Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • fler

    tag

    HI!

    1. SmartRipperel vagy DVD Decrypterrel leszeded a dvd film fájljait a winyóra. Ez azért kell mert a DVD filmek kódolva vannak a lemezen, ezek a progik, meg feltörik és kód nélkül másolják át a HDD-re.
    2. FLaskMpeg programba betöltöd a film ifo fájlját. Ekkor kiválaszthatod a filmhez tartozó hangsávot.
    3. FLakMpeg baállítások:
    - Kép mérete esetleg vágása
    - Hang beállítása. Ha AC3 -as hangot akarsz, akkor az audio opciónál a Direct stream-et kell vállasztanod. Ilyenkor decodolás nélkül egy az egybe leszedi az AC3-as hangot egy fájlba.
    - Video codec beállítása. Itt választod ki, hogy milyen codekel tömöríted. Lehet DIVX 3, 4, 5, XVID, 3Vix, vagy akármi amivel szertnéd.
    4. Ha a FlakMpeg végzett (2000 Mhz AMD procival egy két órás film kb 2 óra. 433-as celeronnal ez kb. 9 óra), jöhet a fájlok video.avi, audio.ac3 összeillesztése NunDub, vagy VirtualDubAc3 progival a fent leírt módon.

    A lejátszásrol meg anyit, hogy az AC3-as filmeket akkor lehet a legjobban élvezni, ha hagkártya digitális kimenetét egy DolbyDigital erősítő digitális bemenetére kötöd. Ekkor az erősítő is érzékeli, hogy DolbyDigital jelforrást kap.
    Nem tudom miért, de a hangkártyák nem jól dekódolják az AC3-as hangott.
    Számítógépes 5.1-es hengrendszerből még nem hallottam jó 5.1-es hangzást.

  • fler

    tag

    válasz vlaci79 #19 üzenetére

    Persze ebben igazad van.
    Én arról beszélek, hogy az 5.1-es hangzás igazi hatását nem lehet érzékelni a kicsi pc cuccokkal, az-az felesleges kiadni 30-40 ezer forintot egy pc-s 5.1-es hangrendszerre. Inkább gyüjtsön még egy kicsit és megveszi az erősítőt és a hangfalakat. Ezek még az olcsóbb fajtából is jobban szólnak mint a pc-s.

Aktív témák