Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • v.gyuri

    csendes tag

    szervusztok!

    DVD+R DL tapasztalataim:

    író: ASUS 1608P3S

    lemezek:
    1. Philips DVD+R DL 8x normáltokos Taiwan MID: RITEK S04 írható max 2.4x-esen, az
    eredmény OK

    2. Philips DVD+R DL 8x India normáltokos MID: RICOH JPN D01 írható max 2,4x az
    eredmény SZAR, rétegváltásnál sorozatosan hibaüzenet.

    3. TDK DVD+R DL 8x slimtokos zöld címkés. MID: RICOH JPN D01 írható max 2.4x az
    eredmény SZAR, réteget vált, aztán elromlik az írás

    4. Maxell DVD+R DL 2,4x hengeres, szine gold. MID: RITEK D01
    eredmény OK, gond nélkül visszaolvassa yamada 6700 is.

    5. Ridisc Printable cake DVD+R DL 2,4x MID: RICOH JPN D01 2,4-es írás.
    eredmény OK

    No, ezek után csak annyit tudok konzekvencia gyanánt levonni, hogy:

    Ha az íróm gond nélkül megírta kb fél éve a ridisc lemezt a Ricoh JPN D01 MID anyaggal, és az ugyanilyen MID anyagú Philips és TDK lemezt nem tudja megírni, akkor nem én vagyok a hülye, s nem is az író. A helyzet valószínűleg az, hogy a PHILIPS és a TDK elqrja a gyártástechnológiát - vagy nem figyel eléggé a minőségre - esetleg csak vásárolt cuccot szitáz fel saját nevével. Ugyanakkor érdekes az ugyanolyan MID-del előállított Ridisc-et, ami szar szokott lenni, meg tudtam írni.

    Végső következtetésem: nem írok csak made in singapoore 800Ft/db Verbatimot. Ők valószínűleg a saját anyagukkal gyártják le a lemeztüket (mitsubishi cemical corporationnal, vagy taiyo yudennel), és nem vesznek kölcsön holmi kis szar gyártól valamit. A minőséget biztosan csak ők tartják: pl. mostanában a single DVDk (kék TDK, Ricoh, stb) vékonyabbak lettek, mint ezelőtt voltak. A Verbatim dvd+-r 16x-osa pedig ugyanolyan vastagságú az új dizájnnal is, mint a másfél évvel ezelőtti régebbi verzió. A Verba egyrétegű ugyanolyan vastag lemez, mint a Verba dupla rétegű lemez. Van benne anyag !!!

    Másik konklúzió: Habár a maxell nem saját anyagra dolgozik, meglepő módon a DL lemeze a 2,4x-es arany színű - jónak tűnik. Tuti arhivlandó fontos cuccot azért mégsem vésnék rá. A dvd+r 16x-osa viszont nem írható biztonságosan 16-tal, ajánlom inkább 4-8x-os írásra.

    Egyrétegű lemezekből egyenlőre ennyit nyilatkozom: a Verbatim dvd-r 16x - tényleg király. A Ricoh gold 16x - MID : TTH02 (vagyis kék TDK), vékony a lemez, viszont jól írható. Maxell dvd+r 16x - MID: RITEK F16 - jó lemez, de csak 4-8x-os írásra, és nem biztos, hogy 20 évig meglesz rajta a cucc, mert Ritek....viszont piszkosolcsó. Ricoh gold dvd+r 16x - ról egyelőre nem tudok nyilatkozni. A TDK kék dvd-r 16 (MID-TTH02) jól sikerült lemez, csak legyen aki talál rá fehér alkoholos filcet - hogy lapozóban olvashassa, mit írt rá - az a kék szín, amin semmiféle alkoholos filc szine sem látszik, csodálatos.

    Fuhh, hosszú voltam, de kb ennyit tudtam mesélni, kinek-kinek más a tapasztalata.

    ui: A szlovákoktól rendelek lemezt rendszeresen. A cég letiltott a honlapján, a lemezeket nem véleményezhetem, mert megírtam a frankót, hogy nem minden arany, ami szar. Rendelni a továbbiakban is tudok, de hol van itt a szólás szabadsága ???? Azért mert hülye Madarski vagyok és nem hovoris slovenski ezici ?

    :D

    menjen a búsba a t(R)iso :C

    v.gyuri

  • v.gyuri

    csendes tag

    A maxell DVD lemezről egyelőre ennyit tudok mondani:

    Maxell DVD+R 16x arany színű:
    MID: RITEK F16
    írók: (FIRMWAREK A LEGUTOLSÓK MINDKÉT ÍRÓ ESETÉBEN !!!!)

    - ASUS 1608P3S : Írás max 12x-esen, eredmény: szar lemez, mint az emeletes torta felülről, olyan csíkos lett a lemez. 4-8x-os írással tökéletes az irat. A rá égetett cucc ott van, s visszaolvasható. - Ezt megírtam XXLDVD-nek, oszt le lettem tiltva a hozzászólásokból - és még én vagyok a tahó :DD

    - PIONEER DVR 108: az író max 4x-es sebességet ajánl fel (csoda e? a maga kb 6 éves
    múltjával?), a 4x-es sebeségen megírt lemez simán visszaolvasható - RITEK F16 - ilyen olcsó tömeganyagnál kisebb fajta csoda néha. Az utolsó tuti jó Ritek cucc a RITEK G05 - ös volt Traxdata köntösben, az jó holmi volt, ez az új F16-os cucc még a végén kiforrja magát.

    ui: a DL-es RICOHJPN D01 -et továbbra sem komálja az íróm, legyen az Phillips, vagy TDK köntösben. Ilyen anyagú Ridisc DVDhez pedig nem jutottam hozzá mostanság - pedig azt meg tudta írni az íróm. Verbatim DVD+R DL 2.4x MKM 001-est pedig akár 8x-osan is írja a fenti ASUS.
    Philips madeintaiwan MID: Ritek S04 -es továbbra is működik, Maxell DVD+R DL 2.4x MID: Ritek D01 úgyszintén.

    Valaki írt már meg RICOHJPN D01-es MIDdel ellátott lemezt? Ha igen, milyen íróval???? - Ez nagyon érdekelne.

    [ Szerkesztve ]

  • v.gyuri

    csendes tag

    Szervusztok PH-sok!
    Régebben komoly problémák akadtak a tajwani olcsó írható dvdk és egyes lejátszók között -vagyis adott lejátszók csak a márkázott lemezeket szerették (TDK, Verbatim). Én akkortájt körülnéztem fórumokon, neten, haverok, boltok között, s kezemben egy újraírható dvdn pár divX-es feliratos filmmel nyomkodtam a bekapcsolt lejátszókat az áruházakban - az eladók megrökönyödésére.
    Az eredménye az lett, hogy először ajándékba egy airist vettem havernak, amellyel nincs ma sem probléma. magamnak viszont már egy Yamada 6700-át vásároltam ****systemstől a neten. Észrevételem: a Yamada 6700 3 éves, New-Age firmwarekkel okosítható, van benne 2 MB memória, minden formátumot ismert eddig, kivéve marharitka kodekeket. dvd-filmek lejátszásával nem volt probléma, divx-xvid ekkel szintén nem (ez az airisról nem mondható el teljes mértékben).
    Beetetett lemeztípusok, melyeket kezelt gond nélkül:
    Arita 8x bugyirózsaszín tajwani reteklemez ritek g05 mid
    Gigamaster 8x nemtommilyen mid-del
    Traxdata 8x ritek g05
    Traxdata 4x
    Traxdata 8x Ritek rg 03-02 mid
    TDK16x TTH02
    Verbatim MCC 03RG20
    Ricoh 16x +R ricohD03 mid, Ricoh -R TTH02
    Philips dvd-r 8x - nemtommilyen mid
    Maxell dvd+r 16x Ritek F16 mid

    DL-es lemezből:
    Maxell dvd+r dl 2,4 ritek middel - nyöszögve először, majd második indításra már minden gond nélkül vitte a szarvasvadászt. Verbatimmal, Ricoh lemezzel nem próbáltam - az csak jobb lehet a ritekes maxellnél.

    Kezel txt, sub, srt, ogg felirat-formátumokat is a filmekkel együtt, qpel xpel Xvidet is, szóval eddig nagyon korrekt. nem szép, nem csodás, de kiválóan működik, s tanítható is - mellesleg van aki ír is hozzá firmwaret, nem úgy, mint az orionokhoz és a zoran vadis chipekhez.

    A maxellen kívül egyéb írott DVD DL lemezekkel valószínűleg szintén jól megy, ha a sima lemezekből a szarokat is gond nélkül lejátsza ma is, akkor ez nem lehet neki probléma.

    Ennyit róla, német tervezés, kínai gyártmány. a 6800 -ását ma is gyártják.

    szervusztok

    volosigyuri

    pio 212 ről érdekességképpen - nézzétek meg az európai honlapról a firmwarebe- rakott kis pdf álományt, miféle lemezekkel tesztelték le a japok - az valamit elárul arról,miért választotta ezt a plextor a 810-es alapjául. Én beszereztem 1et :)

    DVR212_FW124EU.zip - ben van benne.

    link---- http://www.pioneer.eu/eur/content/support/support/software.html

  • v.gyuri

    csendes tag

    Pioneer 212 vs Verbatim 16x - R (MCC03RG20)
    18x - os sebességű írás --- alcohol soft 120% iso imageből
    -----eredménye----tökéletes attenborough dvd film.

    Maxell dvd+r dl 2,4 - igen, ritek mides, nekem a régi íróm mégis a ricoh d 03 -as lemezeket nem vette be. Verbatim MKM001 és MKM003 tökéletes anyagok, csak ezekkel szabad foglalkozni. Írhatóságuk, anyaguk messze a jó fölött van, bármely ilyen tipúsú lemezre okés írók a NEC-ek, a Pioneerek, Asusok.

    Olcsó ritekes lemezekre az LG néha nagyon ráharap. Mai napig tökéletesek a ritek G05 - ös traxdatáim és a bugyirózsaszín tajvani aritáim LG 4160b - vel voltak írva.

    Sokáig tökéletes volt az asus 1608p3s - íróm is, de a dual layeres lemezekhez Pioneer 212-est vásároltam, mivel az asus nem írt újabb firmwaret - ahogyan azt az LG is szokta tenni.

    Probléma: ma hamarabb jön ki egy újabb dvd író széria a gyárból (ami ismeri és tudja kezelni az újabb dvd lemez anyagokat) mint ahogyan a gyártók a firmwareket tökéletesítik. Ennek az a hátránya például, hogy néha a 2 éves ugyanolyan márkájú íróhoz nem találni olyan éppkézláb firmware frissítést, ami képes korrektül kezelni az új lemezeket, viszont ugyanilyen típúsú új író viszont tökéletesen ismeri az új lemezeket. -------Ennek egyszerű az oka, fogyasztói társadalom ---magyarul, nem ismeri az égetőd a lemezt, vedd meg az újabbat, az majd tudni fogja...

    Lemez favoritjaim:::

    [B]Verbatim mcc 03rg20 16x dvd-r
    Verbatim mkm001 & mkm003 dvd3r dl

    Ricoh gold ricoh jpnr03 16x dvd+r
    [/B]

    [I]TDK 16x dvd-r sajnos leszerepelt nálam, mert
    3 anyaggal, 3 gyárból jön ki

    TTH02 - eredeti japán anyaggal készül, jó lemez
    CMC MAGAM3 egész jó anyag, kb a TTH02 szintjén van
    MBI01RG40 - ehhez mindenképpen firmwarezni kellhet egyes írókat, s az eredmény akkor sem biztos, hogy jó lesz. [/I]

    Írónak jó választás a NEC, Pioneer páros, cserébe kissé gyengébb, lassabb olvasási képességgel rendelkeznek.

    Jó író és olvasók az asusok, király olvasók az LG-k, viszont nem minden lemezt szeretnek, s van olyan típus, amelyre egyenesen pocsékul is dolgozhatnak.

    /csak a saját tapasztalataimról írtam/

    ui:
    gesta hungaróRUM: a phillips dvd-től ments meg uram minket !!!!! Ahány széria, annyi beszállító, s annyi anyag is, és a ciki az, hogy a maxell is ezt csinálja !!!!!

    Szar olcsó lemezt írsz, okés lehet az LG író, s ha másoknak irogatsz. Viszont ha magadnak kell, s sokáig szeretnéd megőrizni az adatot, akkor jobbacska író, firmware frissítések, s jó lemez vásárlása !!!!
    Mi sok 75 - 100 ft egy verbatim lemezért ??? amikor a boltban 200 ft ???? - dual layeresről ne is beszéljünk...

    gyuri

  • v.gyuri

    csendes tag

    válasz #54715584 #2151 üzenetére

    A MID RITEK G05 - még 5 éves lemezem is van belőle hibátlanul !!!

    Ezek 8 szoros sebességű minuszos egyrétegű lemezek voltak Ridisc-ben és Traxdatában, s meglepő módon jó anyag volt a ritektől. A Tajvanbxól Kínába kivitt gyártás viszont ennek az anyagnak a jó hírét rongyolta le, mert ott valamit a technológiában nagyon elcsesztek és még a lemezek szitázása sem volt egyforma a két gyártmány között. A mai ritek anyagok tényleg túl nagy szórást mutatnak, a ritek f1 - es maxellből (Maxell gold 16x +R) kb 40%-a kristályhibás, s a régebbi írók nem is tudják emiatt megírni. A megírt lemezeken lévő apróbb hibákból vagy van 2-4 db szétszórva, vagy egy hosszabb szakaszon van sok hibás anyag a lemezeken - ezekre írt anyag nem életbiztosítás, az tuti, akár 1 héten belül is sérülhet az adat.

    100 maxell 16x DVD+R Gold - ból kb 50-60 lemez kristályhibás lett írás után - asus1608p3s-sel is, és pioneer 212 -vel is. Viszont ahonnan vásárolok, ott sok LG írós fazon van, akik meg istenítik. Benq lehetne ebben az árban a nyerő, viszont nála sem lehet tudni, hogy a 2-2 féle minuszos és pluszos lemeze közül melyik a saját gyártmányú MID-del kiszerelt (Maxellnél ha jól láttam, most éppen 3-3 féle pluszos és minuszos dvd van forgalomban egyrétegűben, és hogy melyik a maxell saját cucca, passz). A TDK is ezért lett sötét ló, mert eladta a nevét liszenszbe a két kis kínai cégecskének.

    Aki nem adta fel a saját anyag fejlesztését, és a saját lemez kiadását, az japánban csak a ricoh és a verbatim.

  • v.gyuri

    csendes tag

    Megtörtént !
    Megkaptam 2010 december közepén az első olyan új csomagolású TDK lemezem Szlovákiából, amire végre ráírták a Made In EU mellett a származási helyet is (mármint, ahol ténylegesen készül a lemez). Nyílt titok kb 4-5 éve, hogy a TDK lemezeket a Moser Baer India vegyipari konszern gyártja. Az új csomagolású TDK-n végre ott van a gyártó ország is : Made in India. TDK fanok, most már elhihetik, a TDK évek óta nem japán termék CD-DVD tekintetében. (Ahogyan a Phillips, a TDK is kiszervezte a gyártást, és tudtommal csak a nevét liszenszeli a mások által gyártott termékhez, s ez után szed jogdíjat.)

    Verbatim is van már sajnos Indiai és Kínai is. Ennél azonban a hengeres kiszerelésűn ott van a gyártó ország neve is. A dupla rétegű is készül már Indiában is, és maradt még Singapore-i is. A JVC viszont Made in Japan és TAIYO YUDEN anyagú - szóval király. Optiarc AD7240s szerint 24 szeresen is írható.

Új hozzászólás Aktív témák