Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Libretom

    aktív tag

    válasz zed juron #1221 üzenetére

    A Kindle "értelmetlenné válik"? Talán nem kéne ilyen túlzó (és egyeseket megbántó) megállapításokat tenni...Ha pl. az Onyxnak lenne olyan támogatása, mint az Amazonnak, akkor sem lehetne ilyet kijelenteni, de nincs neki.

    Az E-inknek háromféle monokrom kijelzője létezik: sipix, vizplex, és a pearl, és ott van gyártás küszöbén álló színes Triton. Ha jövőre kijön a kereskedelmi forgalomba a Triton, akkor a Te logikád szerint "értelmetlenné válik" az Onyx valamennyi monokrom készüléke is?

    Az Onyx Boox 60 wifit én 2010 januárjában vettem. Akkor ennek vizplex kijelzője volt, ami kicsit jobb, mint a sipix, de gyengébb, mint a pearl.

    http://www.technet.hu/hir/20101008/onyx_boox_60_e-kony_olvaso_-_udvarias_legyek_vagy_oszinte/

    Leírtam azt is, hogy milyen a szerviz támogatása hazánkban, ezt a saját bőrömön és zsebemen kellett megtapasztalnom.... Az Amazon az USA-ból egy héten belül, cseréli az olvasót, és nem kerül egy fillérembe. Talán ez is egy fontos szempont.

    A pearl kijelzőkön belül is nagy a szórás. (Érdemes visszakeresni itt a fórumon az ehhez kapcsolódó hsz-eket) Nem minden gyártónak ugyanazt adják, és gyártón belül is minőségi eltérések vannak, (Pl. a Kobo Touch) ez alól csak a legnagyobbak kivételek. Én nem vitatom,hogy az Onyx M92-ese nagyon jó készülék, de 100 forintért legyen is az....

    Fájlformátumok: ma már akár epub, akár prc fájl létrehozása a cél, a konvertálás általában rutin feladat, kiváló programok vannak rá.

    [ Szerkesztve ]

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz zed juron #1221 üzenetére

    pláne azért meredek ilyen kijelentés, mert úgy néz ki, pár hónapon belül nyílik az Amazon hazai képviselete, ami további jelentős áresést kell okozzon: várhatóan 25 alatt lehet majd az alap Kindle 5. Ha azzal versenyképes áron tudják majd itthon vmelyik Onyxot forgalmazni, még mindig csak egészséges versenyről beszélhetünk, nem "értelmetlenség"-ről... de egyelőre alig látni boltokban, és ott is drágán, így (pláne figyelembe véve az egyéb szolgáltatásokat) végképp érthetetlen ez a hozzáállás

Új hozzászólás Aktív témák