az ö-t.

    PS: Nem azt mondom, hogy használd, csak leírtam, hogyan lehet! ;)

  • Jaden

    csendes tag

    válasz Törzsúr #4934 üzenetére

    Persze! ;) És fordítva is. :D
    Vannak azért megkötések, pl. a kíséreted (ha van) sajna nem követ, pedig nagyon szerettem volna, ha Empress Jadent Cyrodiilba is elkísérik a Golden Saint és Dark Seducer testőrei. [kép]
    A másik bibi, hogy elvileg pacit sem lehet vinni Shivering Isles-ra, de ezt azért megoldottam. :P :D

  • Jaden

    csendes tag

    válasz _Kimi_ #4940 üzenetére

    ''és bármikor rányomok az istennő szobrára vagy nem csinál semmit..''

    Mivel azt írtad, hogy bármikor, ezért nem kérdezem meg, hogy a megfelelő időben voltál-e ott, mert a bármikorban az is benne van. :))



    ''..vagy behoz egy kis ablakot.''
    És a kis ablakban mi van? ;) Ha valami olyasmi, hogy ''Do you wish to offer glow dust?...'', akkor válaszd, hogy ''Yes'', bár erre nyilván magadtól is rájönnél. ;)

    Remélem, már legalább 2. szintű a karaktered, mert 1. szinten nem veheted fel ezt a küldit.
    Még egy jó tanács: Nehogy az Azura's Start add oda Martinnak!! Bármelyik Daedric artifact jó neki, adj oda valami kevésbé hasznosat, pl. Wabbajackat, ami inkább csak poénos, de sok haszna nincs. ;)

  • Jaden

    csendes tag

    válasz _Kimi_ #4942 üzenetére

    Akkor az van, amire gondoltam és írtam is, még csak 1. szintű vagy, ez a küldi pedig minimum 2. szinthez kötött. ;)

    ''Olyasmit ír, hogy vmi power meg begin quest szerintem nem vagyok 2. szintő varázsló''
    Nem akarlak megbántani, de ehhez a játékhoz egyszerűen nélkülözhetetlen egy alapfokú angoltudás. Persze lehet anélkül is, csak akkor állandóan ilyen és ehhez hasonló problémákba ütközöl, és a történetet sem nagyon lehet anélkül megérteni.
    A fenti szöveg, ha jól rémlik, valami ilyesmi: ''Azura needs a more powerful hero to begin this quest.'' (Nem biztos, hogy szó szerint, de ez a lényeg.) Magyarul Azurának egy erősebb hős kell, hogy elkezdődhessen ez a küldi. Az erősebb ez esetben -ahogyan írtam- 2. szintűt jelent. ;)


    ''nem vagyok 2. szintő varázsló''
    Nem kell, hogy varázsló legyél. Lehetsz harcos és tolvaj is, vagy vegyes karakter, nem számít; a lényeg, hogy 2. szintű legyél.


    ''ezt hol tudom megnézni és, hogy tudom fejleszteni?''
    Megnézni (alapértelmezésben) a Tab billentyű lenyomásával tudod. Az alsó menüsávban oda kattintasz, ahol a piros (HP), kék (mana) és zöld (fatigue) csíkok vannak, és mindjárt az első lapon lesz a neved, fajod (in-game, of course ;] ), stb. alatt. Nálad Level 1 lesz, ezek szerint...
    Szintet a major skillek fejlesztésével tudsz lépni. Ha bármilyen kombinációban összejön 10 pont a major skillekből, akkor szunyálsz egyet valahol, ahol lehet, és lőn szintlépés. :D (Az, hogy hogyan kell tervszerűen szintet lépni, milyen skilleket érdemes majorbe tenni, az egy hosszú eszmefuttatás, amit most kihagynék... :) )

  • Jaden

    csendes tag

    válasz _Kimi_ #4949 üzenetére

    Mivel meglehetősen sokat játszottam már az Oblivionnal, ezért minden városban tudom, hogy hol van az a ház, amit meg lehet venni. ;) Mivel sejtem, hogy ezzel nem vagy kisegítve :D , ezért inkább azt kérdezem, hogy mennyi aranyad van rá?
    Ha olcsó házat akarsz (később persze vehetsz jobbakat is), akkor vedd meg az Imperial City Waterfront körzetében lévőt. Ha egy vízparti nyaralónak nézed, akkor már nem is olyan rossz. :C Előnyei: ez a legolcsóbb (2k arany, plusz a berendezés), nem kell hozzá se hírnév, se túl magas tetszés (disposition), hogy meg tudd venni, és ugyebár nagyjából a központban van. Hátrány: eléggé putri jellegű.
    Van még két másik olcsó (de az IC-beli kunyhónál drágább!!) ház, az egyik Bravilban (szvsz ez a legszarabb az egséz játékban, de egyedül itt van closet :DDD , na jó, az sem az, de oda lehet képzelni :)) ), a másik Leyawiinben. Ez utóbbi már 7000 arany, de ettől még egy nyomortanyára emlékeztet. ;] Tehát ha olcsón kell ház, akkor IC, az legalább szép helyen van. ;)
    10k aranyért vehetsz (berendezés nélkül) Brumában egy szép, nordikus faházat, na az már elfogadható. :) 15k Cheydinhalban, 20k Chorrolban és végül a legdrágább a Rosethorn, Skingradban, de megéri rá gyűjteni. ;) (Viszont elég - hogy is mondjam csak - rossz szomszédok is vannak, bár ez csak akkor derül ki, ha kíváncsiságból vagy ''vagyonáthelyezési célzattal'' :D bemész oda. ;] )
    Egy házat kihagytam, az Anvilben van, és egy külön küldetés kapcsolódik a megszerzéséhez. 5000 arany, és ama bizonyos küldetés után egyszeriben renoválva is lesz :D , de - anélkül, hogy spoilert írnék - nem véletlen, hogy csak 5000 arany... ;] ;]

    Vannak nagyon jó modok is, úgy ingyen is lehet sokkal jobb házad, mint bármelyik, amit egyébként megvehetsz, a Rosethornt is beleértve. ;)

  • Jaden

    csendes tag

    válasz Elydan #4957 üzenetére

    Köszönöm szépen :R , igyekszem úgy írni, hogy informatív legyen. :)
    Nagyon sokat játszottam az Oblival, ezért elég nehéz lényegretörő választ adnom, mert legszívesebben egy esszét írnék válaszul minden kérdésre :B :D , amire persze sem időm, sem lehetőségem nincs...

  • Jaden

    csendes tag

    válasz Rabbitf_24 #4951 üzenetére

    ''disposition-t hogyan tudom növelni?''

    Erre a legjobb módszer - pláne egy varázslótanoncnak! ;) - a Charm spell. (Sokan nem tudják, hogy a legjobb skill az Illusion. :P :) ) Ha már bejáratos vagy az Arcane Universityre (és/vagy fenn van a Frostcrag Spire kieg.) akkor csinálj egy valami ilyesmi spellt, hogy Charm 100 pts for 2 secs on touch, és bárkit bármiről meg tudsz győzni! :D 2 sec bőven elég ahhoz, hogy rátenyerelj, a touch pedig kisebb manaigényű, mint a targeted.[kép] ;)
    Persze gyengébb charm spell is megteszi a legtöbb esetben, de 100-assal mindenki nagyon fog szeretni :D , legalábbis addig, amíg kiszeded belőlük az infót, lebonyolítod az üzletet, stb...


    ''honnan tudok aranyat szerzni?''

    Ha cheatre gondolsz, azt leírtam az előző oldalon. ;) Egyébként questek, alkimizálás, szintlépés, mert magasabb szinten jobb, drágább cuccokat tudsz lootolni, a jutalmak is jobbak, atb...


    ''esetleg milyen cheateket ismertek?''

    Hadd ne soroljam fel... :o :D

Aktív témák