- Computex 2026: az AI-ra hangolta magát az FSP
- Computex 2026: hűtések és fejlett monitorozás a Montech műhelyéből
- Tízéves az ASRock Taichi, hologramos vízhűtéssel ünnepelnek – Computex 2026
- Computex 2026: hűtési megoldások és ízléses házak a Jonsbo fémjelzésével
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Hobby elektronika
- Computex 2026: FSP gépházak professzionális és otthoni környezetbe
- Google Chromecast topic
- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen videókártyát?
- VR topik
- Apple MacBook
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dr. Akula
félisten
A régi problémára nem ad megoldást, mert nyomtatóból újat kell venni, ami kompatibilis ezzel. Ez csak a jövőbeni problémákra ad megoldást. Az meg csak hab lesz a tortán, hogy a régi DOS-os program mit fog találni az LPT port végén amire kiküldi a nyomtatnivalót. Gondolom ezt az esetet nem akarják már lekezelni.
-
Geri Bátyó
addikt
Dolgoztam már mindennel, a párezer forintos tintasugaras nyomtatótól a nagy formátumú plotterig, otthoni tintasugaras multifunkcióstól a kisirodai LED multifunkciósig és az olcsó lapszkennertől a több tízmilliós dobszkennerig. Canon, Samsung, Brother, Lexmark, OKI, OCÉ, Konica, Kyocera, Xerox. Csak egy gyártó volt, amivel állandó driver problémák voltak, függetlenül attól, hogy milyen kategória és az a HP.
Szóval nem a rendszert kellene újragondolni, hanem a HP-t seggberúgni. -
BBorg
tag
És nem is a nyomtató az egyetlen hardver, amit a géphez lehet kapcsolni. Ezt lehetne csinálni kamerákkal, szkennerekkel, játékvezérlőkkel, egerekkel.
Azzal lehet még probléma, hogy a Microsoft nem gyárt nyomtatókat - amennyire én tudom - és a többi cég operációs rendszerét meg nem említették meg a hírben, így egyedül a Microsoft elhatározása gyengébb hatást válthat ki. -
JHC
tag
Köszi az infót! Sajnos régebben próbáltam, valamint máshol is (már nem emlékszem merre) tiltottam és mégis megcsinálja. Windows 11 alatt végképp előszeretettel.
A morgyi problémáját is meg tudom erősíteni. Bárhol tiltod nem érdekli mit állítottál. -
kriszpontaz
veterán
Rendszer tulajdonságai panel > hardver fül > eszköztelepítés beállításai. Amikor win-t telepítek, ezt első dolgom kikapcsolni. Ettől még az update feltesz drivert amihez még nincs telepítve, de az általad felrakottat nem törli a következő újraindításnál. Azt hiszem ez meggátolja az automatikus BIOS frissítést is, amitől pár laptop a kukába kerül, mert legközelebb már nem biztos ,hogy el fog elindulni.
Köszi az infót! Sajnos régebben próbáltam, valamint máshol is (már nem emlékszem merre) tiltottam és mégis megcsinálja. Windows 11 alatt végképp előszeretettel.
A morgyi problémáját is meg tudom erősíteni. Bárhol tiltod nem érdekli mit állítottál. -
gliskard
senior tag
OSX-ben a nyomtató és scanner támogatása a Windows-hoz képest elvileg elég f.s... Gyakorlatilag az elmúlt 7-8 évben nem volt gondom sem a céges 'ipari' A4/A3 ff/color nyomtatókkal, sem a nagy gyártók alsópolcos nyomtatóival és scanner-eivel. A telepítés pedig elég egyszerű, ráadásul az OSX-be épített 'Preview' app scanner támogatása is elég a legtöbb esetben.
Windows alatt lényegesen több szívás volt a telepítéstől a használatig, ha megoldják, hogy olyan bot egyszerű és tabil legyen mint az OSX akkor welcome! -
hcl
titán
-
JHC
tag
-
JHC
tag
Először kezdhetnék azzal, hogy a gyári Canon nyomtató vezérlőt ne takarítsa le random windows update után és helyettesítse valami használhatatlan működésképtelen sz*rral. Aztán köszködni kelljen hogy egy rohadt lap nyomtatása miatt 15 percet azzal csesszen el az ember hogy visszategye.
Rendszer tulajdonságai panel > hardver fül > eszköztelepítés beállításai. Amikor win-t telepítek, ezt első dolgom kikapcsolni. Ettől még az update feltesz drivert amihez még nincs telepítve, de az általad felrakottat nem törli a következő újraindításnál. Azt hiszem ez meggátolja az automatikus BIOS frissítést is, amitől pár laptop a kukába kerül, mert legközelebb már nem biztos ,hogy el fog elindulni.
-
hcl
titán
Megint egy olyan dolog, amit legkésőbb 20-25 éve kellett volna így csinálni...
De az IPP legalább akkor lehet mindenki által elfogadott szabvány. -
Armi1P
csendes tag
Örülök, hogy Microsoft ilyen hamar reagált egy ilyen újfajta problémára, elvégre még csak kb. 25 éve probléma ez.
-
E.Kaufmann
veterán
-
Busterftw
nagyúr
Bar kb 15 eve nem ismerek senkit akinek nyomtatoja lenne, ez egy jo megoldas a regi "nincs driver" problemara. Johetne tobb ilyen megoldas, az RGB vezerlesrol van valami hir?
-
kriszpontaz
veterán
Először kezdhetnék azzal, hogy a gyári Canon nyomtató vezérlőt ne takarítsa le random windows update után és helyettesítse valami használhatatlan működésképtelen sz*rral. Aztán köszködni kelljen hogy egy rohadt lap nyomtatása miatt 15 percet azzal csesszen el az ember hogy visszategye.
-
E.Kaufmann
veterán
Pedig milyen jó volt új OS megjelenés után nyomtató- meg scanner meghajtókat vadászni, majd a kukába hajítani az eszközt, mert nem volt... ja, nem.
Jól van Muci! Én arról beszélek, mikor rendes irodai A3-as lézeressel voltak driver gondok, nem a tesco gazdaságos tintásokkal
, Win7 64bit utáni eszközöknél meg az ritkábban gond, amit te írsz. -
Dark Archon
addikt
Univerzális meghajtókat még gyártón belül is próbálom kerülni. De otthonra átlagjóskapistának még jó is lehet. Remélem, marad a régebbi módok támogatása, csak WU-n keresztül nem b#zergálja őket (ami nem is baj).
Pedig milyen jó volt új OS megjelenés után nyomtató- meg scanner meghajtókat vadászni, majd a kukába hajítani az eszközt, mert nem volt... ja, nem.
-
E.Kaufmann
veterán
Univerzális meghajtókat még gyártón belül is próbálom kerülni. De otthonra átlagjóskapistának még jó is lehet. Remélem, marad a régebbi módok támogatása, csak WU-n keresztül nem b#zergálja őket (ami nem is baj).
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- Gyúrósok ide!
- Samsung kuponkunyeráló
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Honor Magic7 Pro - kifinomult, költséges képalkotás
- Béta iOS-t használók topikja
- Az öregebb iPhone-okat felgyorsítja majd az iOS 27, ígéri az Apple
- Napelem
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

, Win7 64bit utáni eszközöknél meg az ritkábban gond, amit te írsz.


