Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gh0sT

    addikt

    Remélem jó topikba írok.

    Teljesen amatőr kérdés fog következni. :U Adott egy rakat eredeti filmem, eredeti DVD-n. Úgy döntöttem - több okból is -, hogy szeretném archiválni a meglévő gyűjteményemet a gépemre. Tudtommal ez még legális is és engedélyezett 1, azaz egy darab biztonsági másolat készítése (javítsatok ki, ha tévednék).

    A filmeket nem akarom utána sem szerkesztgetni, sem kiírogatni, nem tömörítgetem, nem vagdosom meg őket, tehát valami olyan tárolási formát keresek, amit:
    - le tudok játszani
    - a teljes DVD tartalmát képes menteni menüvel, hangsávokkal, és minden egyébbel

    Laikus módon az image készítés tűnik számomra a legkézenfekvőbb megoldásnak, amit utána Daemon Tools-szal bemountolnék és lenne nagy öröm és bodottá.
    Kérdés: jól gondolom? Ha igen, akkor mit használjak ezen célra? Mivel az összes DVD-m eredeti, ezért gondolom el vannak látva valamilyen védelemmel. Ha ezt megkerülöm akkor mi van?

    Kb. ennyi... Bocs, ha nagyon alap dolgokat kérdeztem volna...

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • Gh0sT

    addikt

    válasz PPeter #1056 üzenetére

    Köszönöm a választ, utánaolvasok a topikban a technikának!

    Még egy dolog: jól gondolom, hogy hiába rendelkezem az eredeti kiadvánnyal, hiába tudom blokkal és egyéb papírokkal igazolni, hogy a vásárlás ténye megtörtént, ha másolásvédett példányt teszek fel a HDD-re, akkor törvényt sértek?! Igazából csak egy joghézagon és a leleményességemen múlik az, hogy esetleg ki tudom magyarázni magam egy ellenőrzés során?

    Tények:
    a.)
    - megvettem, igazolni tudom,
    - lemásolom kizárólag biztonsági és kényelmi szempontok miatt és ezzel törvényt sértek.

    b.)
    - nem vettem meg, letöltöm
    - ha nem osztom vissza, nem árulom pénzért, akkor nem lehet semmi következménye

    c.)
    - megvettem, igazolni tudom
    - tiszta maradok, ha azt mondom, hogy letöltöttem a tört verziót

    Háááát, nem tetszik sem a b.), sem a c.) verzió.



    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Új hozzászólás Aktív témák