Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LittleBiG007

    Topikgazda

    válasz Ibolya09 #14785 üzenetére

    "Hol vetted?"

    Szerintem ez ott van a hozzászólása első mondatában: Thalia könyvesbolt, Ausztria.

    Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

  • donpedrito

    csendes tag

    válasz Ibolya09 #14785 üzenetére

    "Ahogy néztem, még csak igazán külföldről vásárolható"
    Lehet Magyarországon is, google segít, illetve pl árukereső weblap áz árak összehasonlításában. De viccesen, jóval drágább.. (60ezerért láttam legolcsóbb helyen). ja és össz-vissz kb 2-3 helyen láttam.

    "Van-e könyvtárszerkezete, az milyen a gyakorlatban?"
    máshogy rendszerez a készülék, asszem talán a Kindle-hez hasonlóan. Nem úgy, mint mondjuk egy Pocketbook, hogy akár magadnak mappákba összerakod a könyveket, ahogy te rendszerezni szeretnéd.
    Nagyon egyszerű amenü. Főmenű két részből áll, ketté van osztva a kijelző középen, vízszintesen. Felül a könyvek, 3 legutoljára olvasott, mellette egy nyíl "zu meinem Büchern". Erre kattintva ellehet érni az összeset.
    Az alsó részen pedig a shop, nekem momentám a thalia webshop. Ajánlásokkal, és ugyanúgy nyíl, zum shop felirattal.
    Ha belépek a könyvekhez, akkor azon belül fent 3 rendszerezés közül választhatunk. Alaópból a "Titel" alatt jeleníti meg az összeset (belehet kapcsolni, hogy mutassa-e a már elolvasott könyveket is vagy sem). Itt ki lehet választani, egy legördülő almenüben, hogy listanézet, vagy "csempe"/mozaik nézet legyen, illetve a rendezést: cím, író,vagy az utoljára olvasottakkal kezdve rendezze. könyveket törölni, elolvasottként megjelölni, feltölteni (gondolom cloud-ba) illetve könyveket összekapcsolni gyűjteményként, új gyűjteményt kreálni.
    Második rendszerezés az "Autoren" erre kattinva a szerzők, írók jelennek meg, zárójelben mellette, hány könyvünk van tőle.
    Harmadik rendszerezés a "sammlungen", azaz gyűjtemények. itt megtekinthetjük a kreált gyűjteményeinket.

    "A világítása milyen? Bántja-e a szemed?"
    Nekem nagyon tetszik. Egyenletes, mindenhol perfekt ugyanolyan arányban világítja meg a kijelzőt, egyáltalán nem bántja a szemem. Igaz, a világítás erőssége csuszkával állítható, itt nyílván bele lehet kötni, hogy a százalékos finomabb beállítást tesz lehetővé, de én a csuszkával is be tudom állítani nekem tökéletesre.
    Világításon belül az igazi nagy dobás, a hideg-meleg színhőmérséklet állításának lehetősége. Van a két véglet, fel van tüntetve, hogy sötét környezet/meleg - világos környezet/hideg, és közte huzogathatjuk, ahogy kényelmes. Nekem este korom sötétben nagyon jól jön a meleg színhőmérséklet... Automatikusra is lehet ezt kapcsolni, egész jól eltalálja napszaknak megfelelően...

    A tapasztalat olyasvalami, amihez csak közvetlenül azután jut az ember, hogy szüksége lett volna rá.

Új hozzászólás Aktív témák