Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jeffo

    tag

    válasz kicsirigó7 #4429 üzenetére

    Én is épp ma fedeztem fel ezt az összeférhetetlenséget a Plextor író és a JVC -R lemez között, egy másik fórumon írtak róla, és az alapján kezdtem el tesztelgetni pár régebbi és új írást, és friss írások között is sebességeket. Nem is tudtam, hogy vannak ilyen tesztek, ill. más elfoglaltságaim miatt nem olvasgattam régóta az ilyen dvd írós fórumokat.
    Végül ma este úgy döntöttem, visszarakom a régi írómat, amit részben a tálca nyitási probléma és pár lemezrontás miatt cseréltem le augusztus végén Plextor PX-880SA-ra. Sajnos azóta elég sok JVC -R lemezt megírtam az új íróval, így asszem meg kell majd írnom újra azokat mind vagy legalább a fontosabbakat mondjuk JVC +R lemezre vagy valami hasonló jóra pár hónapon vagy max. fél éven belül biztonságképp.

    Az lenne a kérdésem, hogy ha Pioneer-ral írom meg ezentúl a -R-es lemezeket, akkor azok tartósabbak lesznek, hisz a teszt bizakodásra ad okot, vagy teljesen felejtős ez a lemeztípus? Mert most bevásároltam a karácsonyi szünetre jó sokat, hogy majd haladok jobban az archiválgatással, így gondolom csak jobban járok, ha már felfedeztem a hibát, nem a Plextor-ral, hanem Pioneer-ral írom meg.

    Valaki ajánlotta a buherált 1.12-es firmware-t, azzal is jó lenne, vagy az csak ilyen álmegoldás, a jó teszt látszatát adja? Vagyis ha maradnék a Plextornál és a buherált 1.12-est tenném az íróra, akkor tényleg jobb lenne-e a megírt lemez? Mondjuk időközben feltettem az 1.13-at próbaképp, de nem hozott javulást, valamint próbálkoztam 6x, 12x-es írással, kapcsolók állítgatásával, de csak rosszabb lett. Főleg a PIE értékek változtak, a 6x-os írásnál a PIE Max 234, Total 1855763, a 12x-es írásnál PIE Max 300, Total 1525514 lett.

    Itt van néhány saját tesztem:

    Pioneer 215, 8x-os írás, JVC DVD-R, 2010.07.05:

    Pioneer 215, 8x-os írás, JVC DVD-R, 2010.12.23:

    Plextor PX-880SA 1.12 gyári firmware, JVC DVD-R, 8x-os írás, 2010.10.20:

    Plextor PX-880SA 1.12 gyári firmware, JVC DVD-R, 8x-os írás, 2010.12.23:

  • jeffo

    tag

    válasz Flashget #4431 üzenetére

    Szerintem a D-s van, mert a meghajtó neve ez: PIONEER DVD-RW DVR-215D
    1.18-as firmware van, tehát nem az alap gyári, már volt frissítve 1-2x, bár lehet, hogy azóta kijött új, nem néztem rá egy ideje. Az biztos, hogy nem a buheráltat tettem rá.

    Akkor a Pioneer-ra a képként beillesztett tesztkép nem megfelelő, az értékek rontást tükröznek? Elég kis számok, a Plextor-os értékeknek a töredéke, de még ennek ellenére is rossz?
    Most nem biztos, hogy akarok L-es firmware-el bajlódni, már kéne az író, itt vannak a karácsonyi filmek a tévében, sok mindent tervezek felvenni, meg gépen sincs hely, és ki kellene valamit írni. Nincs időm órákat próbálgatni, tesztelgetni és olvasgatni fórumokat, hogy melyikkel lesz jobb. Nekem kész megoldás kell, ami tutira működik. Szóval szerintem most megírom a JVC -R lemezeket 8x-osan a Pioneer-ral, aztán max. jövőre újraírom +R-re a fontosabbakat.

    Kár, hogy nem jöttem előbb rá erre a tesztelgetősdire, ill. ha láttam is valahol ilyen tesztképeket, nem olvastam utána jobban. Anno jobban érdekelt az informatika és foglalkoztam is vele, de mostanában más munkakörbe kerültem, és inkább mezei felhasználó lettem, aki csak használja a dolgokat, nem keresi a mögötte lévő tudást, vele kapcsolatos infókat, feltételezi, ha megvesz valami márkásat, annak jól kell működnie.

  • jeffo

    tag

    válasz Flashget #4433 üzenetére

    Közben átgondoltam a hozzáállásomat, elnézést a kissé negatív hangvételért.
    Rájöttem, hogy tudok még pár dolgot törölni a dvd felvevőről a karácsonyi filmfelvételek kapcsán, így annyira nem kapkodtam, nem indítottam rá szerencsére még a betervezett dvdírásra, és megnéztem az író fórumát, amit belinkeltél, ahova anno én is írtam mikor megvettem a Pioneer 215-öst.

    Buherált firmware-t nem találtam, de valószínűleg a crossflash dolog lehetett amire gondolhattál, így meg is ejtettem a D-ről L-re flashelést, majd utána a firmware frissítést 1.22L-re. Szóval nemsokára kiderül javított-e, bízom benne, hogy igen. Lehet, hogy nem is kellett volna idén augusztus végén vennem új írót, inkább firmware-t frissíthettem volna. E kapcsán kiakadtam a saját magam tájékozatlanságán, ugyanis én 1.13-as firmware-rel vettem még 2008. július 3-án, és akkor ráfrissítettem az 1.18-asra, azonban utána elfelejtettem rákeresni, hogy van-e újabb. Asszem a vásárlást követő 2 hétben nézhettem, de utána már nem, és pont július végén jött ki az 1.22-es.

    Szóval ez nagy mellényúlás volt részemről, hogy 2 évig a "rossz" firmware-el írtam, bár akkor lehet, hogy nem lett a legjobb minőségű az írás, és kezdjem el az összes írt lemezt tesztelni? Persze ha a JVC -R lemezen se sok hibaérték van, akkor talán a Verbatimon se. Mondjuk jó darabig minőségi Verbatim-okat tudtam szerezni, taiwani gyártásúakat, szerintem azzal akkor nem lehetett gond.

    Ha kímélem a frissen flashelt Pioneer-t, akkor még jó lehet sokáig, vagyis a Plextort fogom használni olvasásra, tesztelésre, úgy tudom csak ezzel működik jól a PIE, PIF értékek tesztelése, ugyanazt a progit Pioneer-ral használva nem hozna jó értékeket.

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    válasz kicsirigó7 #4435 üzenetére

    Nekem az alábbi a legfrissebb. Kicsivel magasabbak lettek az értékek, mint a D-vel. Persze ez is messze jobb, mint a Plextorral írva. Akkor most már hagyom így, egyelőre sebességgel nincs kedvem variálgatni.

    Pioneer 215L crossflash 1.22, 8x-osan írva, DVD Video lemez:

  • jeffo

    tag

    Azért az újraírható lemezek közül az újabbak is eléggé vegyes minőségben vannak. Mostanában vettünk az új dizájnú, normál tokos, fekete borítójú, ezüst tetejű TDK DVD+RW 4x-es lemezből, mert sürgősbe kellett pár darab merevlemezes dvd felvevőről való kimásoláshoz. Aztán azóta is használgattam, és 1 héten belül már a 2. megy tönkre, csupán 8-12 törlést bírtak. Az egyiket alig lehetett kivenni a felvevőből, csak úgy sikerült, hogy kikapcsoltam, és bekapcsolásnál nyomtam egy eject-et, a másikra meg "a lemez nem kompatibilis" üzenet jött, aztán gondoltam számítógépben leformázom, de az Imgburn több mint fél óráig formázta, 96%-tól folyton újrakezdte, és sehogy sem akarta befejezni, végül kilőttem a programot a feladatkezelőben, de a gépet újra kellett indítani, hogy a dvd meghajtót újra lehessen használni.
    A "Made in Taiwan"-os 10-es hengeres Verbatim DVD+RW 4x-es volt eddig a legjobb az újabb vásárlásokból, habár néha akadt a hengerben olyan, ami csak pár törlést bírt.

    Érdekes, hogy a nagyon régi piros tetejű TDK-ból volt ami 80-100 törlést is bírt.
    És a pár évvel ezelőtti vásárlásból származó Panasonic DVD-RAM-okból is van olyan, ami még jó, habár nemrégiben észrevettem sima lemezes felvevőben használva, hogy a Panasonic-okon néha hibásak lesznek a felvételek, egy-két helyen összeesik a kép, ill. mintha látszana a korábbi felvétel ezeken a helyeken, eszerint a készülék már nem tudja rendesen törölni.
    Sima lemezes dvd felvevőben mostanában bevált a JVC DVD+R, általában ritkán tudok keríteni DVD-RAM lemezt, és inkább ilyenre veszek, na meg régi a készülék, és a korábban említett gond miatt inkább nem bízok az újraírható lemezekben, biztosabb a még szűz egyszer írhatóra venni, akkor biztos tökéletes lesz a felvétel. Nem baj, ha benne maradnak a reklámok, ha nagyon kell vágottan a felvétel, ill. xvidet készítek belőle, akkor kivágom számítógépen belőle a reklámokat.
    Bár annyira nem szoktam ellenőrizni a lemezeket, pár hónapja rányomtam egy tesztet a JVC DVD-R-re, és a dvd felvevővel is hasonlóan gyenge lett az írás, mint tavaly a számítógéppel, azóta már nem veszek minuszost.

    Azért majd ránézegetek pluszosra is, ha már valahol írtátok, hogy abban is van gyengébb széria, habár én általában 25-ös hengereset veszek.

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    Hát lehet, hogy ma vennem kell drágábban valahol itt egy helyi boltban valami írható dvd lemezt, mert kell sürgősben, és a tegnap rendelt itmedia csomagot nem biztos, hogy kiszállítják, ugyanis nem jött róla reggel sms értesítés. Pedig direkt korán, még bőven időben, rendeltem tegnap délelőtt, erre mégsem képesek másnapra kiküldeni? Lehet, hogy ha előző nap este rendelem, akkor előrébb sorolnak? Máskor általában küldték másnapra, talán most ennyi csomagjuk van? Vagy mondanom kellett volna nekik, hogy sürgős? Bár mindig jönnek az 5 munkanapon belül szövegükkel...
    Nagyon kellett volna, mert mostanában a gépen helyhiány miatt gyakran veszek direktben +R lemezre a dvd felvevővel, és így simán lefogy akár 5-10 lemez is 1-2 nap alatt, na meg ha még számítógépről is akarnék kiírni, és sajnos már csak pár darab JVC DVD+R lemezem van.

    Gondolom jobb valami pluszosat vennem, pl. Verbatim, Philips, ezekről láttam valamennyire jó véleményt itt, vagy Philips-ből jó a minuszos is?

  • jeffo

    tag

    Próbaképp leteszteltem ugyanazzal a lemeztípussal a számítógépben és 2 féle asztali dvd felvevőben az írást. Annyira nem rossz az eredmény, valószínűleg a nem merevlemezes dvd felvevős teszt azért lett gyengébb, mert lassabban írja, 1-2x-es sebességgel, vagyis valós időben.

    Pioneer DVR-215L 1.22 / JVC DVD+R / 8x-os írás

    Panasonic DMR-EH68 merevlemezes asztali dvd felvevő / JVC DVD+R / kimásolás gyorsmásolással

    Panasonic DMR-ES15 sima lemezes asztali dvd felvevő / JVC DVD+R / direkt felvétel lemezre

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #5677 üzenetére

    Elképesztő. itt a helyi (úgymond kisvárosi) boltokban alig lehet minőségi dvd lemezt kapni. Csak TDK-k vannak pl. a számtech boltban. Mire jó, hogy a legolcsóbbat tartják? Vagy úgyse viszik, mert a többség már rákapott a netről rendelősdire?
    Végül egy fotós boltban sikerült venni Verbatim DVD+R 16x 10-es hengerest (Made in Taiwan). Ára: 1700 Ft. Legalább hozzájárultam így a jogdíjas rendszerhez.
    Ez is jobb, mint a semmi, majd tesztelem, és ha gyengébb minőségű, mint a JVC +R, akkor átírom később.
    A fotós boltban talán tudnak hozni rendelésre más típust is, mert járnak fel áruért hetente. Most nem én voltam a lemezért, ezért nem is tudtam rákérdezni, csak úgy rémlik régebben ajánlották.

  • jeffo

    tag

    Hát úgy látom nagyon megszívtam most, mert Itmedia-nál hiány van JVC DVD+R lemezekből, múltkor nem rendeltem többet, de nagyon nem is tudtam volna, mert nem volt rá több pénzem.

    Akkor vagy máshol szét kell nézni, a gold media-nál sincs, csak archival grade-es, de az dupla annyiba kerül. Arról van valakinek jó véleménye, érdemes rákölteni annyit? Bár itmedia-nál csak 50-et enged most rendelni, 75-re azt írja nincs készleten ennyi, pedig a közepes készlet jelölés az általában több darabszámot szokott jelölni.

    Asztali dvd felvevők mostanában jobban szeretik a pluszos lemezeket, könnyebb is lezárni őket. De ha más nincs most, akkor kénytelen leszek venni minuszost.

    Verbatim 8x-os digital movie-ból még van készleten, a Philips DVD-R 25-ös pakk meg jó kérdés, hogy infome mid-es-e, meg mi az az INFO jelölés az itmedia-n? Behoz valami kompatibilitási táblázatot, de az én íróim nincsenek benne (Pioneer DVR-215L, Plextor PX-880SA), akkor eszerint írhatom őket biztonsággal, vagy nem?

    Sürgősben kellene rendelnem hétfőn mindenképp, mert nagyon kevés darab van itthon, és olyan helyről kellene, ahonnan biztosan megérkezik keddre futárral, meg olyan lemezt ami biztosan jó minőségű. Bár mondjuk volt már amikor itmedia sem küldte másnapra, de szerintem azért, mert már 14 óra előtt rendeltem pár perccel. Ugye azt írják, hogy a 14 óráig elküldött rendelést garantálják futárral másnapra, habár ennek ellenére mondják a szokásos szöveget a telefonos visszaigazolásban, hogy 5 munkanapon belül szállítják. Vagy lehet, ha megemlítem a telefonban, hogy sürgős, akkor előrébb vesznek.
    Rendelhettem volna pénteken is, de vártam a szokásos hétfői itmedia kuponkódra...

    De ha más cégtől rendelnék, akkor melyik a gyors szállításban a megbízható, gold media ilyen?

    Azért beírtam az itmedia fórumba is a JVC áru érkezés érdeklődést, de jó kérdés, hogy jön-e belőle hétfőn még 14 óra előtt... Szerintem az lesz, hogy másmilyet kell rendelnem, vagy esetleg máshonnan.

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #5989 üzenetére

    Végül Verbatim DigitalMovie-t rendeltem, találtam itt valaki által belinkelve tesztet jó értékekkel rá, amelyet pont ugyanolyannal írták meg, ami nekem is van (Plextor PX-880SA).
    A hivatalos Verbatim oldalon is valami olyasmit írtak, hogy dvd/videó felvevőkhöz ajánlják.

    JVC DVD+R az itmedia-ban elvileg napokon belül lesz, csak a -R a hiánycikk most.

  • jeffo

    tag

    válasz Joltee #6450 üzenetére

    Én 1-2 éve vettem színes Verbatim lemezeket, de gyengébbnek tűntek a normál szitázásúaktól. Pl. kétrétegűből volt hogy az 5 db-os csomagból 1-et nem tudtam megírni, ill. az újraírható dvd+rw-ból is rövidebb ideig, kevesebb törlésig bírta, mint bármely másik. Persze lehet ezek között is változó minőség, ill. nem tudom, hogy a sima írható milyen, amit belinkeltél, mert olyan nem volt soha nálam.

  • jeffo

    tag

    válasz djculture #7209 üzenetére

    IT Media PRO *UHC TTH02* DVD-R 16x *Silver* 100cw (IT4066) - erről a lemezről valaki tudna több infót mondani?

    Itt volt egy teszt pont azzal az íróval, ami nekem is van: [link]

    Eszerint ezt érdemesebb 6x-osan írni? Mert én általában a 16x-os lemezeket 8x-osan szoktam.
    Az OHT, FHT beállítás feltétlen szükséges, hogy valamelyik legyen bekapcsolva, anélkül rosszabb lenne az érték? Az ImgBurn nevű programban a Tools/Drive/Change Advanced Settings/Lite-On fülön belül találtam Force/Online HyperTuning néven. Ha mondjuk én nem ImgBurn-nel, hanem Nero-val írnám, akkor milyen lenne? Ha bekapcsolom ezt az opciót, akkor más író programokban is érvényes?

    Ha valaki tud, tegyen be még tesztet róla, más íróval, más sebességgel. Van még egy régebbi íróm, ami Pioneer DVR-215L, amivel én szinte mindig 8x-osan írok.
    Az ITMedia fórumban ajánlgatták ezt a lemezt, habár én főként pluszosat szoktam rendelni, csak jó lesz ez is, csak akkor egyedül számítógépben való írásra használnám. Az asztali dvd felvevőbe rögzítésre vagy kimásolásra meg marad a pluszos JVC vagy Philips, bár most már nem nagyon akarok JVC-t venni.

    Szerintem most rendelek próbára 2-3 darabot az 1 darabos papírtokos kiszerelésből, és ha jó lesz, akkor 12-én vagy 19-én megrendelem a 100-as hengert, mert elvileg akkor lesz kuponkód, és adnak 5% vagy karácsony alkalmával még nagyobb kedvezményt is, és úgy jobban megérné.

  • jeffo

    tag

    "Verbatim DVD+R Double Layer 8x 10cake" lemezből ami nem szingapúri gyártású azt ajánljátok-e XBOX-hoz való használatra? Egy ismerősnek szeretném karácsonyi ajándékba, szóval olyan kellene amit biztosan jól olvas a játékgép, és nem szállna el a fej tőle.
    1 éve vettem ilyen lemezt utoljára, taiwainit, csak hogy azóta több helyen is az olvasható, hogy az gyengébb minőségű lett.

    Az ITMedia shopban most éppen kifogyott, 1 darabos kiszerelésű jöhetne szóba, de az sokkal drágább.
    "Verbatim DVD+R Double Layer 8x **PRINT** NormalJC (IT5649)" - ilyet írt valaki mostanában, tudnátok tesztképet betenni?
    Vagy rendeljek 1-2 darabot belőle próbára? De ha valaki biztosan meg tudná mondani, hogy nem jó, akkor nem rendelek feleslegesen.

    Mondjuk elképzelhető, hogy 1 héten belül érkezik a 10-es hengeresből a shopba, ami lehet, hogy made in singapore lesz, akkor talán érdemesebb azt megvárni. Valami más webshop tipp, ahol kapható ilyen? A Gold-media-nál sajnos nem jelzik a gyártót.

  • jeffo

    tag

    LG GH22NS50 dvd író és Philips DVD+R (INFOME-R30) lemez párosítással van valakinek tapasztalata?

    Ma egy ismerősnél voltam adatarchiválás céljából, és direkt ilyen lemezt vittem, mert nekem minden viszi, és az Opti Drive Control programmal kapott teszteredmények is kiválóak, sok lemez viszonylatában. Gondoltam, akkor nekik is jó lesz, ha sok évig megőrzi az adatokat.
    Ám az író minden 2-3. lemezt elrontotta. 8x-osan próbáltam írni. Először Nero-val akartam képeket direktben lemezre, aztán áttértem Imgburn-re, de ott sem működött a fájlösszeállítós felületből a direktben fájl írás. Közben frissítettem az író firmware-jét, és áttértem az Imgburn programban az iso-ba kiexportálásra, és így képfájlból írtam. Az első pár lemez jó volt, de aztán visszajött az elrontós dolog. Volt olyan lemez is, amit nagyon lassan olvasott vissza, ill. hasonlított össze az ellenőrzésnél. Volt amikor teljesen befagyott a program és vele együtt a rendszer, sehogy sem lehetett kilőni a beakadt írást. Elkezdte, a Lead in után az adatokat 2-3 MB-ig írta, és rögtön jött a hiba, ill. a beakadás, és sehova tovább. Reseteltem a gépet, aztán meg alig akart magához térni a rendszer, ki sem adta a lemezt jó sokáig, egyfolytában villogott a dvd író ledje, mintha még mindig írná.

    Végül már ránéztem a winchesterre is HDD Sentinel programmal, kiderült hogy bad sectoros. Eszembe jutott, hogy pár hónapja tönkrement a gépükben a táp, és kicseréltették ott ahol vették. Elképzelhető, hogy az tette tönkre a dvd írót, vagy csak az újabb LG-k ilyen vacakok? Vagy nem bírják az új LG írók a Philips lemezt? Vagy talán a bad sectoros vinyóról olvas gyengén? Próbáltam olyat is, hogy bemásoltam egy lemez tartalmát, és az alatt belassult nagyon durván a rendszer, 5-10 másodperceket kellett várni, hogy egy programban a másik fül tartalma megjelenjen.

    Imgburn program az alábbi hibaüzenetet feldobta többször is:
    "Failed to Write Sectors 3872 - 3903 - Reason: Spindle Servo Failure"
    utána meg sorra jöttek ilyenek:
    "Retry Failed - Reason: Invalid Address For Write"

    Szerintetek érdemes megpróbálnom másik lemez típussal vagy lassabb sebességgel írva, vagy inkább cseréljük ki az írót? Van itthon pár db itmedia-s dvd-r uhc lemez, bár saját célra vettem, hogy majd kipróbálom az ünnepek alatt, meg van még RITEK-F16-os Philips is. Az ismerősömnél van néhány kék színű TDK DVD-R, de arra nem akartam írni, gondolván, hogy úgysem olyan jó minőségű. Külföldi fórumok alapján erre az íróra jobban JVC és Verbatim lemezeket ajánlanak.

    Kérem válaszoljatok mielőbb, mert péntek délelőtt megyek vissza, ill. ha menthetetlen a helyet, és csak írócsere segítene, akkor lehet, hogy el sem megyek. Köszi előre is.

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    válasz Kcsabi #7634 üzenetére

    Köszi a választ és a tippeket.

    A "spindle servo failure" hibaüzenetre google keresés alapján a külföldi fórumok többségében hardverhibára gyanakszanak. Van ahol azt írták, hogy ilyen virtual drive-os program is bekavarhat az író proginak (van a gépen: SlySoft Virtual CloneDrive, bár próbáltam disabled-re tenni a meghajtót, úgy is jött a hiba). Van ahol azt javasolják erre a hibaüzenetre, hogy lassabb sebességgel írjam a lemezt, vagy ajánlott megtisztítani a lézerfejet egy tisztító cdvel.

    Írásszimulációt nem tudtam csinálni, mert az Imgburn progi kiszólt, hogy ezzel a lemeztípussal (dvd+r lemezzel?) nem lehet ilyet. Mondjuk DVD-RW lemezzel azért meg lehetne még próbálni, hogy azt is rontja-e.

    Közben keresgettem itthon, és megtaláltam egy dobozban egy régebbi írómat: LG GSA-4163B (IDE-s). Úgy rémlik akkoriban sok éve Verbatim és TDK lemezekre írtam, és ez az író elkezdett rontani lemezt, utána vettem Pioneer 111-est, nem sokkal később Pioneer 215-öst. Ez utóbbi most is megvan és benne van a gépemben egy Plextorral együtt, de a 111-est szerintem elajándékoztam valakinek. Ebben a fórumban "4163"-ra keresve találtam tesztet az LG 4163B íróra INFOMER30 middel, kiváló eredménnyel.

    Szerintem megpróbálom ezt a régi írót valahogy beszerelni az ismerősöm gépébe, gondolom van IDE port, általában szokott lenni az új alaplapokon is legalább 1 db, majd viszek hozzávaló kábelt is. Aztán ráteszem a legfrissebb firmware-t, ha korábbi lenne rajta. A GH22NS50 íróval már nem akarok sima lemezt próbálgatni, esetleg újraírható lemezzel teszek még egy próbát.

    A rontott lemezek többségén az Imgburn és a Nero program szerint is van szabad hely, kis híján a teljes lemezterület. Gondolom Nero-val még el tudom írkálni, ha az adott session-t lezárom Imgburn-nel, de a lemezt nyitva hagyom. Jó lenne, ha így lenne, sajnálnám kidobni. Érdekes, hogy a Nero a rontásnál egyből lezárta a lemezt, míg az Imgburn megkérdezte, le akarom-e zárni, és mivel nem-et nyomtam, nyitva hagyta. Azonban az Imgburn-nel még a fájltallózós móddal sem lehet ráírni egy ilyen "incomplete" lemezre, nem engedi megnyomni az írás gombot, alul meg jelzi feliratban, hogy a lemez nem üres. Valaki tud erre valami speciális beállítást? Én egyelőre nem találtam a programban.

  • jeffo

    tag

    Philips DVD+R (INFOMER30) lemezek kapcsán futottatok már bele hibás szériába?
    Mert úgy tűnik nekem most itthon minden 2-3. lemezt hibásan írja meg a gépem. XviD avi fájlokat írtam ki, és mindig egyetlen fájl, egy film cd2 fájlja lesz hibás. Használtam Nero-t és ImgBurn programot, bár nem a legfrissebb verziót. Itt e fórumban az írómhoz (Plextor 880SA) kapcsolódó tesztképek alapján átállítottam az ImgBurn-nel az advanced settings-en belül az FHT-t on-ra. Utána próbaképp írtam 6x-osan, ami az Opti Drive Control program Disc quality tesztje alapján az ugyanezen lemeztípusra végzett tesztektől jobb lett, de csak PIE értékek tekintetében, mert a PIF-ből többet mutatott, de nem sokkal, viszont a PIF max az eddig megszokott 2 helyett 3 lett. Az MD5 checksum tesztnél aztán elhalt az egyik fájl, és a DVDInfoPro program speed tesztjével sem lehetett visszaolvastatni, 1 db crc hibát jelzett.
    A hiba léte a PIE/PIF tesztekből szerintem nem látszik, gondolom ilyen esetben igen magas értéket kellene mutatnia az olvashatatlan szektornál, vagy az ilyen tesztelő progi alapból kihagyja az olvashatatlan részeket? A múltkor próbaképp leteszteltem egy lemezt újra, mivel majdnem leesett, és így hozzáért a nadrágomhoz meg össze is fogdostam, és láthatóan rosszabb értékeket mutatott, de nem sokkal, azonban a Samples szám eltért. Lehet ilyen? Az Opti Drive Control program eszerint csak mintákat vesz, nem tesztelné le a teljes lemezt? Akkor helyette jobb a Nero hasonló programját használni?

    Ez alapján érthető, hogy az ismerősömnél a csütörtök-pénteki adatarchiválás során miért rontogatta a lemezeket, azonban ugyanezekből a Philips-ekből használok rendszeresen dvd felvevőkhöz direkt lemezes felvételre, vagy merevlemezes felvevőről kimásolásra, és a DVDInfoPro programmal tesztelve eddig soha nem futottam bele hibás lemezbe, habár a direkt felvételes lemezekből nem mindet olvastattam vissza.

    Egyébként számítógépemen általában a Pioneer 215-ös íróval szoktam írni a Philips lemezeket, és tegnap pont azzal jött egy ugyanilyen hibás lemez, mint amiről fent is beszéltem. Azután álltam át a Plextor íróra, melyet jobban csak tesztelésre és bemásolásokhoz szoktam használni. De akkor eszerint vagy lemez anyaghiba vagy valami rendellenesség az op.rendszerben vagy a hardverben okozhatja a hibát. 2 féle író is ugyanolyan hibákat csinál, ez azért gyanús.
    Antivirus programot nem kellene letiltani az írás idejére? Vagy egy magyar NOD32 fórumban írtak olyat, hogy új verzió telepítése esetén jobb uninstallálni az előző verziót (pl. Revo Uninstaller programmal) és csinálni egy rendszer tisztítást (pl. Advanced System Care 5 programmal a mélyvizsgálattal). Nemrégiben frissítettem a NOD32 Antivirus-t külföldi hivatalos oldalról az 5.0.95-ös verzióra, mivel a régivel (5.0.94) fagyott a külső HDD-m az USB-s csatlakoztatáskor, ám eszerint lehet, hogy mégsem tökéletes ez a verzió, vagy nem kellett volna rátelepíteni a régire. A régi verzióval sosem jöttek hibás írások. Most megpróbálom leszedni az antivirus programot, és rendszertisztítás után visszarakom az eggyel régebbit.
    Közben megnéztem a dvd listámat, dec. 16-17. körül raktam fel az új nod-ot, és azóta írtam több lemezt, de a hibás írás csak azután jelentkezett, hogy 23-án próbára beraktam a gépbe az LG GSA-4163B dvd írót. A próba miatt kivettem a Plextor-t, majd visszatettem. Mi a fene történhetett ettől? De a Pioneer írót nem bántottam, akkor az miért ront lemezt?
    Vagy mostanában volt több gépfagyás USB-s HDD csatlakoztatása során (állítólag az 5-ös nod verzió csinálhatja, habár a 5.0.95-ben állítólag javították, de mégis előjön néha), és reseteltem a gépet. Lehet, hogy ez tett tönkre valamit? Szerintem akkor ráeresztek a merevlemezekre is egy ellenőrzést.

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    válasz djculture #7641 üzenetére

    Az utolsó 3 db xvid-es dvd lemezen van valami csík, ami a belső peremtől, a lyuk után nem sokkal indul kifele, és kb. 1 cm-ig tart. Ebből a 3 lemezből 2 db hibás lett. De ilyen csíkot láttam már máskor is, talán valami hajszál vagy ilyesmi okozhatja, ami beleszállt az íróba vagy a lemezre a berakáskor ráragadt, bár nem hiszem, hogy ráragadt volna, és máskor nem lett hibás lemez ilyentől.

    Köszi a tippet. Azért átnézem a nemrégiben feltelepített programokat, hátha valamelyikben van ilyen másolásvédelmi vírus. De azért ilyen vírusnak egy sima adatlemezt csak nem kellene tönkretennie, vagy direkt minden írható média ellen van?
    A tűzfal program is frissült mostanában (Comodo Firewall ingyenes), abba csak nem raknak bele ilyet...

    Háttérben futó Hard Disk Sentinel program legújabb 3.70-es verziója szerintetek csinálhat ilyen hibát? Előtte a 3.50-es volt fent, ezt is nemrégiben frissítettem. Talán ki kellene lépni belőle az írás idejére. Az ismerősömhöz is feltelepítettem amikor észleltem, hogy lassú a winchestere, lehet, hogy ez okozta nála is a lemezrontást?

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #7642 üzenetére

    Sajnos továbbra is rontja a Philips lemezeket az íróm. Mindig 1 fájl crc hibás lesz. Az előbb amit írtam, arra újra rátettem egy xvid filmes könyvtárt, aminek a régebbi lemezen a cd2.avi lett rossz, erre a mostanin meg a cd1.avi-t rontotta el.
    Visszaraktam HDSentinel-ből a régebbi verziót, de az előbb az írás idejére kiléptem belőle. Visszaraktam a NOD32 Antivirus-ból a 4.2.71 verziót, mivel az 5-ös minden 2 alkalommal fagyasztotta a gépet az USB-s külső merevlemez csatlakoztatásánál. Egy fórumban írták, hogy WinXP alatt a régi NOD verziót ajánlott használni, mivel az 5-öst jobban Win7-re optimalizálták, ill. jelenleg nem foglalkoznak a régebbi Win-ek alatt fellépő hibajelenségek javításával, tesztelésével, ezért elképzelhető, hogy sokára lesz kijavítva ez a fagyásos dolog.
    Ezenkívül lefuttattam az Advanced SystemCare 5 progit, és mintha gyorsabb is lenne a rendszer, de ennek ellenére a probléma nem szűnt meg. Ja, és NOD-dal víruskeresést is csináltam, talált is sok mindent, de többnyire csak ilyen gyanús elemeket egyes telepítőkben, crackben vagy keygenekben, le is tisztíttattam ezeket vele.

    Mindjárt megnézem, mi fut még rezidensen, vagy esetleg a jövőben úgy írok, hogy netről lelépek, vírusírtó és tűzfal program kikapcs, habár régebben ment nettel együtt is az írás, és mindig hibátlan lett. Megnézem a gép belsejét is, hátha valami kábel kimozdult vagy ilyesmi, amikor beszereltem próbára az IDE-s LG írót a Plextor helyére.

    Szerintetek elronthatja az írót, ha beleteszek egy olyan lemezt, ami incomplete lett? A Pioneer-rel csak lekérdeztem ImgBurn-nel a lemez infót, a Plextor-ral pedig sikerült ráírni a szabad helyre, lezártam az 1. tracket, sessiont, utána Nero-val Start Multisession módban engedte. Ez azokból a lemezekből volt, aminek az írása elején kiakadt az LG író az ismerősömnél. Nem akartam kidobni, ha látni rajta, hogy van szabad hely, ami kis híján a teljes lemezkapacitás. De hát szerintem csak tudnia kellene kezelnie egy normális írónak egy ilyen helyzetet, és volt már régebben is, hogy beletettem részben olvashatatlan lemezt. Képtelenség, hogy beleteszem a lemezt mindkét íróba, és utána szarul ír mindkettő.

    Ennek ellenére ugyanezen Philips hengerből amire a Panasonic dvd felvevővel írtam direktben vagy a merevlemezesről gyorsmásolással, tökéletesen visszaolvassa a Plextor. Tehát szerintem nem a lemezben van a probléma.

    Lehet, hogy még megpróbálom a nod-os víruskeresést egy SysRescue lemezről, mert van ilyen nekem valahol. Vagy talán fel kéne húzni egy friss rendszert valamelyik partícióra, és azon kipróbálni az írást...

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    válasz M107 #7658 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek a tippeket, segítséget.

    Végül más kiutat nem látván a rendszer újratelepítése mellett döntöttem, mivel legalább 2 éves volt, így épp ideje volt egy friss telepítésnek. Egyébként nem buherált telepítőt használtam most sem, csak olyat, amelybe a frissítések bele voltak integrálva júliusig.
    A friss telepítés a gépben lévő másik vinyó első partíciójára ment, amit előzőleg lementettem, és csináltam egy kis helyet, ami épp elég az XP-nek. A régi rendszert a beállítások hozzáférhetősége miatt meg akartam hagyni mindenképp, illetve nem is volt más választás, mert arra a vinyóra régebben próbáltam Win7-et is, ami fenthagyta a bootmanagerét, így egy újbóli XP rátelepítés használhatatlanná tette volna a gépet. Ezért is állítottam át a biosban a telepítés előtt az elsődleges hdd-t a másik vinyóra, és le is próbáltam, hogy biztosan ott keresi-e a bootot.

    Közben rájöttem, hogy a dvd írási hibát az okozhatta, hogy a NOD32 Antivirus 5-ös verziója a WinXP rendszerrel nem teljes kompatibilis lévén gyakran fagyasztotta a rendszert külső USB HDD csatlakoztatásakor, és emiatt megsérülhetett valami, vagy pedig hogy pénteken próbára beszereltem a régi IDE-s írómat (LG 4163B), ami betett az SATA eszközökre épített eddig stabil, de már több éves telepítésnek. Egy fórumban olvastam, hogy WinXP felhasználóknak egyelőre nem javasolják a NOD 5-ös verzió telepítését, mert a fejlesztők a Win7-re tesztelik jobban, ill. a Win7 rendszerrel kapcsolatos hibabejelentéseket veszik prioritásban előrébb.
    A Windows 7 Manager elődjét a WinXP Manager-t használtam régebben is a rendszer optimalizálására.

    Azóta 3 db Philips lemezt megírtam (1 db Ritek-F16, 2 db Infome-R30), és mindhárom teljesen visszaolvasható.

  • jeffo

    tag

    válasz djculture #7662 üzenetére

    Tegnap hallottam egy ismerősömtől, hogy valahol olvasta neten, jövőre le fogják csökkenteni a merevlemezek garanciaidejét a készlet felhalmozódását elkerülendő, és így olcsóbban adják, mivel elképzelhető, hogy a mostani árhelyzet tartósan fennmarad, ugye hazánkban erre még rátesz az áfakulcs változása is.
    Az olcsóbbért adottakba kevésbé megbízhatónak értékelt, a gyári teszten nem teljesen átment darabok is bekerülhetnek, szóval csak óvatosan a vásárlással.

  • jeffo

    tag

    Érdekes lemez teszt az írási sebesség-minőség különbség érzékeltetésére:
    - az első 1.4 GB körüli adat Panasonic DMR-ES15 asztali dvd felvevővel, valós időben felvétel (1-2x-es írás)
    - a többi Panasonic DMR-EH68 asztali dvd felvevővel gyorsmásolás normál sebességen (4-6x)

    Philips DVD+R 16x lemez (RITEK-F16)

    Eszerint ezt a középkategóriás lemezt is meg lehet szépen írni egy kicsit lassabb, de nem túl lassú sebességen.

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    Dec. 23. körül említettem egy teszt írást egy régebbi írómmal.
    LG GSA-4163B, Philips DVD+R 16x INFOME-R30 lemez, 8x-osan írva:

    - írás után egyből: [link]
    - kicsit ügyetlen voltam, lemezkivételnél majdnem leejtettem, kicsit összefogdostam, és megtöröltem a lemezfelületet, ezért újrateszteltem: [link]

    Egy másik íróval szintén egy jobb írásminőség:
    Pioneer DVR-215@215L, Philips DVD+R 16x INFOME-R30 lemez, 8x-osan írva: [link]

  • jeffo

    tag

    válasz verybigboy #7777 üzenetére

    A tesztekben szereplő lemezek szériaszáma:
    - RITEK-F16: CTi10626 4927C16
    - INFOME-R30: 06J20701 33373

  • jeffo

    tag

    Philips DVD+R (CMC MAG M01) lemez kapcsán valaki tapasztalt már olyat, hogy az író, amivel megírta, nem látja a lemezt, de egy másik író vagy dvd olvasó igen?
    Itmedia-tól a múlt héten rendeltem Philips dvd-ket, de sajnos nem INFOME-s jött, hanem vegyesen RITEK-F16 és CMC MAG M01, többnyire az utóbbi. A Pioneer 215-ös írómmal 6x-os sebességgel elfogadható vagy akár jó minőségben írható, de eléggé vegyesek a teszt eredmények. A Panasonic dvd felvevők azonban nem szeretik ezt a midet.
    A Plextor íróm a kérdéses lemezt látja, a Pioneer, amivel írtam azonban nem. Ennél elég sok a PIF total, a PIE értékek viszont jók.
    Szerintetek írjam ki még egyszer?

    Philips DVD+R, CMC MAG M01 tesztek:
    Pioneer DVR-215@215L, 6x-os írás:
    - Pioneer nem látja a lemezt, Plextor igen: [link]
    - további tesztek: [link], [link], [link]

    Panasonic DMR-ES15 dvd felvevő felvétel valós időben, 1-2x-es írás:
    [link], [link]

    Panasonic DMR-EH68 dvd felvevő gyorsmásolás, 4-6x-os írás:
    [link], [link]

    Egyébként fura, hogy tegnap az Itmedia shopból levették az INFOME-s Philips-et, eszerint talán nem is lesz mostanában. Tegnap este rákérdeztem, remélem mára válaszolnak, mert rendelni akarnék, de lehet, hogy akkor helyette rendelek Itmedia Pro DVD-R TTH02 lemezt, a papírtokos mintalemezek próbája alapján jónak tűnik.

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    Az Itmedia-s 50-es hengeres Philips INFOME-s lemezt próbálta már valaki, érdemes rendelni ilyet? Gondolom csak jobb, mintha RITEK-es vagy CMC MAG-os alapanyagút rendelnék, mert azok eléggé változó minőségűek voltak, ill. nem minden íróval volt írható jó minőséggel.

    Vagy inkább a Gold-media-tól rendeljek 50+10-es pakkot? Mondjuk 2 helyről nem akarok rendelni csak emiatt.

    Annyira sokat nem tudok most venni, hogy betároljak belőle hónapokra, meg napi használatra kellene, valamint 1-2 ismerősnek is rendelnék, így tudnom kellene, hogy a Philips-ből melyik a biztosan jó, nehogy ha odaadom nekik, aztán reklamáljanak nekem.

    Ja meg írtátok, hogy a JVC-ből is érdemes betárolni, részben mivel megszűnik, de ugye a dvd-ből nem érdemes, mert az úgysem jó egy ideje, viszont valahol olvastam, hogy a CD-je jó minőségű, Verbatim stb. helyett ezt érdemes venni.

    Emellett érdekes ez a Bluray-re váltás gondolata, én is főleg adatként írok ki, ill. olykor dvd videó formátumban is, de akár megmaradhatna sima mpg formátumban is a tévéből felvett műsor, és akkor mehetne több videó 1 db Bluray lemezre, kevesebb helyen elférne. Írót nem vennék most 25e vagy még több pénzért, de majd csak lemegy az ára pár hónapon belül.

  • jeffo

    tag

    válasz djculture #8187 üzenetére

    Most látom, hogy a Gold-media shopban az 50+10-es pakk minuszos dvd, engem jobban pluszos érdekelt volna, illetve korábban Infome mideset pluszosból használtam. Találtam pár tesztképet a linkes hozzászólás után, ez alapján érdemes lenne venni. Csak még gondolkozom, mert soha nem rendeltem onnan, és ahogy írtátok nem annyira megbízhatóak, legalábbis dec. 13. körül többen panaszkodtak rájuk.

  • jeffo

    tag

    válasz Daywalkerke #8189 üzenetére

    Philips-ről érdeklődtem, közben visszaírtak az Itmedia fórumában, hogy alapanyag tekintetében a náluk lévő 50-es ugyanaz, mint a korábbi 60-as, tehát ha az bevált, akkor jó lesz ez is. Szóval akkor szerintem onnan rendelek pluszost.
    JVC-ről leálltam egy ideje, nem sokkal azután, hogy írtátok, a japán földrengés után romlott a minősége, ill. pár hónap tárolás alatt is romolhat valamennyit. Azóta Philips dvd+r, FalconMedia Pro dvd-r (Itmedia Pro) lemezeket vettem. Majd ha jobban ráérek rakok fel a FalconMedia-ból teszteket, ez is jó lemez, az asztali dvd felvevők is szeretik.

    Nem vagyok budapesti, de pest megyei vagyok, kb. 60 km-re Pesttől.

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    válasz M107 #8510 üzenetére

    A JVC lemezt ugyanezzel az íróval írtad, illetve hányszoros sebességgel, milyen extra beállításokkal?

    Most látom, hogy van megint JVC DVD+R 25-ös az Itmedia-nál, valaki rendelt mostanában belőle? Javult a minősége a korábbi állapotokhoz képest, érdemes belőle rendelni?
    Valószínűleg dvd felvevőbe is használnám, sima lemezesbe, ami 1-2x-es sebességgel írja, vagy merevlemezesbe, ami 4-6x-os sebességgel másolja ki. Bár régebben a sima lemezes felvevő nem annyira jó minőségben írta a JVC-t. Akkor kezdtem el tesztelni, amikor már csomót elhasználtam vele. De lehet, hogy majd a merevlemezessel használom.

    Csak azért kérdem, mert keresek ilyen 60-70 Ft körüli áron lemezt, és ugye a Verbatim DVD-R Taiwan-ról többen írták, hogy nem ajánlják. Vagy nem tudom 6x-osan írva hozna-e jobb értékeket. Mert van még maradva Philips DVD+R-ből CMC MAG M01 mides, azt 6x-osan szoktam, azonban sok hibás lehetett belőle, a még évelején rendelt 10-es hengeresekből van hogy hengerenként 3-4 db rossz, nem kezdi el az írást, általában "internal target failure" üzenettel szállt el. Volt olyan is, hogy írás után nem látta az az író, amivel írtam, csak a másik író tudta belolvasni. Na ilyet nem akarok, hogy a Verbatimokat is dobáljam ki a harmadát. Vagy még lehet, hogy megpróbálom másik íróban, mert a Pioneer 215-ös nem fogadta el, a másik író a tesztképes Plextor PX-880SA 1.13-as firmware-rel. Ezzel a két íróval próbált valaki a fent említett JVC-t írni?

    Mondjuk elképzelhető, hogy lefogy az Itmedia-nál a hosszú hétvége alatt, mert szerintem ha ők is szabadságon vannak, nem igazolják vissza a rendeléseket, és így nem frissítik a készletet.

    Egyébként sajnálom, hogy a család nagy gázszámlája miatt nem marad pénzem, mert különben rendeltem volna Infome-s Philips-ből többet. De azért remélem, hogy terítenek még belőle felénk, ill. lesz a jövőben is 1-2 havonta ilyen promó csomag. Az Itmedia-nál Valentin napi promós volt a Philips DVD+R, aranyos szivecskés matricákkal. Mondjuk egy haveromnak is rendeltem, de még nem jött érte, akkor szerintem megtartom magamnak, mert még maradt 2 db 50-es henger.
    Azért a pakknak kis szépséghibája, hogy a henger alján lévő pár lemezek szélei karcosak voltak, és volt 1 db lemez, aminek az írása emiatt hibás lett, nem tudott írni a lemez vége fele, így lezárni sem tudta, csak a Plextor látta a tartalmát, de az utolsó fájl nem volt végig ráírva a megszakadt írás miatt. A többi hasonló lemeznél azért igyekeztem kevesebbet rátenni, dvd felvevőnél is kevesebb időtartamnyi műsort másoltam ki rá.
    A Gold-Media-ból pont a héten akartam rendelni, de már lekéstem, rendelhetőnek mutatta mire lett pénzem, bár lehet, hogy az ünnepek előtt ide sem ért volna.

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    Sima DVD-R lemezt ugye nem lehet sehogy sem törölni, esetleg valamely speciális íróval?

    Sajnálok egy jó minőségű lemezt elpocsékoltam, mert a merevlemezes dvd felvevőmön hely nem lévén, beraktam a sima dvd lemezesbe, és arra programoztam be a felvételt, és a hülye FEM3 csatorna nem adta le a filmet, amit akartam felvenni. 1 órán át a monoszkópot vette, pedig mindenféle netes műsorújságban benne volt az ismétlés. Ez eléggé bosszantó. Így nagyon kevés hely maradt a lemezen, és már nem is tudom mit vehetnék rá, esetleg LP módban ráfér egy sorozat epizód.
    Hát legközelebb majd nem veszem így direktben lemezre, ez volt az utolsó eset, csak ha itt vagyok előtte, és látom, hogy tényleg elkezdték vetíteni. Múltkor meg a Duna TV szállt el a film 28. percénél, és a feketeséget vette utána fél óráig, de azt legalább észrevettem, így maradt 1 órányi hely a lemezen.

    Most már megtanultam a leckét ezáltal, és inkább felkelek vagy fennmaradok éjjel, ha csak lemezre tudnám venni, vagy beprogramozom a merevlemezes felvevővel, csinálok előbb, időben helyet rajta.

  • jeffo

    tag

    válasz Flashget #8739 üzenetére

    Ja, tudom, van is itthon újraírható lemez, csak annyira régi az a dvd felvevőm, hogy már nem tudja jól törölni az újraírható lemezeket, és ezért nincs más mód csak sima dvd lemezt használni.

    Esetleg nincs valahol olyan hulladék átvevő hely, ami külön rossz cd-dvd lemezeket gyűjtenek? Mert akkor esetleg oda beadnám, hátha visszaküldik a gyártóhoz, és újrahasznosítják, vagy valamire csak tudnák használni az ilyen rontott lemezeket. Van még itthon jó pár... Ne foglalja feleslegesen a helyet, ha lehetne jobb célra is használni.

  • jeffo

    tag

    Az lenne a kérdésem, hogy más írókkal szerintetek megírhatóak lennének az alábbi lemez mid-ek:
    - CMC-MAG-M01 (Philips DVD+R)
    - YUDEN-000-T03 (JVC DVD+R)

    A saját íróim (Pioneer DVR-215L, Plextor PX-880SA) nem tudnak vele semmit kezdeni, A Pioneer szinte az összest kidobálja Power Calibration Area Error (Internal Target Failure) hibával, a Plextor az ImgBurn programban az elején az OPC-nél nem akad le, és megírja végig, de az ellenőrzésnél a lemez közepe fele L-EC Uncorrectable Error jön.
    A JVC-k közül volt 1 db, amit megírt rendesen a Pioneer, a PIE/PIF teszt is tökéletes, és 1 db, amit szintén megírt/visszaolvasott rendesen, ám ennél a PIE/PIF tesztnél a lemez közepénél PIF csomó látható, PIF Max 4, Total 10122, a PIE és a Jitter is ezzel szemben normális.

    A Philips lemezeket még évelején rendeltem 10-es hengeresben, de mivel nem a kívánt mid-et, Infome-set kaptam, így utána rendeltem másik féle lemezt, ezekből 3-4 henger már áll itt hónapok óta felbontva, csak néha használgattam belőlük kevésbé fontos adatokhoz. Néhány 10-es henger RITEK-F16 mides volt, de azokkal nem is volt gond.

    A JVC lemezek elvileg a japán földrengés előtti beszerzésből származnak, ám ezt egy ismerősnek adtam el, mert keresett jó minőségű lemezt. Azonban közben kapott Verbatimot, és így nem használta el, nem is bontotta fel. Szóval közel 1 évet állt ez a 25-ös henger, szerintem nem érte közvetlen fény, nem közvetlenül ablak mellett volt, de egy irodában volt letéve a polcra, mondjuk attól az iroda még fényes helyen volt, ill. nappal fel volt húzva a roló. Kb. másfél hónapja hoztam el, de csak most értem rá, hogy kiírjam neki, amiket kért, aztán ez a durva helyzet fogadott, hogy szinte az összes lemez rossz lehet?
    Na meg ugye nekem is kellemetlen, mert akkor így saját pénzem bánja, hozhatok neki csere lemezt valami más félét.

    Ha valakinek van ötlete, hogy milyen íróval lehetne megírni őket, kérem ossza meg velem. Mondjuk ismerősnek itt közelben nincs Sony-NEC írója, max. LG vagy egy valami új Pioneer típus jöhet szóba. 2 db-ot a Plextorom elrontott, de a maradékkal talán lehet valamit kezdeni.

    A Pioneer íróm biztosan nem romlott el, mert simán viszi a Philips Infome lemezt, meg a Falconmedia Pro TTH02-est. Habár már elég régi író. A JVC-ből is ami egyetlent sikerült megírnia az éjjel, azt is szépen megírta.

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #8807 üzenetére

    Nagyon fura, hogy az előbb említett másodjára megírt JVC lemezt a Pioneer íróm újbóli betételre már nem ismeri fel, azonban a Plextor igen. Akkor nem is tudom mennyire érdemes egy ilyen lemezt asztal lejátszóba beletenni. Szerintetek tönkreteheti, vagy ez olvasótól függ, hogy látja-e vagy nem?

    A gyengébb mid-es Philips-eknél is tapasztaltam ilyet a Pioneer íróm esetében, hogy nem látta a lemezt.

  • jeffo

    tag

    válasz slaci007 #8809 üzenetére

    A Plextor PX-880SA írómon 1.13-as firmware van.
    Speciális beállítások (ImgBurn - Lite-On):
    Force HyperTuning enabled, SmartBurn enabled, a többi disabled.

    Pioneer 215-nél lehetne állítani az Optimal Writing Speed-et, de disabled-en van.

    Esetleg valami tipp, hogy megírhatóak-e más beállítással ezek a JVC lemezek? Próbáljam az Online HyperTuning-ot bekapcsolni az FHT helyett, vagy együtt a kettő?

  • jeffo

    tag

    Nemrégiben feltűnt az ITMedia shopban a Verbatim DVD+R-ből taiwani gyártású. Érdemes venni, jobb mint a minuszos? Csak mert itt azt írtátok mostanában, hogy a Verbatim már nem olyan jó. De ha mondjuk jobb tesztértékek lennének, mint egy RitekF16 vagy hasonlók, vagy a minuszos verbatimtól jobb, akkor szerintem rendelnék belőle a hét elején.

    Kérem ha valaki vett ilyet, tegyen be tesztképet róla.

  • jeffo

    tag

    válasz kicsirigó7 #9104 üzenetére

    A taiwani Maxell +R lemez szerintetek jól írható a Pioneer 215 íróval?
    Illetve egy ismerősömnek van valami külső Samsung író laptophoz, pontos típust nem tudom, neki is tervezek rendelni valami jobb minőségű lemezt mostanában.

    Én még évelején rendeltem Philips DVD+R (Taiwan) RitekF16 mideset, azt a Pioneer-em egész jól megírta, bár azóta nem ellenőriztem rá, de majd megpróbálok egy-kettőt összehasonlításképp. A Maxell lemez, ill. ez a mid eszerint tartósabb lehet?

    Mostanában az Itmedia Pro TTH02 UHC-t rendelgettem, majd felteszek néhány Plextoros tesztet, amit csináltam korábban az alapján jónak tűnt, és a Panasonic dvd felvevők is szeretik, stabilan kezelik, nem volt rossz egyetlen írás sem, sima olvasási teszt alapján (DVDInfoPro programmal teszteltem).

    Egyébként pont most akartam az ajánlás alapján rendelni a NEC 7260S írót, csak mire rátelefonáltam egy ismerősömre, hogy jár-e esetleg a Hardverker üzlet fele, addigra valaki megrendelte. Mondjuk nem baj, mert még tavaly évvégén a 7280-ast néztem ki, csak akkor még azt írtátok, hogy nem annyira javasolt, mert nem kiforrott a firmware. De gondolom azóta jött ki rá frissítés.

    Az Aqua Computer-nél van egy ilyen:
    Sony Optiarc AD-7261S-0B SATA DVD író LightScribe fekete OEM
    Valaki írta is az előbb.

    Ez is ilyen 7260-as jó minőségű, vagy csak a sima 7260-ast érdemes megvenni? Mondjuk nekem nem kell LightScribe funkció, sosem írtam ilyen lemezt, de ha már 7260-as kifogyott, akkor vennék egy ilyet most, ha ajánljátok, vagy lenne róla pozitív vélemény, hátha ez is kifogy hamarosan. Mert ha minőségi az írás tekintetében, akkor megérne ennyi pénzt is most nekem.
    Csak saját itthoni gépbe a Pioneer 215-ös helyére tudnám betenni, lévén hogy a Plextort hagynom kell a tesztelés miatt, ill. azt használom cd/dvd olvasásra is. Érdemes a Pioneer 215-öt lecserélni erre? Egyébként részben muszáj lenne is valamire előbb-utóbb, mert elromlott régóta a tálca mechanika, és csak úgy nyílik ki, ha állandóan van benne lemez. Különben meg nyomogatni kell 10-20-szor, vagy progival load-eject-et párszor rányomni.

  • jeffo

    tag

    válasz danih #9184 üzenetére

    IsoBuster Pro 3.0 program regisztrált és portable változata tud ilyen funkciót, hogy lezáratlan asztali dvd felvevős vagy kamerával dvdre rögzített felvételeket lementhetsz (Kifejt funkció a magyarított menüben).
    DVD+R lemez esetén még le is játszhatsz számítógépen ilyen lemezeket pl. PowerDVD programmal, és egyből látszik a VIDEO_TS struktúra az IsoBuster-ben. Le nem zárt DVD-R lemez nem játszható le, de az IsoBuster le tudja szedni egy elemzés után VOB formátumban.
    CDRoller nevű program is tud hasonlót, de az szektor alapon akarja megvizsgálni és lementeni, ami irtó lassú, szóval nem javaslom. Ha valaki tud más, ill. ingyenes programot, kérem írja meg, engem is érdekelne.

    Egyébként épp hétfőn írtam róla az "Asztali dvd írót milyet?" topicban, ugyanis sajnos tönkrement a Panasonic DMR-ES15 asztali dvd felvevőm, és sok le nem zárt lemez miatt gondban voltam, hogy most ehhez vennem kell egy hasonló felvevőt, vagy megoldható-e számítógéppel a kimentés. Szervízbe nem éri meg vinni, mert 40e körül vettem anno, és 40-50e-ért mondta a márkaszervíz a dvd egység cserét, mivel már lejárt a gari. Elképesztő!

    Valószínűleg a meghibásodást egy gyengébb minőségű Philips DVD+R (Ritek-F16) lemez okozta, a formázásnál szállt el az egység, habár a szervíz szerint dvd lemeztől nem mehet tönkre. Állítólag DVD-R vagy DVD-RW lemezeket ajánlott ilyen felvevőkkel használni, én ezt nem is tudtam, szóval a pluszos formátum rossz választás lehetett, habár az InfomeR30 middel nem volt gond soha. Eszerint akkor talán az akciós taiwani Maxell lemezt sem érdemes beletenni ilyen készülékekbe, vagy ebbe a márkába. Régebben is többször volt szervízben, szerencsére mindig gari lejárat előtt, és mindig pluszos dvdtől, akkoriban még DVD+RW-től ment tönkre, fura módon egyszer pont egy Panasonic DVD+RW-re írás alatt szállt el. Szóval jó kérdés, hogy most eddig bírta, vagy ha nem teszem bele azt a pluszos lemezt, akkor minuszosakkal elment-e volna még jó darabig.
    Egy sima lemezes dvd felvevő eleve gyengébb minőséget produkál lemezre direktben valós időben írva, egy merevlemezes felvevővel gyorsmásolással jobb eredmény érhető el, de ez lehet lemezfüggő is. Panasonic tulajdonosoknak ezentúl csak minuszos lemezt ajánlok, esetleg InfomeR30 Philips jó lehet pluszosban, vagy DVD-RAM lemez, de ha régi a készülék, és az írója sokat volt használva, akkor elképzelhető, hogy már nem tudja törölni rendesen az újraírható lemezt. Az ES15 ilyen volt, de merevlemezes jobb lehet törlés szempontjából, ill. a gyorsmásolás újraírható lemezre általában stabil, hibamentes szokott lenni, mint ha valós időben vennék rá.

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    Tud valaki ajánlani egy megbízható alkoholos filc márkát, amivel lehet Fullprint lemezre is írni és tartósabb?

    Rendeltem az IT Media DUPLI *TTH02* DVD-R 16x Fullprint lemezből, nem nyomtatásra akartam, csak mert akciós volt, és sorra mennek tönkre a filceim. Próbáltam vékonyat, vastagat egyaránt, egy darabig ír rá, aztán elhalványul, mintha befagyasztaná a Fullprint anyag a filcet, és aztán már semmire sem ír a filc, csak a fehér anyagot szedi le a lemezről.

    Főleg az Edding 140S vagy a 141F típust használtam, fényes lemezre többnyire jók voltak. Bár az is lehet, hogy nem sok tinta volt bennük, mert nem újonnan vásároltam, több hónapja használjuk.
    Van valami megoldás amivel helyre lehet hozni a filcet?

  • jeffo

    tag

    válasz fer #10902 üzenetére

    A Verbatim Digital Movie lemezre nekem is hasonló eredmények jöttek, mint amit a 10902. hsz-ban fer belinkelt 1. ábrán, valamint volt mástól is hasonló tesztkép betéve másik postban. Többféle íróval próbáltam (Plextor PX-880SA, NEC 7260S, Panasonic DMR-EH68 asztali dvd felvevő), és több programmal is. ImgBurn-el valami ajánlás alapján az OPC-t is kikapcsoltam, de nem lett tőle jobb, azért majd más lemezeket is megpróbálok OPC nélkül. A PC-s írókkal általában 6x-osan írtam, és mindig olyan 5000-6000 körül volt a PIF total, a max pedig 4-5, többnyire 5. A 4-5-ös szerencsére nem nagy csomókban van, csak egy-két kis tüske. A PIE ezzel szemben egész normális, a Jitter is tökéletes. Tehát dvd lejátszóhoz biztosan jók ezek a lemezek.
    Elképzelhető, hogy tartósak maradhatnak a viszonylag nagy PIF érték ellenére is, legalábbis most visszaolvassa, a DVDInfoPro programmal a Speed test is jó, iso-ból írás esetén az ImgBurn visszaellenőrzés sem mutatott hibát, normál fájlokkal pedig a lemezre rakott sfv, md5 fájlokkal a crc ellenőrzés is oké.

    Azon gondolkozom, hogy kipróbálom más íróval is, van itthon kiszedve egy Pioneer 215-ös, azt talán betenném a NEC 7260S helyére, vagy veszek egy IDE-SATA átalakítót, és akkor a régi LG-4163B-t teszem be. Addig amíg nem próbálom, nem veszek újra ilyen lemezt. Fura, hogy vannak jó teszteredmények is rá, akkor vagy az én gépkonfigom nem jó, vagy nem jó szériát kaptam ki a lemezekből, de inkább az elsőre gondoltam.

    Olvasgattam itt a topicot, többen írjátok, hogy érdemes külön vezérlőre tenni a dvd írót, vagy legalább nem használni másra a gépet írás közben. Újabban próbálok nem netezni közben, de szerintem ez utóbbi nem annyira nagy befolyásolási tényező. Inkább akkor a külön vezérlő dolog. Akkor eszerint IDE-s íróhoz jobb valami PCI-os vezérlő kártyát venni, mint egy egyszerű IDE-SATA átalakítót?

    Még olyan kérdésem is lenne, hogy eSATA porton, külső rackben használt merevlemez mennyire befolyásolhatja az írásminőséget? Vajon az eSATA külön vezérlőn lehet, vagy ez alaplaptól függő? Vagy inkább tegyem át a fájlokat a gépben lévő HDD-re, és írjam ki onnan?

    Még évelején rendeltem ezt a lemezt:
    IT Media PRO DVD-R 16x 50cake Glossy Fullprint *TTH02* UAE

    A PIF-et tekintve klassz eredményt hozott a fent említett mindhárom íróval, de ezzel szemben a PIE borzalmas. Pedig erről is láttam betéve jó teszteket, ugyanazzal a Plextorral is, ami nekem van. Azért 1 db lemezt sikerült nekem is jóra produkálnom valahogy. Elképzelhető, hogy ez az egy jó írás gépben lévő HDD-ről lett írva, vagy egy másik merevlemezről, de már nem emlékszem. ImgBurn-ben az OHT, FHT opciókat is állítgattam, egyik be, másik ki, de ez sem javított az írásminőségen. Az említett 1 lemez pont FHT-vel jó volt, de utána a másik már nem.

    Néhány tesztkép:

    NEC AD-7260S / 6x / Nero 7

    Plextor PX-880SA / 6x / OHT on / FHT off

    Plextor PX-880SA / 6x / OHT off / FHT on

    Egyébként emlékeim szerint az IT Media DUPLI TTH02 sokkal jobb eredményeket hozott PC-s írókkal PIE tekintetében is, főleg a NEC íróval, de a Plextorral is, habár a Panasonic dvd felvevővel a PIE hasonló volt, mint most a Glossy-nál. A legjobb az IT Media Pro UHC TTH02 volt, csak abból nem tudtam elegendőt rendelni pénzszűkében, és idő előtt elfogyott, talán nem is lesz belőle soha.
    Azért majd még kísérletezgetek Verbatim UAE vagy Archival, Prémium lemezekkel...

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    válasz M107 #11078 üzenetére

    Köszi a tippet.

    Még néhány kérdés:

    - A JVC PRO DVD-R lemezből vett már valaki? Ha igen, kérhetnék tesztképet róla?
    (Valami külföldi oldalon olvastam jó véleményt róla, valaki csak ilyet használt dvd felvevőhöz. Mondjuk 2-3 éve ezt is vegyes minőségben írta a gépem, de elképzelhető, hogy régebbi íróval ez is kitűnő minőségben lenne írható. IT Media fórumban is jó véleményt olvastam, illetve úgy a Taiyo Yuden gyártóról, alapanyagról is általában. Itt e topicban azonban olvastam olyat is, aki inkább UAE/TTH02 lemezt ajánlott.)

    - Lemezek tárolása kapcsán nem tudom, hogy volt-e szó ilyenről. Főleg helytakarékosság miatt újabban kis 10-es üres hengerekbe teszem a dvdket, egyébként ez olcsóbb megoldás is, mintha minden dvdhez normál tokot vennék.
    Nem teljesen átlátszó az oldala, mint a képen, kicsit fehérebb, homályosabb. Szerintem ez így oldalról valamennyire szűri is a fényt (azért a fekete henger az már tutibb lenne, ha lehetne kapni üresen is). Legalulra átlátszó lapot teszek, ami szokott lenni minden üres dvd-s csomagban, akár több is. Egy részük szekrénybe van rakva, fénytől védetten, vagy dobozokba, de vannak csak úgy kint is a szobában, bár nem ablak közelében. Ha elmegyek itthonról, mindig le van húzva a redőny, egyébként nem éri a szobát erős napfény, és lámpából is a legtöbb esetben a halványabb fényű van felkapcsolva.
    Szerintetek ez a fajta tárolás csökkentheti a lemezek élettartamát? Vagy inkább rakjam át normál tokba?
    A fontosabb adatok általában tokban vannak, de a tokok között is sok az átlátszó slim-es, szintén helytakarékossági okból. Mondjuk ezeknem sem átlátszó az alja.

  • jeffo

    tag

    Lehet ilyen, hogy egy író állásában elromlik, ha nem megfelelő körülmények között van tárolva?
    Ma visszatettem próbára 2 régebbit a gépembe, hátha jobban megírják az IT Media Pro Glossy DVD-R TTH02 lemezt.

    - LG GSA-4163B: IDE-SATA adapterrel próbálkoztam. Van IDE csatlakozó az alaplapomon, de 2011 decemberében egyszer beraktam a gépbe ezt az írót, és utána meghülyült az op.rendszer, újratelepítés lett a vége. Ezért nem akartam IDE-re berakni. Akkor 1 lemez írást próbáltam, Philips DVD+R INFOMER30-ra, és az tökéletes írás lett. Utána egy ismerősömnél a másik LG író helyett ezzel próbáltam írni, és nála volt több hónapig, amíg végre oda jutottam, hogy rendeljek neki egy új írót. Azóta csak egyszer próbáltam, újra összeraktam egy régi gépemet, és telepítettem vele WinXP-t.
    Most 4x-es írás tesztje során a lemez fele tök jónak tűnt, aztán felment olyan nagyra a hibaérték, amilyet még soha nem láttam (PIE max 1273, PIF max 206), le is állítottam a tesztet, egyfolytában jött a hiba a lemez 2. felére. A 8x-os írás tesztje nem futott le végig, az Opti Drive Control progi 4.9%-nál errorral leállt. A DVDInfoPro mutatta is, hogy read error van. E két lemez után már nem volt kedvem több próbához.

    - Pioneer DVR-215L: A fenti lemezből 2 darabot is próbáltam, valamint Verbatim Digital Movie-t, és mindegyiknél mikor elkezdte volna az írást, elszállt "Power Calibration Area Error" üzenettel.
    Ez az író mióta megvettem a NEC AD-7260S-t, az egyik polcon volt tárolva egy zacskóban. Itt a gépemmel szemben, de a kályhától szerintem elég távol. Nem hiszem, hogy meleget vagy párát kaphatott. Habár sok lemez volt vele írva, és régebben is előfordult vele ez a hibaüzenet, de jobban pl. Philips CMC MAG mid-es lemezeknél.

    Az IDE-SATA adapter tesztelésére van még egy íróm - Pioneer DVR-111, csak épp be van téve munkahelyi gépembe, szerintetek érdemes megpróbálkoznom vele? Vagy próbáljak venni külön I/O kártyát, és arra tegyem rá mondjuk az LG-t? Csak arra tippelek, hogy talán az LG elromlott. Úgy rémlik azért is vettem ki régebben a gépemből, mert egyes lemezeket nem írt meg jól. Talán pont a TDK-t nem szerette. Ha lesz kedvem, a héten visszarakom, és megpróbálom Verbatimmal. (Infome sajnos már elfogyott.) Bár pont a TTH02-es lett volna a cél, hogy keressek egy írót ami jól megírja. Végül is a NEC megírja, csak a PIE Total nagyon magas, miközben a PIF értékek elfogadhatóak.

    Vagy vegyek egy Samsung SH-224BB írót? E topicban ajánlotta valaki, és a vele írt lemezekre is jó teszteket találtam.

    Azért még megpróbálom a NEC-et átrakni másik SATA portra. Rájöttem, hogy 2 vezérlő van az alaplapomon. A 2. vezérlő az eSATA-hoz van, de van az alaplapon is egy SATA_E1 nevezetű fekete csatlakozóhely, szerintem átdugom oda. Azonban van az eSATA portra dugva egy külső rack, gondolom akkor jobb ha nem arról írom a fájlokat. De ha belegondolok, gyakran írtam arról fájlokat, és ha az külön vezérlőn van, és mégsem lett tőle jobb a lemez minősége, akkor már az íróval van gond, vagy a lemezzel.

    Szerintetek baj lehet, hogy a NEC-el írás után még visszaolvastatom ilyen CRC (MD5/SFV) teszttel a lemezt? Elállítódhatott a lézer a sok olvasás használattól? Bár a Plextor még jobban igénybe volt véve, és az sem tudja jól megírni a fent említett lemezt, és attól tartok, hogy annál is elállítódhatott a lézerfej vagy mi.. Esetleg elképzelhető, ha a NEC csak írásra lett volna használva, akkor sokkal jobb minőségben tudna írni?

  • jeffo

    tag

    válasz M107 #11111 üzenetére

    Köszi a részletes válaszokat. Korábban is volt pár kérdésem, pl. lemez tárolás kapcsán, arra is válaszolhatsz, vagy valaki, ha éppen ráértek.

    - IDE-SATA adapterhez nem volt driver, általa az írót felismerte a gép, bár a hardver felismerés üzenet után nem indítottam újra a rendszert.
    Alaplapi IDE-t talán megpróbálom, meg átnézem a bios beállítást, driver verziókat. Úgy rémlik a biosban mintha IDE-re lennének állítva az SATA opciók. Most megnéztem a kézikönyvben ez a "Storage Configuration/OnChip SATA Type" alatt van. Azt írja, hogy az AHCI-vel jobb teljesítményt nyújthatnak az adattároló meghajtók. Szerintem erre gondoltál az AHCI mód bekapcsolása kapcsán. Majd beállítom mindenképp, meg felteszem az AHCI drivert is, ha hazaérek, most épp nem vagyok otthon.
    Elképzelhető, hogy 2011 decemberében más miatt kavarodott be a rendszer (pl. túl régi telepítés volt), vagy ha be lett volna kapcsolva az SATA-kra az AHCI, akkor nem lett volna gond az IDE-n az LG íróval sem.
    Egyébként ez az alaplap van a gépemben: ASUS M4A79XTD EVO

    - Opti Drive Control 1.51-et használom. Feltettem az 1.70-et vagy 2 hónapja, de hibásan tesztelt meg POF-et is számolgatott, és ezért fura volt, visszaraktam a régit.

    - NEC AD-7260S 1.03-as firmware van, valami módosított, e topicból ajánlott valaki tavaly linket, onnan szedtem le. Még megpróbálhatom az 1.60-ast, azt azért nem raktam fel eddig, mert valahol azt olvastam, hogy a TTH02 mid nincs benne. Bár lehet, hogy a Verbatimot azzal szebben írná.
    Egyébként este áttettem az alaplapi másik vezérlőre (Marvell 88SE6121), és azzal sem lett jobb a Verbatim Digital Movie lemez írási eredménye. Az 1. írásnál a PIF total felment 7000 körülren (a végén valamiért lett egy nagyobb csomó), a 2. írásnál 4500 körül volt, a PIF max 4-5 körül, 5 csak egy-két tüske. 4x-esen írtam, a PIE értékek azonban egész jók lettek.

    - A Samsung íróból azért szerintem rendelek következő fizetés után, legalább jó lesz tartaléknak.

    Verbatim UAE-t írtam egyet vasárnap, csak közben apám elvitte vetítésre a helyi műv.házba, már nem volt idő ODC tesztre. Majd ma este visszakérem tőle, és felteszem az eredményt, kíváncsi vagyok mit produkált a NEC-el.

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #11114 üzenetére

    Közben megtaláltam a NEC AD-7260S módosított firmware linket, innen tettem fel az 1.03 bt-set. Van 1.61-es is, az frissebb, akkor mondjuk rakjam fel azt?

  • jeffo

    tag

    válasz M107 #11116 üzenetére

    Köszi a tippeket. Kis helyzetjelentés:

    - AHCI módra nem sikerült átállítani a rendszert. Jól emlékeztem, a biosban IDE-re van állítva a Storage Configuration-ban az SATA vezérlő. Ha a biosban átállítom, akkor nem jön be a rendszer, egyből újraindul. Neten keresgélve több leírás is úgy hozza, hogy driver frissítéssel fel kell rakni az AHCI drivert, és csak utána átnyomni a biosban, azonban a WinXP nem fogadja el az ASUS oldalról letöltöttet, eldobja, hogy a fent lévő frissebb. Szerintetek távolítsam el a drivert és tegyem fel úgy? Bár nem akarom szétbarmolni a rendszert, mert most nincs időm újratelepítésre. Tartok attól, hogy esetleg használhatatlan állapotba kerül, ha leszedem az SATA drivert.
    Netes leírásokból a WinXP-re úgy olvastam, hogy jobb tiszta telepítéssel feltenni az AHCI-t, ha alapból integrálva van a telepítőbe, pl. NLite-tal, vagy pedig floppy lemezről kell betallózni a telepítés során (mondjuk nem tudom, hogy más merevlemezről engedné-e, ha van több hdd a gépben).
    (Elvileg 1 hónap múlva lesz pénzem SSD-re, és felteszek Win7-et arra, vagy addig előkeresek egy régi HDD-t, és kipróbálom egy friss XP rendszerrel az AHCI módot.)

    - A driver verziókból nincs frissebb az alaplap gyártó oldalán. Nem egy mai alaplap, így ez érthető. Driver frissítés kereső programmal nem próbáltam, az talán találna valahol.

    - BIOS-t nem sikerült frissíteni. Csak pendrive-ról engedte betallózni a frisset, az ASUS EZ Flash, ám valamiért nem tudta lefuttatni az előző verzió törlését. Arra gondolok, hátha valami jumperrel le van tiltva, vagy pedig túl új amit rá akartam tenni, talán meg kellene próbálni a fent lévő utánit tenni, vagy sorban minden újat, bár van jó pár, mivel nem frissítettem soha, vagy csak egyszer a gép összeszerelésekor sok éve.

    - 1.02-es firmware-el nem hozott jobb eredményt a NEC AD-7260S a Verbatim Digital Movie lemezre.
    Az 1.60, 1.61 szerintem ehhez meg a TTH02-eshez sem ajánlott, mert a Media Code Speed Edit programmal betallóztam ezeket a firmware-eket, és nem hozta rá a MCC02RG20, TTH02 mideket.

    Megpróbálom még az NEC-en 1.02-es firmware-el 4x-es sebességen az IT Media Pro Glossy lemezt, mert a Verbatim-nál is jobb eredményt hozott a PIE-re a 6x-os íráshoz képest. Ha lesz kedvem, akkor este berakom újra az LG 4163B-t a gépbe, és a Verbatim lemezekkel is kipróbálom az írást.

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    Néhány friss teszt, ImgBurn programmal írtam mindet:

    Verbatim DVD-R 16x Glossy Print UAE (IT8442) / NEC AD-7260S 1.03fw / 6x

    IT Media Pro 16x Glossy Fullprint TTH02 UAE (IT8601) / NEC AD-7260S 1.02fw / 4x / fájlok ISO/Joliet 1. írás

    IT Media Pro 16x Glossy Fullprint TTH02 UAE (IT8601) / NEC AD-7260S 1.02fw / 4x / DVD Video UDF 2. írás

    IT Media Dupli 16x Fullprint TTH02 UAE (IT8611) / NEC AD-7260S 1.03fw / 6x

    Verbatim DVD-R 16x Taiwan 50cake / NEC AD-7260S 1.02fw / 6x / 4GB mpeg fájl írása UDF

    Verbatim DVD-R 8x Digital Movie Taiwan 25cake / NEC AD-7260S 1.02fw / 4x / 4GB feletti mpeg fájl írása UDF

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    Még az jutott eszembe, hogy az ImgBurn programban lehet-e valamit állítgatni, amivel esetleg jobb írásminőséget érhetnék el?

    Többnyire az alap beállítások vannak, ugye OPC-t azt kivettem, de az alapból úgy emlékszem nincs is bepipálva, emellett annyi van változtatva, hogy a Buffer-t (I/O, Page 2, Buffer Size) felvettem 300MB-ra. 4GB memória van a gépemben, így simán belefér szerintem, hogy előreolvassa ennyire az adatokat. Arra is gondoltam, hogy még nagyobbra veszem a Buffer-t.
    A memóriától lehet esetleg a rosszabb minőségű írás? Korábban 2GB Kingston RAM volt benne párban, most 4GB Kingmax párban, de az alaplap gyártó oldala alapján ellenőrizve lett, biztosan támogatja az alaplap, ahonnan rendeltem, fel volt tüntetve a RAM cikkszáma. Mondjuk a 32bites WinXP csak 3,4GB-ot lát belőle.
    A nagy buffer miatt így lényegében főként memóriából ír, valamint még arra gondoltam, hogy gyakran az egyes hdd partíciókon kevés helyem van, de annyira nem töredezett, normál másolgatáskor, videó vágáskor is egész gyorsan tud menteni, mondjuk egyik hdd-ről a másikra, vagy egyik partícióról a másikra. Persze ha nagy buffer van megadva, akkor az esetleges lassú olvasás így kiküszöbölhető, nem fog az írás megakadni miatta.

    Most hirtelen azt találtam ki, hogy veszek egy új HDD-t, egy nagyobbat, mert egy szám.tech. webshop oldalon találtam egész jó árban, lecserélem vele az egyik gépben lévőt, és akkor nem SSD lesz, mint ahogy eredetileg terveztem, erre felrakok Win7 64bites rendszert AHCI SATA beállítással, így látni fogja a teljes RAM-ot, és akkor megnézem, javít-e a dvd íráson is. Bár ez még 1 hét lehet, majd fizetés után.

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    válasz Flashget #11164 üzenetére

    Köszi a tippet.

    Gondolkoztam rajta, hogy talán a hétvégén az egyik régi hdd-m 1. partícióját learchiválom, és ráteszek próbaképp 64bites rendszert, de végül letettem róla, mert ez egy WD Green 500GB modell, és anno későn kaptam észbe, hogy a WDIdle3 programmal a fejparkolási időt megnöveljem, a gyári határérték, 300000 felett jár a szám a SMART szerint, így inkább nem kockáztatnám, megvárom az új vinyót. Azóta is a HD Sentinel-ben a Lemez figyelés-nél a Lemez leállításának akadályozása be van állítva rá.

    Amit próbáltam szombat este:
    - Beraktam újra az LG 4163B írót, ezúttal direktben IDE csatlakozóra kötve. Verbatim Digital Movie 4x-es írással PIE tekintetében rosszabb eredményt hozott, PIF értékekre kb. olyan lett mint a NEC 7260S-el. ITMedia Pro Glossy (TTH02) lemezt nem tudta megírni, ahogy korábban sem, most csak 4x-es írással próbáltam, 2GB adatmennyiség után halom hiba jön PIE-ben, PIF-ben egyaránt, és egyre növekszik, le is állítottam a tesztet. Így inkább kivettem az LG-t, visszaraktam a NEC-et.
    - ImgBurn programban kivettem az adatgyűjtésről a pipát (Settings/Graph Data/Capture Graph Data), az I/O-nál az SPTI-ről ElbyCDIO-ra tettem (van telepítve valami SlySoft progi, gondolom onnan jön a driver) és a Buffer Size-t megnöveltem a maximális 512MB értékre. Így mintha jobban írna, a TTH02 lemeznél PIE Total már egyeltalán nem megy 1 millió fölé (600e-900e között mozgott), a PIE Max eddig is elfogadható volt, a PIF meg tök szuper, Total 200-300 körül, a Max mindig 2. Ez alapján azt szűrtem le, hogy talán ronthatja az írásminőséget az ImgBurn statisztika, ha kis adatmozgás is, de ez is használja a SATA vezérlőt írás közben, de persze az is lehet, hogy az ElbyCDIO miatt is ír jobban. Mondjuk az is lehet, hogy pont jobb lemezeket fogtam ki, ez a megállapítás 4 lemez alapján volt, a régi beállításnál azért ritkább volt az ilyen jó teszt. Frissen telepített rendszer alatt majd biztosan sokkal jobb is lesz ennél.

  • jeffo

    tag

    Elképzelhető, hogy az ElbyCDIO driver nem szereti, ha a Leadin írásakor a fájlkezelőbe lépek?

    Véletlenül átváltottam a Far Manager ablakra a Write Leadin üzenet alatt (csak egyszerű ablakváltás volt, nem váltottam meghajtót), erre befagyott a rendszer, az írásjelző led elaludt, kis idő múlva visszajött az ImgBurn, de már nem tudta folytatni az írást, megint egy kis idő után jött egy rakás hibaüzenet. Aztán nagy ledöbbenés, ez a dolog kilőtte az egész SATA vezérlőt, elszállt az eSATA porton lévő hdd-vel is a kapcsolat, ami ugyanazon a vezérlőn volt, pont amiről írta volna a fájlokat. Sajnos máshol nem volt hely a gépen, csak oda tudtam előkészíteni az írnivalót, és így onnan kellett írnom. Bár lényegében becachelte az írás előtt, szóval attól nem kellett volna gondnak lennie. Előtte írtam ugyanonnan, az rendben lement.
    Próbáltam visszatenni a rontott lemezt, hátha még használható, de úgy beakasztotta a rendszert, hogy az ImgBurn el sem tudott rendesen indulni, és kilőni sem lehetett, még azután sem, hogy kivettem a rossz lemezt. Mondjuk a lemezen látszott egy kis írás csík, ebből gondolhattam volna, hogy kuka lesz.
    Végül leállítottam a gépet, és átraktam az írót a normál SATA vezérlőre, a többi hdd mellé, és így a tesztnél már felment 1 milló fölé a PIE Total, a PIE Max is határérték közeli lett (216), ami irtóra zavar. Mondjuk a PIF értékek ezzel szemben tök jók, amik szoktak lenni a TTH02-es mid-nél. Persze az is lehet, hogy ez pont gyengébb lemez, amitől meg kiakadt, az meg rossz lemez volt.
    Csak az a gond, hogy csomó lemezt kéne kiírnom, és így hogy 4x-esen írom, hogy valamennyire jó minőség legyen, crc tesztet, opc tesztet csinálok, így alig haladok. Valószínűleg nem kellett volna visszaolvasás tesztelésére használni a NEC írót, talán attól gyengült el ennyire, vagy maga az op.rendszer, sata beállítás is gond lehet. Kár, hogy ennyire idő- és pénzszűkében vagyok, még vagy 1 hetet kell várnom mire normalizálódhat az egész. Majd csak kibírom valahogy.

  • jeffo

    tag

    Ma hazahoztam a legrégebbi Pioneer írómat melóhelyről, ill. kicseréltem az LG 4163B-vel, mivel az a tesztek alapján nem írt valami jól ebben az itthoni konfigban.
    Ezzel úgy néz ki végre megoldódik a helyzet, de majd pontosabbat több lemez írása után tudok mondani. Az eddigiekhez képest erre a lemezre ez csúcs írás, legalábbis a PIE értékek tekintetében soha nem volt ilyen jó minőség a többi írómmal. Minden felesleges programot és netet kikapcsoltam, nem használtam írás közben a gépet. Majd még próbálom más beállítással, visszarakva mondjuk SPTI-re, és nagyon kíváncsi leszek mit produkál a Verbatim lemezekkel.

    Lemez: IT Media Pro DVD-R 16x Glossy Fullprint TTH02 UAE (IT8601)
    Író: Pioneer DVR-111 1.29 fw / Sebesség: 4x
    I/O: IDE-SATA adapterrel / alaplapi SATA vezérlőre kötve, ugyanazon volt a hdd
    Fájlok: 3GB mpg + néhány kisebb fájl / ugyanazon a hdd-n, ill. partíción volt az összes fájl
    Program: Imgburn / ISO+Joliet+UDF mód / ElbyCDIO driver / Graph Data off, Log off, OPC off

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    Korábban már kérdeztem, de újból érdeklődnék, hogy valaki vásárolt-e az alábbi lemezekből, és ha igen, szeretnék kérni teszteket róla:

    - Falcon Media DVD-R 8x 25cake Archival *Platinum* UHC *SmartWhite print* TTG02
    - Verbatim DVD-R 8x 25cake **ARCHIVAL** printable (43634) (UAE)
    - JVC PRO DVD-R 16x 100cw *Fullprint* vagy *Silver THERMAL print*

    A JVC-n gondolkozom jobban, hogy próbára a saját írókhoz rendelnék, de mivel csak 100 db-os csomagban van, nem szeretnék bebukni sok pénzt, ha esetleg mégsem lesz annyira jó minőségű az írás vele. DVD felvevőben is használnám, bár abban már volt régebben JVC, de nem lett annyira jó minőségű vele, mostanában Verbatim DVD-R Taiwan-t veszek hozzá. De elképzelhető, hogy számítógéphez is használnám.
    Archival-os lemezen is gondolkozom, hogy legyen itthon valami jó minőségű, néhány fontosabb anyagot újra kiírnék. Most rendelhető Verbatim-ból is Archival, de az egy kicsit drágább. Korábban azt olvastam valakitől e topicban, hogy nem annyira érdemes Archival lemezeket venni, azok amúgy sem írhatóak olyan jó minőségben, talán elegendő a sima Verbatim DVD-R UAE is, illetve Archival lemez helyett inkább írjuk ki több példányban többféle lemezre. Mondjuk nekem annyira nincs időm, hogy rövid időn belül kiírkáljam többször, ezért is gondolkoztam inkább Archival jelzésű lemezen. Vagy ha több példányban írnám, akkor mondjuk csak az egyik lemezt tesztelném, és esetleg később a többit, ha valamikor beleférne. Azon is tűnődtem, hogy a több példányt 1 db többlemezes tokba tegyem hogy együtt, könnyen megtalálható legyenek, vagy jobb ha külön tokba teszem, vagy mondjuk egyiket hengerbe, másikat rendes tokba.

    Időközben megjött az új HDD (WD Black 1TB /WD1002FAEX/), elvileg ma késő este indítom a Win7 64bit rendszer telepítést, és majd rakok fel tesztet, ha sikerül alatta jobb minőségben megírni a lemezeket. Addig várok a lemez rendeléssel, leghamarabb pénteken vagy hétfőn rendelnék.

    Ja, és még egy kérdés, hogy a taiwani DVD-R verbatimokból szerintetek melyiket érdemes rendelni, vagy annyira nincs sok különbség köztük? Eddig az 50-es hengerest és a 10, 15 cw-set rendeltem, de most látok 25 cw-set is. Bár mondjuk az ár is utalhat a jobb minőségre, az 50-es hengeres a drágább.

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    válasz djculture #11183 üzenetére

    Archival-t csak számítógéppel tervezem írni, dvd felvevőbe a JVC PRO-t szánnám, azon a webshop leírás szerint nincs speciális réteg, csupán Taiyo Yuden az alapanyag és nyomtatható felületű. Mondjuk a nyomtatható felületűeket nem szerette, legalábbis az IT Media Pro és Dupli is elég nagy PIE Total értékekkel jött, a Dupli matt fehér felülete kapcsán meg az első felpörgetésnél néha fura hangot adott a felvevő. Az ezüst felületű szerintem csak jobb lenne e tekintetben, bár nem tudom mit takar ez a "Silver THERMAL print" jelölés, asszem soha nem volt ilyen lemezem. Közben találtam egy képet róla Google-ben: [link]. Elképzelhető, hogy a plusz nyomtatható réteg miatt ezt sem bírná annyira a felvevő.

    Ha annyira nem lenne jó minőségű az írás eredménye, akkor elhasználnám számítógéppel. E topicban vannak vegyes vélemények a TYG03 mid-re, bár gondolom azok még a régebbi JVC-re vonatkoztak, amelyről írtátok azt is, hogy rövid időn belül képes sokat romolni a minősége. Gondolom a PRO szériás lemezekkel nem ez a helyzet.
    A webshop fórum szerint kb. hasonló kategória, mint a That's márka.

    Azért majd ha jobban ráérek, előveszek néhány régi JVC lemezt kíváncsiságképp, hogy milyen értékeket mutat a teszt, visszaolvashatóak-e még. Régebben jó darabig csak ilyet vettem, +R/-R vegyesen, és asszem a -R-t írta a számítógép és a dvd felvevő is gyengébb minőségben, legalábbis a pár teszt alapján, amit csináltam, mert sajnos pont akkor kezdtem el tesztelgetni a Plextorommal, amikor már csomó JVC -R lemezt elírtam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák