Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    beadandó: mba-n (már ahol rendesen tanítják), ott a beadandókat nem lehet se chatgpt-vel se másolással megírni, mert nem az számít, hogy mit írtál bele, hanem az, hogy miért. leírnak egy helyzetet (általában egy vállalat gazdasági problémáját) és írd le, hogy mit tennél a vezér helyében és miért. nem tudod hamisítani. és nem is az számít, hogy mit tennél, hanem a folyamatot kell bizonyítanod, ahogy arra a döntésre jutottál.

    én ismerem a lyukkártyát, csavarral összefogva jegyzetfüzetnek használtuk, de számítógépen már nem dolgoztam vele. lyukszalaggal viszont igen, első programjaimat lyukszalagra mentettem.

    amikor egyetemista voltam, akkor ha kellett egy fontos cikk, bementünk egy köteles könyvtárba, ahol nem csak azokról a könyvekről és újságokról volt infó, amiket a könyvtár gyűjtött, hanem arról is, amit más könyvtárak. kikerestük, amit kell, postán elküldtük a levelet, hogy mit kérünk, lefénymásolták (mondjuk fénymásoló már volt legalább :D ) és elküldték postán. a magyar internet első fontos adatbázisai mind könyvtári katalógusok voltak.

    később az egyik első munkahelyemen cd tornyokat csináltunk, mert akkor már lehetett venni publikációs adatbázisokat cd-n. a könyvtárban voltak olyan novell szerverek, amikben több, mint 15 cd meghajtó volt.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák