Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tknof1871

    őstag

    Üdv!
    Ez milyen DJI lehet, amit a rendőrök használnak a ház felderítésére? Milyen más drónok tudnak még ilyet?
    A nekem érdekes tulajdonságok:
    A drón irányítója látótávolságon kívül is tudja irányítani.
    A kamera közvetlenül a drónra van rögzítve. Szerintem nem lehet a dróntól függetlenül mozgatni.
    Kültérről indul, akkor valamennyire ellen kell állnia a szélnek.
    A résnyire nyitott ajtón átrepül. Nagyon kicsi lehet a mérete. Talán max. 30 cm széles a rotorlapátokat is beleszámítva.
    Közben nekiütközik valaminek. Nem esik le, repül tovább.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz Grillo #73043 üzenetére

    A videón alul látszik két propeller védő, biztos quadrocopter. Ott a DJI logo is a videon.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv!
    Sajnálom, ha már kérdeztem. Visszaolvastam, kerestem, de nem találtam a kommentem.
    Arra vagyok kíváncsi milyen felszereltségű, képességű kopterrel lehetne megoldani ezt a feladatot. Kb. mennyibe kerülne, gyári új vagy házilag épített lenne az olcsóbb. Ha lehet akkor mindkettőre kaphatok konkrét példát?

    Kültéri tartályok töltöttségi szintjét kellene megnézni. Az oldalukon bizonyos magasságonként ablakok vannak. Körbe lettek építve. Most ha tudni kell meddig vannak megtöltve akkor valakinek az épület tetejére kell mászni.
    Kültéri használat. Mondjuk naponta 2 repülés. Azt hiszem ajánlott tulajdonság a Wind Proof, Altitude Hold.
    Közvetített kép alapján kell repülni Kivéve a felszállást és leszállást. -> Kamerát kell vinnie. FPV. Az se baj ha fekete fehér. Szerintem ajánlott a Failsafe, RTL, RTH tulajdonság.
    Repülési távolság, kb 60 méterre kell elrepülni és vissza. 15 méter repülési magasság kell. Youtube videók alapján úgy tippelem felszállástól leszállásig 5 perc repülésnek elégnek kell lennie. Viszont láttam egy videót amit télen vettek fel és lezuhant a quadkopter. A kommentátor szerint a hideg miatt nagyon lecsökkent az akkumulátor kapacitása. Egyszer csak leesett.
    Nem egy akadálypályán kell repülni, de van egy "zsákutca" amibe be kell repülni és ott a végén talán egy 10 x 5 méteres helyen megállni, helyben 180 fokos fordulatot csinálni és kijönni. Ez lehet a legbonyolultabb manőver. Ha belegondolok, akkor lehet, hogy a 15 méteres repülési magassággal már semmibe se ütközik bele. A tartályok és épületek felett tud repülni és csak lesüllyed 2 ponton és körbenéz majd felemelkedik. De ehhez meg az kell, hogy a kamera vízszintesen és lefelé is tudjon nézni.
    Ha leesne az nem lenne jó. Valakinek fel kellene mászni. A téma összefoglalóban az akkumulátor kapcsán szóba került a tűzveszély. Ha ráesik egy épületre és kigyullad az nagy baj lenne.
    Kell távirányító vagy mindent megoldhatok a POCO X3 Pro telefon kijelzőjéről?

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz twine #73094 üzenetére

    A munkahelyemről írtam. Ezek a tartályok tulajdonképpen tornyok. Ahogy nőtt a cég körbeépültek. Én nem akarok felmászni, hogy megnézzem mennyire vannak feltöltve.
    A terv, kimegyek a csarnokból, elindítom a drónt (ja quadcopter), 7 méter magasságban már a csarnok fölé repülhet és onnantól csak a kamera képe alapján tudom merre jár. 3 tartályt kell megnézni. Olyanok, mint a gabonasilók. Különböző magasságokban van rajtuk néhány ablak. Onnan lehet látni meddig vannak megtöltve. De egyiknek se ugyanabba az irányba néznek az ablakai.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz Schaf #73096 üzenetére

    Első körben átgondolnám ér-e ez a projekt 1,5-2 milliót.
    Annyit soha. Akkor ez megoldódott.

    #73097 Sirandrish
    Ha annyira kell hogy kvázi a fejed fölé repülj 20-40 méter magasságba,
    A vízszintesen megtett távolság lenne minimum 40 méter. A visszaúttal együtt 80 méter. Lehet 20-40 méter magasságból nem is lehetne látni.

    és megnézd egy kis ablakon
    1x1 méter és nem egy. Különböző magasságokban vannak.

    #73098 Schaf
    Érdemes volt itt felhozni. Vásárlás előtt nyilván megkérdeztem volna a munkahelyem hogy nekik így jó lesz-e. Még az a pici Tello is +40 000 Forint.

    https://legter.hu/blog/dron-torveny-2021-erthetoen-szakertoktol/

    DRÓN KATEGÓRIÁK
    Nyílt kategória
    Várhatóan sok hobbi drónos és ipari felhasználó ebbe a kategóriába fog tartozni. A nyílt kategória alapkövetelménye, hogy a drón legfeljebb 120 méterre távolodhat el a föld legközelebbi pontjától, továbbá a távpilótának segédeszköz, például távcső nélkül folyamatosan látnia kell a drónt.
    Ezzel lett volna probléma.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz Sirandrish #73101 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat! :R
    A cég kezdetben kicsi volt. Dinamikusan fejlődött. Az újabb csarnokok körbevették ezeket a magas tartályokat. Bekebelezték őket. Már sok éve mindegyik valamelyik csarnok tetőszerkezetéből emelkedik ki. Egészségi okokból nem tudok felmászni a tetőre. Azt csiripelték a verebek, ez néhány kollégának fájt. Arra gondoltam jobb a békesség és veszek egy kamerás quadkoptert,.De ez a Beyond Visual Line of Sight tanfolyam vagy jogosítvány kategória akkora költség, fényévekre van az én lehetőségeimtől. A Tello árát meg a fogorvosom nyerte meg.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés