Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • manya777

    tag

    válasz koshmar #3839 üzenetére

    Én tavaly használtan vettem egy logitech g303 egeret, fogalmam nincs mennyi idős, de megkíméltnek tűnt. Szépen tette a dolgát egészen most januárig, mikor az egyik oldalsó gomb elkezdett duplán klikkelni. Korábban szedtem már szét noname egeret ami szintén duplán érzékelte, és videók alapján sikerült is megjavítanom, így ennek is neki álltam minden hezitálás nélkül, gondolván mi baj lehet? Szétszedtem, , kiszedtem a rugót, meghajlítottam, kb mindenestől 3 perc volt az egész, vissza a kupak, összeraktam, és azóta is kifogástalanul működik!

    Aztán alig telt el egy hét és elkezdte a fenti bal fő gomb is duplán klikkelni. Kizárt hogy az oldalsó meg a felső (főleg a legtöbbet használt bal) ugyan annyiszor voltak lenyomva életük során, de hát így alakult. Hogy nehogy baj legyen mentem is a Hardverapróra és megvettem a 2 db japán omront 500 ért. De hát azt ugye forrasztani kellene...A régit ki, az újat be. Mondom meghajlítgatom Én ezt a "rugót" is, menni fog egy ideig, aztán majd jön a csere egyszer később ha szükséges. És itt jött a buli java. Szétszedtem, hajlítottam, visszaraktam de semmi esetre sem akart a helyén maradni... Vissza kiszedtem, újra hajlítottam rajta, és akkor sem jó... Na ezzel elment vagy úgy 2 órám, mikor ráeszméltem hogy olyan szinten össze vissza hajlítgattam már azt a lemezt vagy rugót vagy mit, hogy annak annyi. Ekkor eszembe jutott a 2 új japán omron. Gondoltam mivel nincs megfelelő célszerszámom forrasztani, kiszedem Én a rugót az újból, átrakom a régi helyett és meg is van oldva. Hát nem lett... Mikor az újat szétszedtem szembesültem vele hogy a japánban nem olyan mint a g303 ban eredetileg benne lévőben volt, ráadásul az a rész amit hajlítgatni kell ebben az újban felfelé görbült, míg a régiben lefelé De azért mégis csak tettem volna egy próbát. Ahogy kivettem az új japán omronból a rugót konkrétan ketté esett... Én még ilyet nem láttam, ezt most gyárilag ilyen hogy az a kis fül az külön álló, vagy csak Én vettem hibásat nem tudom, de kuka is lett az egész ahogy volt. Ekkor jött a forrasztási rész, horror verzióban, szerencsére 2 mikrokapcsolót vettem. Csak megkerestem a rég használt forrasztó pákámat, de újabb bő 2 órámba tellett, ah nem több mire kibírtam forrasztani. Mert mikor az egyik lábat sikerült annyira felhevíteni hogy engedjen, még a másik kettő tartott, mire a másodikat is megolvasztottam az első visszahűlt. Nem egyszer lecsúszott a páka hegye. Kapott a panel is, a kezem is, az asztal is amin dolgoztam. A végén a feleségemet hívtam hogy fogja meg fogóval a tetejét, és ahogy hevítem húzza :D Hát kb egy bölcsesség fogat egy szájsebész negyed ennyi idő alatt kiműtene, de végül nagy keservesen sikerült. Mikor beraktam az újat már az addigi idő töredéke alatt, és odaforrasztottam Én voltam legjobban megdöbbenve hogy működik rendeltetésszerűen :D
    Szóval a hajlítgatásban is van rizikó, a forrasztásban is amennyiben nincs megfelelő szerszám, és minden kellék hozzá. Ha lesz még hasonló esetem valszeg azt is megpróbálom majd hajlítani, de ha 10 percen belül nem sikerül megcsinálni tuti hogy keresek egy szervizt, és kicseréltetem. Én itthon még egyszer nem állnék neki forrasztani, max ha veszek valami menő forrasztópákát, és mindent ami hozzá való. :U
    Amúgy az normális hogy a japán omronban úgy van a rugó berakva mint itt a kép jobb oldalán a 2 es jelzésű mikrokapcsoló esetében, hogy felfelé görbül a pöcök? Mikor Én kiakasztottam a helyéről (óvatosan, nem erőltetve, szépen, illedelmesen, finoman) azonnal ketté esett mintha gyárilag két különálló részből állna...

    [ Szerkesztve ]

    i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

  • manya777

    tag

    Amúgy a fenti történet, főgomb mikrokapcsoló csere után nálam viszont megjelent egy eléggé zavaró probléma, amit azóta sem sikerült orvosolnom. Miután megvolt a kapcsoló csere és összeraktam az egeret, ahogy volt gyárilag helyére raktam a kábelt is, szépen minden visszapattant a helyére, csavarok visszamentek, a jobboldali fő gomb egyszerűen nem kattintott mintha lelenne ragadva. Szétszedtem újra, majd igazgattam rajta, és ugyan az. Többszöri nekifutásra sikerült úgy összecsavarozni az egér alját a tetejével hogy végre működött a jobb klikk is. Ehhez a rögzítő csavarokat is lazítanom kellett. Csakhogy azóta is rendszeresen előjön ez a probléma, használat közben (game) egyszer csak mikor kicsit erőteljesebben nyomom le a jobb klikket úgy marad... fps játékoknál eléggé szar mikor jobb klikkel behozom a célzást, aztán úgy marad... ilyenkor el kell kezdenem az egeret oldalról összenyomni, préselni kicsit, elkezd enyhén nyikorogni, aztán valahogy helyrebillen, és újra használható rendesen a jobb gomb. De bármit csinálok, hiába szedem szét, és rakom össze újra akkor is megmarad ez a hiba, hogy néha leragad. Pedig ezt csak egyféleképpen lehet összerakni, és minden a helyére kattan, a csavarok is szépen visszamennek a helyükre, valami miatt néha mégis úgy marad mintha beszorulna, és nem bírok rájönni hogyan szüntessem meg ezt a jelenséget... :U Esetleg van valakinek ötlete?

    i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

  • manya777

    tag

    Sziasztok.
    Szeretném új egértalpakkal ellátni a nemrég vásárolt használt zowie za13 egeremet (de egy asus rog strix evolve ra is kellene) Kapható itthon ilyesmi jelenleg?
    Korábban h.aprón vettem a logitech g303 egeremre jaffa nevű eladótól, de érdeklődésemre ma sajnos azt írta már nem foglalkozik vele. Esetleg tudtok valakit aki igen? vagy van olyan bolt ahol ezt a hyperglide cuccot meglehet venni?

    i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

  • manya777

    tag

    Üdv. Szerintetek van bármi esélye hogy ilyen panelt találjak valahol, + esetleg rá való szalagkábelt? Vettem nemrég használtan egy zowie za13 egeret, sajnos kiderült hogy az oldalsó balhátsó gomb duplán klikkel. Gondoltam kicserélem, de mivel nekem csak sima japán omron van itthon, így a panel jobb oldaláról akartam kiforrasztani egyet mert azt amúgy sem használom, és feltételeztem hogy az jó lesz. Sajnos kifogott rajtam, ezt a fajta mikrokapcsolót nem bírtam kiforrasztani normálisan (ellentétben pl korábban a logitech g303 al, ahol oldal és a 2 fő gombnál is simán kitudtam cserélni) és sikerült összecsesznem a panelt, a lábaknál felvált, plusz a szalagkábel érintkezője sem az igazi ahogy nézem helyenként foszladozik. Lehetséges ilyesmit találni neten? Nekem eddig nem sikerült. nemtudom más Zowie egerekből kompatibilis e a ZA13 ba? Mintha az FK egérben is pont ilyen lenne.... :U

    i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

  • manya777

    tag

    Sziasztok. Van egy kb 7-8 hónapos logitech g 403 as egerem, és egy ideje azt csinálja hogy lefelé görgetésnél egy idő után felfelé indul el g9rgetni, vagy fordítva. Mi lehet a jó megoldás ennek orvoslására? Lehet hogy valami kosz került a rendszerbe , vagy inkább alkatrésze hibásodhatott meg?

    i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

  • manya777

    tag

    válasz dobragab #4953 üzenetére

    Hogy erről nem tudtam vásárlás előtt... :D Egyébként nagyon jó kis egér ezt a hülyeségét leszámítva :) Esetleg amazon vagy ebayen lehet ilyesmit rendelni? Mediamarktban vettem tavaly, nemtudom hogyan működik ott a garis buli, és mennyi időbe telik.

    i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

  • manya777

    tag

    válasz dobragab #4953 üzenetére

    Amúgy ez az encoder mennyire spéci, vagy egyedi cucc? van egy g303 as egerem szerintem még valahol. Abból vajon nem lehet átszerelni a g403 ba?

    i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

  • manya777

    tag

    Üdv. Úgy fél éve megbolondult a g403 as egerem görgője. Össze vissza ugrál görgetés közben. A logitechhez irányítottak az üzletből, Ők annyira voltak képesek hogy küldtek egy G203 as egeret... Azóta ezt használom, de mostmár inkább megcsinálnám valahogya g403 as egerem, pl egy encoder cserével. Megtudná mondani valaki hogy az ezen a linken látható alkatrész jól lehet e a g403 ba? Vagy ha nem akkor milyet nézzek? Állítólag a 9 mm es lenne a jó innen, de nem vagyok biztos ebben. Ezt szeretném ha egy hozzáértő megerősíteni :) Köszi! https://www.ebay.com/itm/2Pcs-Original-TTC-Mouse-Encoder-Mouse-Decoder-Highly-Accurate-9-10-11-13mm/382484123982

    [ Szerkesztve ]

    i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

  • manya777

    tag

    Még a 20 ezres g403 as egeremben is feladta a görgő a harcot nem kellett hozzá fél év. Akkor az ilyen 3,5 ezres egerekben sem lehet rózsás a helyzet :( Fel is vettem a kapcsolatot a logitechel mert a MM oda irányított, vagy 2 hét levelezés után küldtek is garanciába egy másik egeret. A dolog szépséghibája hogy egy g 203 ast... Mert gondolom abban az árban amennyiért akciósan vettem ez adta ki akkor, a g203. Hát menjenek a .....ba. Múltkor nekiálltam kiküszködtem az encodert, de hát közben megsínylette a lap is alatta. Már 2 kiló ónt elszippantottam a lábakról de még akkor sem akarta elengedni. Hetek óta megrendeltem az új encodert, még mindig várom. Közben fedeztem fel a napokban hogy lehet kapni beforrasztva is lappal mindennel... Hát rendeltrem ilyat is, remélem életre tudom még kelteni a g403 at. Jó ez a g203 is, de azért mégsem olyan. https://www.ebay.com/itm/184081165316

    i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

  • manya777

    tag

    válasz Vanir #5253 üzenetére

    Ht mire végére értem a műtétnek sajnos ez a nyák is majdnem úgy járt... Picit eldeformálódott, ráadásul sikerült ejteni rajta egy apró karcot is. fogalmam nincs ha megjön az új encoder fog e még működni ezzel a meggyötört nyákkal. Azért is rendeltem még egyszer kompletten, biztos ami biztos.
    Sajnos hogy a g403nak ilyen típus hibája van arról csak akkor olvastam először mikor már megvolt a baj...

    i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

Új hozzászólás Aktív témák