Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz kago akira #1076 üzenetére

    A Kindle minden anyag feltöltése után a háttérben indexeli azt, vagyis egy "tárgymutatót" hoz létre, és a keresés már ebben történik: ezért gyors, függetlenül az anyag hosszától
    (viszont egyszerre több száz könyv feltöltése után akár hosszú órákig készíti ezt az indexet, ami a folyamatos processzorterhelés miatt le is merítheti az akkut, ezért ajánlott, hogy ilyen hatalmas feltöltés után inkább maradjon az USB-n vagy töltőn)

  • zed juron

    aktív tag

    válasz kago akira #1237 üzenetére

    Tévedsz. Méghozzá nagyon. Ráadásul vakon mondod, és ugye előbb objektivitást mondtál. Én nem vakon mondom. Volt mindkettő. Ég és föld a Kindle és Onyx pdf kezelése TELJESEN MINDEGY MILYEN MÉRETŰ KIJELZŐRŐL VAN SZÓ.

    Az Onyxnál van többféle megoldás arra hogy pdf-et jól jeleníts meg. Az i62 és i62hd-nél is van olyan opció hogy kétpontos kijelölés vagy manuális amivel teljesen jól ki lehet használni a rendelkezésre álló felülelet. Vagy szimpla margó kizárás. Tök jól használható, szerintem alap dolog lenne minden olvasóban.

    Ez sajna a Pocketbooknál sincs meg ilyen jól. Viszont a Kindle DX még őhozzá sincs a fasorban sem, a DX még a 6"-os i62-höz képest is vacak, mert szarul kezeli a nagyítást.

    Szvsz(?) pdf-ben az Onyx a legjobb az itthon forgalmazott márkák közül.

    Tessék itt van egy példa a kicsiken, de az M92-nél egy Jbaach nevű emberke csinált nagyon jó A/B teszteket.

    [link]

    Lassan kérek valami juttatást a Koobe-tól, hogy ennyire futtatom az Onyxot :D

    [ Szerkesztve ]

  • zed juron

    aktív tag

    válasz kago akira #1237 üzenetére

    „Ezzel semmilyen program vagy olvasó nem bánik el.”

    Az M92 hihetlen jól elbánik vele. Ez ténykérdés. Youtube-ot ajánlom... DX lehet hogy ezért hullott ki, ezért állt le a gyártása.

    „- ez a gyözködés olyan embereket akinek figjuk sincs hogy mire jó az e-ink”

    Sajnos az eink részesedése ebben az évben nem nőtt, hanem csökkent. Méghozzá az olcsó tabletek miatt. Nekem is azt vágták rögtön elsőre a fejemhez hogy miért nem tabletet vettem. Ez volt rögtön az első észrevétel…Vajon miért.

    „6" és 9,7" elsőprő elönyei(nem midnegy mi mire való, 560g-ot nagyon kellemes félkézzel tartani)”

    A valódi könyvnek is van súlya a zsebkönyvhöz képest, szerintem ez nem tényező.

    „fájlkezelés(ki az aki 20könyvnél többet tart az olvasóján?)”

    Nekem néhány nap után rögtön ezer körül van. Csak a nejem rögtön negyven könyvet tervez elolvasni rövid időn belül, pedig ő annyira nem olvas gyorsan mint én. Az Idő kereke sorozat elég komoly mennyiség oldalban és könyvszámban is. Ezzel indít.

    De emellett tudományos könyv hegyek vannak amelyek MIND EGYSZERRE KELLENEK, nekem és a nejemnek is sajna kevés a wikipédia. Iszonyat jó hogy egyszerre ott van nálam saját magam összeállított tudományos könyvtár. Gondolj csak bele.

    „kritika a kindle konvertálásával kapcsolatban”

    Van akinek ez nem fáj, de nekem nagyon. Főleg mivel a hivatkozások a konverzióval sehogy sem jelennek meg. Gondolom erre te nem is gondolsz, mert nem számít. Nekem nagyon fontos. De nem csak nekem, attól tartok.

    Szóval aki tényleg komolyan olvasásra használható dolgot keres, annak a Kindle egyszerűen nevetséges.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák