Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stellaz

    addikt

    válasz nexwo #111 üzenetére

    A probléma az az, hogy megfelelő kérdéseket feltenni kizárólag olyan ember tud, akinek van széles körű tudása. Az iskolákban természetszerüleg lemaradásban tanítanak (a kutató egyetem, ami esetleg diktálja a tempót) , de alap készségek elsajátítása ugyanolyan fontos ma, mint 100 éve. Fentebb is írták, hogy a memoritereket az agyi funkciókat fejlesztik, nem önkényesen kell megtanulni a verseket.

    Ha valaki nagyon az AI-ra fog támaszkodni, az kb olyan, mintha valaki tanulatlan marad, mert mindig az apukája írja meg a feladatait.

    És az egyetemen is igaz lesz, valaki kiköhögi a vaskos tanulmányi költséget, éveket szán rá, aztán eljön saját tudás nélkül, mert ugye egy keresőmotor megcsinálta helyette.
    Mintha egy rajziskolába nyomtatott rajzokat adnék le, teljesen értelmetlen.

    De a keresőmotor nem fog komplex problémafelvetéseket csinálni, mit több nem fog saját tartalmat előállítani, az is csak hozott anyagból tud dolgozni. Eddig is be lehetett plagizálni szakdolgozatot is, meg doktorit is (Smith Plagibácsi, szevasztok), ebben nem hoz újdonságot, de óriási veszélyeket rejt ez az egész magában.

    Most pl örülnek, hogy majd milyen jó újságíró lesz az AI, aztán ha így lesz, akkor arra is rájönnek, hogy ehhez nem kellenek tartalom szolgáltatók, mert majd megkérdem az AI-t, hogy mi újság a nagyvilágban és megírja nekem a cikket. Akik most örülnek a legjobban, szerintem azok szívják meg majd leginkább. De a körkörös visszacsatolás miatt szerintem hosszú távon egyre értelmetlenebb lesz használni.

    Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

Új hozzászólás Aktív témák